999 rezultate për

qeverise

Rënia e qeverisë, reagon për herë të parë Albin Kurti Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuve
Fjolla Morina e zhgënyer pas rrëzimit të qeverisë Kurti: Turp i madh (FOTO LAJM) Pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit në Kosovë, mjaft e zhgënjyer ka mbetur edhe këngëtarja Fjolla Morina, e cila e
Nuk ishin 82 por 85, kush ishin deputetët tjerë që votuan për rrëzimin e Qeverisë Kurti Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës u mblodhën dje për të votuar mocionin e ngritur nga Lidhja De
"The New York Times": Koronavirusi ndihmoI në rrëzimin e qeverisë së Kosovës Pas votimit të mocionit për rrëzimin e qeverisë, gazeta e njohur amerikane, "The New York Times", ka shkruar një artikul
Deputetët gjermanë kërkojnë që Kosova të garantojë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë Deputetët gjermanë nga CDU/CSU kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qever
Rënia e qeverisë Kurti, hapat e radhës për formimin e Qeverisë së re Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimi
Isa Mustafa reagon për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë Kurti Kreu i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë k
Këta janë 3 deputetët e LDK që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria
Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë
Maqedonia e Veriut thirrje qytetarëve: Kush është në Gjermani do mund të kthehet Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur thirrje publike për shtetasit e saj të cilët duan të kthehen në vend në një
Kurti: Thaçi më propozoi marrëveshje me Serbinë, nuk miratohet me mua si kryeministër Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje t
PDK-ja voton pro mocionit të mosbesimit të Qeverisë Kurti Në Kuvendin e Kosovës, po mbahet seanca plenare për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të inicuar nga Lidhja Dem
Mbahet seanca për rrëzimin e Qeverisë, Albin Kurti mungon në Kuvend Po mbahet sot seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohet mocioni i votëbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ky m
4 skenarët e mundshëm nëse bie qeveria e Albin Kurtit Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka analizuar cfare ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë
Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozu
Isa Mustafa mesazh për mocionin për rrëzimin e qeverisë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimi
Masë ndaj koronavirusit, PD përshëndet shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore PD ka përshendetur vendimin për shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore nga ana e qeverisë. Në një reagim, PD th
Grenell mbështet seancën e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, mbështet mbajtjen e seancës plenare
Zvicra kundër rrëzimit të qeverisë Kurti, u bën thirrje palëve për unitet Ambasada e Zvicrës në Kosovë, u ka bërë thirrje partnerëve të koalicionit qeverisës që t’i kapërcejnë mosmarrëveshjet e
Osmani: Nesër mbahet seanca për mosbesim ndaj qeverisë Kurti Kryesia e Kuvendit të Kosovës, ka vendosur që seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë të mbahet nesër. Kryetar