999 rezultate për

qeverise

FSHF-ja letër qeverisë për kompesimin e dëmit nga koronavirusi Futbolli në Shqipëri është pezulluar prej afro 1 muaji për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Federata Shqiptare e
Thaçi gati të nisë konsultimet për Qeverinë e re, Kurti: Zgjedhje pas pandemisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar nisjen e bisedimeve me partitë politike për formimin e Qeverisë së r
Krasniqi: Kushtetuta e Kosovës lejon Qeveri të re edhe pa zgjedhje Me rrëzimin e qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka duke kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme. Sipas Kurt
Zbulohet mashtrimi i qeverisë, PD: Asnjë nuk do të paguhet për 18 ditët e Marsit Opozita thekson se Qeveria nuk do të paguajë asnjë qindarkë për lënien pa punë në mars sipas saj të mbi 1 milion shqipta
Lejoi mbajtjen e seancës për rrëzimin e Qeverisë, Kurti e shkarkon (FOTO LAJM) Qeveria në dorëheqje e ka shkarkuar nga pozita e anëtarit dhe Kryetarit të Bordit të Shërbimit Klinik Spitalor të Kosovë
PD akuza Qeverisë: Dje u hapën 7 milionë euro tendera Partia Demokratike ka bërë një denoncim ku zbulon se ditën e djeshme janë hapur 4 tendera me vlerë 7 milionë euro për pr
Turizmi në kolaps, cila është kërkesa ndaj qeverisë Situata që ka krijuar globalisht Covid-19 ka prekur Shqipërinë në një sërë sektorësh, por sidomos efekti pritet të ndihe
Rrëzimi i qeverisë së Albin Kurtit, Veton Surroi: Çfarë e pret vendin në ditët në vijim Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi, ka bërë një rikapitulim të asaj që ndodhi të mërkurën, kur në Kuvend u votua moc
MAQEDONI E VERIUT/ Dënim 2 mijë euro për 15 qytetarët që nuk respektuan masat e Qeverisë Prokuroria themelore publike – Koçani dorëzoi propozim për dënimin e 15 personave që kanë kryer vepra penale, duke mos i
Dy ditë pas rrëzimit të qeverisë në Kosovë vjen reagimi i amerikanëve: Ja çfarë na premtoi Kurti Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell,në një intervistë ekskluzive për Emisionin Pr
Agim Bahtiri reagon pas prishjes së koalicionit VV-LDK Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti, duke e quajtur turp të atyre që ndihmuan
Thaçi: Të hënën nisim takimet për formimin e Qeverisë së re Menjëherë pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, Kosova do të nisë nga formimi i një qeverie tjetër. Presidenti i vendit, Hashi
"Veprim i marrë", si e komentojnë mediat gjermane rrëzimin e qeverisë Kurti Mediat gjermanishtfolëse i kushtojnë vëmendje krizës politike në Kosovë e rrëzimit të qeverisë pas mocionit të mosbesimi
"Dënim me burg deri në 3 vjet dhe gjobë deri në 2500 euro për shkelësit e masave të Qeverisë" Zv.ministri i Punëve të Brendshme rikujton qytetarët se kushto që do të shkelë ligjin dhe masat e qeverisë do të sanksio
Qosja: Qeveria Kurti u rrëzua nga marrëveshje meThaçi- Mustafa Akademiku Rexhep Qosja, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Qosja ka thënë se rrëzimi i saj ishte paraprirë që
Pas rrëzimit të Kurtit, këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re Krasniqi theksoi se inicimi i mocionit të mosbesimit në këtë periudhë është veprim i gabuar. Besimin që ia dha më 3 s
Thaçi: Së shpejti do nisë krijimi i qeverisë së re (VIDEO) Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike
Rënia e qeverisë, reagon për herë të parë Albin Kurti Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuve
Fjolla Morina e zhgënyer pas rrëzimit të qeverisë Kurti: Turp i madh (FOTO LAJM) Pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit në Kosovë, mjaft e zhgënjyer ka mbetur edhe këngëtarja Fjolla Morina, e cila e
Nuk ishin 82 por 85, kush ishin deputetët tjerë që votuan për rrëzimin e Qeverisë Kurti Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës u mblodhën dje për të votuar mocionin e ngritur nga Lidhja De