Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh
999 rezultate për

qeverise

Karantina, 97 persona thyen rregullat e qeverisë Gjatë natës së kaluar 08/09.04.2020 në mbarë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 65 personave u janë dhënë v
COVID-19/ Si mund të përfitojnë bizneset e mëdha hua nga qeveria? Qeveria ka hapur linjën e kredisë, me vlerë 11 miliardë lek, për bankat që do të japin kredi për biznesin e madh. Vendim
Thyen masat e qeverisë, gjobë deri në 2 mijë euro Edhe pse shumica ka vendosur t'i respektojë masat e marra nga qeveria, ka edhe nga ata që janë rebeluar. Kështu Proku
Manchester United refuzon paketën e qeverisë, vazhdon të paguaj stafin Man United kaa vendosur mos zgjedhë rrugën e Liverpool dhe disa klubeve të tjera në Premier League. Para disa ditësh,
Thaçi: Masat e qeverisë të pamjaftueshme, sjellja e qytetarëve jokorrekte Partia Demokratike Shqiptare vlerëson se masat e ndërmarra nga Ministria e Shëndetësisë dhe institucionet e tjera releva
"Po kalojnë netët mes borës dhe acarit", PD akuza të rënda qeverisë për shqiptarët e mbetur në kufi Prej disa ditësh disa shqiptarë kanë mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet
Situata në veri, reagon Thaçi: Neglizhencë dhe papërgjegjshmëri e qeverisë së Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas situatës së fundit të krijuar në veri të vendit, ku komunat serbe iu p
"Dështim i qeverisë", këngëtarja e famshme dhe i biri rezultojnë pozitiv me COVID19 Këngëtarja e njohur Pink tha të premten në mediat sociale se ajo dhe djali i saj kaluan javë të tëra të izoluar pasi rez
Formimi i Qeverisë së re, çfarë pritet të ndodhë nëse Kurti nuk i kthen përgjigje Thaçit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dje ka përfunduar konsultat me partitë politike sa i përket ndërmarrjes së veprimeve
Hakmarrje? Rama: Media janë biznese të mëdha, të marrin kredi për rrogat! Qeveria nuk ka planifikuar asnjë paketë ndihme për mediat e vendit. Kryeministri tha se: “Media janë biznese të më
A do të shkohet në zgjedhje pas rrëzimit të Qeverisë Kurti? Flet Thaçi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se cilat janë hapat që do i ndërrmar ai tani me rolin e tij institucional p
Shqipëria nën izolim prej javësh, Rama flet për masat e fundit të qeverisë Me anë të një video konference, kryeministri Rama ka folur për masat ekonomike mbi izolimin e shqiptarëve gjatë pandemis
Paketa ekonomike, Rama përjashton futbollin: Nuk kanë çfarë t'i kërkojnë qeverisë Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se klubet e futbollit nuk do të përfshihen në paketën ekonomike për të përballur këtë
MAQEDONI/ Spasovski bën të ditur se kujt i shkurtohet paga, ja vendimi i Qeverisë (VIDEO) “Jemi në test si asnjëherë më pare, bota përjetoi kërcënimin më të madh që pas luftës së dytë botërore. Kemi marrë masa
"Sa persona testohen në ditë", Basha kërkesa të prera qeverisë Numri një i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka patur një komunikim LIVE me qytetarët nga Facebook-u. Ai ka deklaru
Gazetari i "tërheq" veshin qeverisë: Do vrisni të moshuarit Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku shkruan se izolimi total i të moshuarve mund t
Thaçi rrezikon dënimin me 5 vjet burgim, arsyeja pse e kallëzoi Ministria e Brendshme Interpretimi i ligjshmërisë së vendimeve të Qeverisë dhe thirrja që qytetarët të mos i zbatojnë vendimet e saj e kanë sh
FSHF-ja letër qeverisë për kompesimin e dëmit nga koronavirusi Futbolli në Shqipëri është pezulluar prej afro 1 muaji për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Federata Shqiptare e
Thaçi gati të nisë konsultimet për Qeverinë e re, Kurti: Zgjedhje pas pandemisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar nisjen e bisedimeve me partitë politike për formimin e Qeverisë së r
Krasniqi: Kushtetuta e Kosovës lejon Qeveri të re edhe pa zgjedhje Me rrëzimin e qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka duke kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme. Sipas Kurt