Vëllai i Maradonës reagon me lot në sy: Diego pësoi një atak kardiak
999 rezultate për

qeverise

Thaçi letër Kurtit: Nuk e shfrytëzove të drejtën për formimin e qeverisë Presidenti Hashim Thaci, përmes një letre e ka njoftuar kryeministrin në detyrë Albin Kurtin, se do të ndërmarrë hapa të
Të burgosurit tek 313 "kryengritje" ndaj qeverisë, thirrje në kor "Rama ik" (VIDEO) Të burgosurit duken të palumtur nga qeverisja e kryeministrit Edi Rama. Në një video e albeu.com e filmuar në burgun
COVID-19/ Udhëzimet se si mund të aplikoni për ndihmën e qeverisë Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve iu ka ardhur në ndihmë të gjithë të interesuarve, për mënyrën se si duhet të aplikoj
"Thellohet skandali i vjedhjes me tenderat sekretë", PD sërish akuza të rënda ndaj qeverisë Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj nuk heq dorë nga akuzat ndaj qeverisë për tenderat që po shfrytëzohen në kuadër t
Shpërthen Kurti: Rrëzimi i Qeverisë ishte puç, Grenelli i përfshirë ngushtë në proces Kryeministri në detyrë, Albin Kurti e ka quajtur “puç” rrëzimin e Qeverisë së tij, duke thënë se i dërguari i posaçëm i
Mos na lini vetëm: Studentët kërkojnë prej Qeverisë përgjysmimin e tarifave si pasojë e COVID 19 (FOTO LAJM) Prej më shumë se një muaj, studentët janë detyruar të ndjekin msim online si pasojë e mbylljes së institucioneve me qëll
Thyen rregullat e qeverisë, gjobiten 92 persona në Maqedoni Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Maqedonisë së Veriut është marrë vendim për izolimin e 238 personave ndërsa 108
"Javën e ardhshme nis procedura për Qeverinë e re, ja deri kur pritet të zgjasë koaliconi LDK-AAK-NISMA" Analisti politik, Arton Demhasaj ka thënë se presidenti Thaçi po insiston që shumë shpejtë të nisë procedurat për formim
Thaçi: Javën e ardhshme do të ndërmarr hapa kushtetues për formimin e Qeverisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se javën tjetër do të ndërmarrë hapa kushtetues për formimin e Qeverisë së
Kryetarja e Tetovës kundërshton masën e Qeverisë Masat e reja të Qeverisë që i obligojnë qytetarët e Tetovës, Kumanovës dhe Prilepit për përdorimin e maskave, janë të pa
Nuk respektuan masat e qeverise, ndalohen 46 shtetas Gjatë natës së kaluar sipas statistikave të MPB-së, është evidentuar se në gjithë shtetit 77 persona kanë shkelur orën p
Nuk respektuan masat e Qeverisë, gjobiten 56 persona në Kosovë Policia e Kosovës ka vazhduar të marrë masa ndaj personave të cilët nuk kanë respektuar masat e Qeverisë për kufizim të
Eurodeputetja gjermane reagon ndaj masave të Qeverisë Kurti: Ktheju Kushtetutës Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon Taubadel ka reaguar lidhur me masat e reja të vendosur
Theu rregullat e karantinës, arrestohet i moshuari në Kosovë (VIDEO) Një person i moshuar është arrestuar sot nga policia e Kosovës në Obiliq. Në video duket arrestimi i të moshuarit, ku
U shkarkua nga puna me vendim të Qeverisë, reagon ish-prefekti i Shkodrës Vetëm pak ditë më parë u bë i ditur lajmi se prefekti i Shkodrës Çeks Millja ishte shkarkuar nga detyra. Pikërisht pë
COVID-19/ Rama zbulon se cilat biznese dhe qytetarë do përfitojnë nga ndihma e qeverisë Kryeministri Edi Rama ka publikuar paketën e plotë të ndihmës financjare të qeverisë, për shkak të koronavirusit. "Më
Koalicioni i ri qeverisës, LDK nis përgatitjet Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar përgatitjet e para për koalicionin e ri qeverisës, në rast se Lëvizja Vetëvendos
Kina ndalon botimin e studimeve për origjinën e koronavirusit Kina ka vendosur kufizime për botimin e artikujve akademikë mbi origjinën e koronavirusit, sipas një njoftimi tashmë të
Masat e qeverisë po injorohen në Prishtinë Përkundër masave të qeverisë, për parandalimin e Covid-19, kompanitë e ndërtimit nuk po i respektojnë ato. Në një fot
Vetëvendosje i përgjigjet Thaçit: I keni bërë hesapet keq, Qeveri pa fituesin e zgjedhjeve nuk ka Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dje përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar