999 rezultate për

qeverise

SKANDAL! U tha se po vaksinohen të moshuarit, shoferi i Bratajt i nxjerr bojën qeverisë Prej ditësh në Shqipëri ka nisur me bujë vaksinimi i njerëzve me dozat e Pfizer për anti covid. Fillimisht u vaksinu
"Karantina e plotë, guri i fundit i qeverisë": Tomini flet për masat e reja anti-Covid Shqipëria po përballet me situatën më të vështirë nga pandemia që prej fillimit të saj. Koronavirusi dhe mutacionet e ti
Hajdari: Ramës i pëlqen ideja e të qenit sulltan, të qeverisë me fermane të shkruara natën Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari gjatë fjalës së saj në foltoren e Kuvendit ka hedhur akuza për kryemin
Ambasadori italian takon Kurtin: Të formohet sa më shpejt qeveria e re Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando ka takuar sot kreun e e LVV-së, Albin Kurti. Sipas një njoftimi të bërë
Basha thumba qeverisë: Nuk u ula te Nusreti që të bëja pazare Kryetari demokrat, Lulzim Basha ka ironizuar projektin 2 miliard euro për portin e Durrësit i cili do të financohet nga
AKR koalicion me VV? Reagon Pacolli (FOTO LAJM) Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se partia e tij nuk do të jetë pjesë e Qeverisë Kurti. Sip
Manual se si nuk duhet qeverisur Nga Erlis Çela Manual se si nuk duhet qeverisur Për fatin e mirë apo të keq të qeverisë dhe me siguri për fatin
Enver Hoxhaj uron Vetëvendosjen: PDK nuk do t’jetë pjesë e qeverisë me ju Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, i ka uruar Lëvizjes Vetëvendosje, për pozicionimin në vend të parë, si subjekti politik
Italia formon qeverinë e re Është formuar qeveria e re italiane me kryeministrin Mario Draghi. Kabineti i ri qeveritar do të betohet ditën e nesërme
Meta nuk kursehet ndaj qeverisë: Çetë banditësh! Presidenti i vendit Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin e tij social facebook, ka lëshuar një mesazh të fortë politi
A e çon LDK Kurtin në Kushtetuese nëse zgjidhet shef i Qeverisë? Veliu: Po punojmë që ai të mos bëhet kryeministër Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, as s’e ka përjashtuar e as s'e ka konfirmuar mundësinë që ta d
Shqipëria nën ujë, Meta thirrje të fortë Ramës Presidenti Meta ka bërë thirrje qeverisë Rama të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore në zonat e përmbytura në Shkodë
Meta i shtohet luftës për mbrojtjen e Vjosës, i bën apelin e fortë Qeverisë Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrje qeverisë ta shpallë Park Kombëtar të gjithë hapësirën e Lumit Vjosa
Kryemadhi thirrje qytetarëve: T'i japim fund qeverisë Rama! Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka nisur fushatën me vrull. Edhe këtë të enjte, me nje postim në rrjetin socia
Basha: Tirja është produkti i vetëm i qeverisë për shëndetësinë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur nga selia blu pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, të bëra
Meta ngre alarmin: Pandemia në vendin tonë po del jashtë kontrollit Presidenti Ilir Meta ka reaguar ashpër ndaj qeverisë mbrëmjen e sotme në lidhje me shifrat rekord të rasteve dhe vdekjev
Conte: Italia ka nevojë për një qeveri politike dhe jo teknike Kryeministri në detyrë Giussepe Conte ka pasur një takim të gjatë me Mario Draghin kandidatin e përzgjedhur nga presiden
"Grushtin e shtetit nuk e bënë gylenistët": Rrëfehet dyshi i qeverisë turke Ministri i Brendshëm i Turqisë, Suleyman Soylu ka bërë një deklaratë të bujshme gjatë ditës së djeshme në media duke tro
Sela: ASH mund të bëhet pjesë e Qeverisë me kusht nëse pranohet ligji për shtetësinë I pyetur nga gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Politica” në Tv Globi, lideri i ASH-së, Ziadn Sela nuk e ka mohuar që o
"Krimi sundon Elbasanin", Hajdari i kthehet Qeverisë: Si ka mundësi vetëm ju nuk i dini emrat e tyre?! Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka deklaruar se qarku i Elbasanit sundohet nga 4 banda, emrat e anëtar