999 rezultate për

qeverine

Nisin lëvizjet në qeverinë Rama, shkarkohet zv/ministrja e Financave Zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen
Flet Pacolli: A do të përfshihet në qeverinë Hoti Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se nuk ka biseduar me askënd për mundësitë e përfshirjes në Qeverinë Hoti.
Pacolli komenton mundësitë e përfshirjes në Qeverinë Hoti Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se nuk ka biseduar me askënd për mundësitë e përfshirjes në qeverinë Hoti.
Basha sulmon qeverinë: Ajo që po ndodh në Ballsh ndodh kudo, familjet kanë arritur falimentimin Kreu i opozitës Lulzim Basha në një dale për mediat ka folur lidhur me situatën aktuale të naftëtarëve të Ballshit por e
Presidenca sulmon ashpër qeverinë Rama dhe paralajmëron: Nëser do të publikojmë emrat! Presidenca me anë të zëdhënësit të saj, Tedi Blushi ka reaguar ashpër në lidhje me ndryshimet e miratuara sot për Kodin
Ambasada amerikane kritikon qeverinë Rama: Dështoi! "Eshtë për të ardhur keq që shumica dështoi të respektonte përkushtimin e deklaruar prej vetë asaj për të kërkuar emërue
Jozefina Topalli akuza të rënda opozitës: Ka bërë marrëveshje të fshehur me qeverinë Jozefina Topalli ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku akuzon opozitën se ka bërë marrëveshje të fshehta me q
Votohen zëvendësministrat në qeverinë e Maqedonisë së Veriut Kuvendi në Maqedoninë e Veriut mban sot seancën e 13-të, në rend dite të së cilës është propozimi për emërimin e zëvendë
Kurti kërcënon qeverinë Hoti: Me ardhjen e VV-së në pushtet do të del para drejtësisë Kreu i VV-së, Albin Kurti, është treguar shumë i ashpër me kryeministrin Hoti për marrëveshjen e nënshkruar në Uashingto
Shqiptari i "Ura" rrëzon Gjukanoviç dhe bashkon votat me pro-serbët! 4 pikat e marrëveshjes për qeverinë e re malazeze Mali i Zi nuk ka pritur gjatë. Ende pa dalë rezultati zyrtar i zgjedhjeve parlamentare, shqiptari Dritan Abazoviç, i cil
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi Qeverinë e re, këta do të jenë ministrat Parlamenti i Maqedonisë së Veriut me 62 vota votoi Qeverinë e re. Nga 113 deputetë të pranishëm, 62 votuan për Qeveri
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut deri në mesnatë duhet të votojë qeverinë e re Kuvendi i Maqedonisë së Veriut të dielën ka vazhduar debatin për votimin e qeverisë së re që do të drejtohet nga Zoran Z
Zv.kryeministri i parë, risia në qeverinë e Maqedonisë së Veriut Ndërkohë që sot pritet votimi i qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut, për herë të parë ka një risi në të. Bëhet fja
Ali Ahmeti komenton qeverinë e re: Vetting në të gjitha nivelet (VIDEO) Zoran Zaev i mandatuar për krijimin e qeverisë së re në Maqedoninë e Veriut i dërgoi të mërkurën (26 Gusht) parlamentit
Zaev sot dorëzon në Kuvend propozimin për Qeverinë e re, ja kush do jenë ministrat Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot pritet që në Kuvend të dorëzojë propozimin për përbërjen e re qeveritare. Zaev k
Tetë ministra shqiptar në qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut Bashkimi Demokratik për Integrim më në fund publikoi edhe emrin e ministrit të ri të Shoqërisë Informatike dhe Administr
Haradinaj: Ose zgjidhem President, ose e rrëzoj qeverinë Kreu AAK-së në Kosovë Ramush Haradinaj ka paralajmëruar Isa Mustafën, se nëse ai nuk do ta mbështesë si kandidat për pre
Marrëveshja për qeverinë në Maqedoninë e Veriut, Rama: Ditë e shënuar për shqiptarët Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar për arritjen e marrëveshjes historike midis kreut të BDI-së Ali Ahmeti dhe
Arritja e marrëveshjes për qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut, reagon Rama "Ditë e shënuar për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut..." Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si një ditë të shënuar
LSDM-BDI: Parimisht kemi arritur marrëveshje për qeverinë Ashtu si ditëve të kaluara, pa shpalosur më shumë detaje, dy partitë konfirmojnë se po vazhdojnë takimet konstruktive të