999 rezultate për

qeverie

DOKUMENTI/ Haradinaj kërcënoi me rrëzim qeverie, si u ndryshua në fund marrëveshja për Ujmanin (FOTO LAJM) RTV Dukagjini ka siguruar versionin e parë të dokumentit që u është prezantuar palëve në Uashington e për të cilin dje p
''Nuk jemi për shpërbërjen e parlamentit'', Hsradinaj jep qëndrimin e tij Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur në lidhje me situatën politike që po kalon Kosova duke u shprehur se partia e t
LVV kërkon zgjedhje, partitë e tjera përkrahin formimin e një qeverie të re Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka mbajtur takim takim konsultativ me liderët e subjekteve politike parlamentare. Kjo
Veseli: Nuk bëhemi pjesë e asnjë qeverie Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se partia e tij mbetet konsistente në qëndrimin e saj s
Isa Mustafa i shkruan letër Ramush Haradinajt për qeverinë e re Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i ka thënë kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Ha
"Javën e ardhshme nis procedura për Qeverinë e re, ja deri kur pritet të zgjasë koaliconi LDK-AAK-NISMA" Analisti politik, Arton Demhasaj ka thënë se presidenti Thaçi po insiston që shumë shpejtë të nisë procedurat për formim
Ish- deputetja: Qeveria ka shtuar krimin, anti KÇK-ja është show "Është një show i radhës i kësaj qeverie, është propagandë e një qeverie që shtoi numrin e krimeve dhe bandave në 7 vite
Nëse dështon koalicioni LVV-LDK, a do të jenë AAK dhe NISMA pjesë e një qeverie të re Ka filluar numërimi i ditëve kur mandatari i propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti duhet të paraqesë para pres
Këshilltari i Komisionit Amerikan, Hand: Disa prirje të kësaj qeverie janë shqetësuese Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Këshilltari i Komisionit Amerikan të Helsinkit, Robert Hand, thotë se kriza e sh
Rama reagon pas "bombës" së Metës: Zgjedhje dhe pikë! Kryeministri Edi Rama reagon lidhur me vendimin për cdekretimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti Ilir Meta. Edi
Mbyllet protesta, Basha: Jemi gati të sakrifikojmë gjithçka Në mbyllje të protestës së opozitës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dërgoi një mesazh edhe për aleatët ndë
Ben Blushi kryeministër i një qeverie tranzitore? Flet analisti Analisti i njohur Artur Zheji ka ngritur dyshimet nëse ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi mund të jetë kryemi
Nuk dogji mandatin, Murrizi: Kundër çdo qeverie që tallet me qytetarët Myslim Murrizi, deputeti i dalë nga listat e PD, por tashmë i përjashtuar nga partia pasi refuzoi të djegë mandati foli
Italia, në përpjekjet e fundit për formimin e qeverisë Kriza politike e Italisë hyri në “ujëra” të patestuara më parë këtë të mërkurë, teksa kreu i shtetit tentoi një kompromi
Ademi: Ligji i Gjuhës Shqipe, çelsi i mbijetesës së kësaj qeverie I ftuar në një debat televiziv, deputeti Xhevat Ademi ka theksuar se Ligji për Gjuhën Shqipe në praktik është çelsi i mb
LDK paralajmëron mocion kundër Ramush Haradinajt Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, sërish ka treguar gatishmërinë e LDK-së për ngritjen e
Ky është personi që refuzoi ftesën e Pacollit për ministër Kur u përmend si emër për të drejtuar Ministrinë e Punëve të Brendshme, u duk befasi e madhe. Bëhet fjalë për Selami
Pacolli: Mbështetja e PAN-it, një opsion për dalje nga kriza Kryetari i AKR -së insiston për krijimin e një qeverie gjithëpërfshirëse. kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet P
BE kërkon formimin e shpejtë të një qeverie të fortë që lufton korrupsionin Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovës, Nataliya Apostolova, pas certifikimit të zgjedhjeve nga ana e KQZ-së e ka përgëzuar
Albini i fton të gjithë në qeveri përveç Kadri Veselit Vetëvendosja u rendit e dyta në zgjedhjet në Kosovë, por kjo nuk e ka ndaluar Albin Kurtin që t'i bëjë thirrje partive t