999 rezultate për

qeveria

Maqedonia e Veriut bashkëngjitet në furnizimin global për vaksinën kundër Covid-19 Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 76-të vendosi të bashkëngjitet në furnizimin global për vaksinën kundër
Qeveria e Maqedonisë së Veriut miratoi vendime për lokalet, pishinat, plazhet dhe vaksinën për Covid-19 Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 76-të miratoi Protokollin për punën e pishinave dhe plazheve, kafeneve,
Qeveria i shembi shtëpinë, shoferi i autobusit mbyt qëllimisht 21 fëmijë (VIDEO) Hetuesit në Kinë kanë dalë në përfundimin se aksidenti me autobusin e nxënësve që mori 21 jetë, ishte i qëllimshëm.
Kurti sulmon hapur Hotin: Qeveria dështoi, nuk mbulohet dot me gjendje të jashtëzakonshme (VIDEO) Ish kryeministri Albin Kurti ka thënë sot nëpërmjet një video se Qeveria Hoti ka hequr sigurinë shëndetësore për hir të
COVID-19, qeveria del kundër projektit që propozoi Vjosa Osmani Qeveria e Kosovës nuk e ka përkrahur Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Përhapjes së Covid 19. Përkundër s
Projektligji i iniciuar nga Osmani për pandeminë konsiderohet i panevojshën nga qeveria Në mbledhjen e sotme të qeverisë është proceduar në Kuvend mendimi lidhur me Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin
Qeveria pritet të shqyrtojë projektligjin për pandeminë Kuvendi i Kosovës ka rreth një muaj që është duke pritur komentet e ekzekutivit, një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur, an
Kaq para akordoi qeveria për rikonstruksionin e banesave të dëmtuara nga tërmeti Qeveria me anë të një VKM-je ka akorduar 4 miliardë e 852 milionë e 410 mijë e 743 lekë nga Fondi i Rindërtimit për të f
Maqedonia e Veriut shpall 15 korrikun ditë jo pune Qeveria e Maqedonisë ka shpallur 15 korrikun si ditë jo pune për shkak të organizimit të zgjedhjeve parlamentare. “Në
Zgjedhjet për pak ditë, Qeveria mban seancën e radhës Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot pasdite në orën 15 do të mbajë seancë. Nga pres shërbimi qeveritar i
Rama heq Gent Cakajn nga qeveria? Reagon ministri e u jep fund spekulimeve Rreth dy ditë më parë në media u bë publike lajmi se ministri Cakaj, do të largohet nga qeveria Rama dhe do të zëvëndëso
Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë COVID 19 Kryeministri Hoti mori përkrahje të plotë nga kryetarët e komunave për masat që ka marrë Qeveria e Kosovës pas shtimit t
Gazetari shqiptar i infektuar me Covid-19 bën deklaratën e fortë: Viktimat zëvendësohen direkt me të tjerë I deklaruar me Covid-19 kohë më parë, gazetari nga Kosova, Berat Buzhala, u ka bërë apel të gjithë qytetarëve që të resp
Qytetarët mirëpresin masat e reja kundër COVID-19 (VIDEO) Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus, ekzekutivi pritet sonte të miratojë masa të reja për parandalimin e për
Qeveria kthen kufizimet e lëvizjes në disa qytete, masa të reja në luftën ndaj COVID-19 Qeveria Hoti ka vendosur të kthejë masat e lëvizjes në disa qytete të Kosovës, ku numri i të prekurve me COVID-19 është
Braçe sulmon keq Bashën për videon në bulmetore: T'a arrestojmë?! Zv/kryeministri Erion Braçe përmes një postimi në instagram ka reaguar ashpër kundrejt videos së postuar mëngjesin e sot
Maqedonia e Veriut nuk do të rimbyllë kufijtë me Kosovën e Serbinë Maqedonia e Veriut nuk do të rimbyllë kufijtë me Kosovën e Serbinë për shkak të rritjes së koronavirusit. Kryeministr
Zvicra kufizon hyrjen e turistëve, mbeten jashtë edhe qytetarët nga Maqedonia e Kosova Udhëtarët që shkojnë në Zvicër nga 29 vende do të duhet të regjistrohen pranë autoriteteve më 6 korrik dhe të shkojnë në
Dialogu me Serbinë, Hoti nuk tregon emrat e Këshillit të ekspertëve Qeveria e Kosovës dhe Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë kanë nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi për emë
Qeveria e re parashikon tre zëvendëskryeministra, 15 ministri e dhjetra zëvendësministra Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, ka prezantuar sot Projektligjin për Qeverinë, ku parashihen t