999 rezultate për

qeveri

U vranë nga Dritan Dajti, Basha kujton 4 policët Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka kujtuar sot 11-vjetorin e rënies në krye të detyrës së 4 policëve, që u vranë nga Dritan D
​PDK reagon për trupat serbe: Lejimi i KFOR-it dhe neglizhenca e qeverisë janë të papranueshme Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas prezencësn e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës, duke thënë se ky veprim
LVV e vendosur: Qeveria Hoti duhet të bjerë Lëvizja Vetëvendosje ka arsyetuar nismën e saj për ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti, në kohën kur ve
Meta thirrje urgjente qeverisë, çfarë e shqetëson këtë herë Presidenti i vendit Ilir Meta, ditën e sotme i ka bërë thirrje qeverisë për të hedhur sytë nga biznesi i vogël, ku si pa
Qeveria ndaloi publikimin e fotove me bikini, gra e vajza "bëjnë namin" në rrjet Gratë kamboxhiane janë mbledhur në mediat sociale për të dënuar një ligj të propozuar që rregullon mënyrën e veshjes së
Ferdinand Xhaferraj akuza qeverisë: Po përfiton nga fatkeqsia e tërmetit Kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka akuzuar qeverinë për keqmenaxhim të tragjedisë që
Apel ndaj Qeverisë, klubet e Superiores firmosin për bojkot (FOTO LAJM) Të 10 klubet e Kategorisë Superiore përsëritin apelin për qeverinë për të reflektuar lidhur me ndryshimet ligjore për sp
LVV i kërkon bashkëpunim PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti Drejtori i Zyrës për Komunikim në Partinë Demokratike të Kosovës, Bashmir Xhemaj, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje i ka
VV-së i duhen edhe 9 nënshkrime për thirrje të seancës që të rrëzohet Qeveria Hoti Nënkryetarja e Kuvendit Arbërie Nagavci ka numëruar edhe njëherë argumentet të cilat sipas saj tregojnë se kjo qeveri du
LVV nis peticion për rrëzimin e qeverisë Hoti Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur të fillojë një peticion për shkarkimin e qeverisë Hoti. Shefi i Grupit Parlamentar t
"Beiruti po qan, Beiruti po ulërin": Njerëzit në Liban shpërthejnë kundër qeverisë (FOTO LAJM) Njerëzit në Beirut kanë shprehur zemërimin ndaj qeverisë për shkak se sipas tyre ajo që ndodhi të martën është një negli
Klubet bojkotojnë Katgorinë Superiore, vendosin kushte për rikthimin Liga e Futbollit Profesionist vendos bojkotimin e kampionatit dhe pak caste me pare ka dale me njoftimin e meposhtem
PD akuza qeverisë për testet: Laboratori i QSUT e nxorri negativ, tek privati doli pozitiv Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka denoncuar një rast
​Haradinaj kundër dialogut pa SHBA-në: Nuk i besoj Qeverisë Hoti Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka folur përsa i përket dialogut me Serbinë teksa vendi udhëhiqet nga kryeministri Hot
Zaev i bindur për qeveri stabile me mandat katërvjeçar Lideri i LSDM-së Zoran Zaev është i bindur se do të arrijë të formojë qeveri stabile dhe të suksesshme me mandat katërvj
COVID-19, mjeku i rreshton 10 masa inteligjente qeverisë Mjeku Erion Dasho ka bërë një postim ku ka sugjeruar 10 masa inteligjente që mund ti shërbejnë vendit për të ulur ndjesh
Ky shtet në Europë vendos që njerëzit mos të mbajnë maska Në kohën që shumë vende të botës e kanë kthyer në detyrim mbajtjen e maskave në vende publike, Holanda merr një vendim t
Miratimi i buxhetit, reagon Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka falënderuar deputetët, që siç tha ai, me votën e tyre sot ia dhanë dritën e gjel
Tre milionë euro maska për qytetarët, nuk votohet propozimit i Osmanit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka kritikuar ashpër qeverinë, që në amandamentit e buxhetit të vitit 2020
Hoti: Kemi hyrë në valën e dytë të pandemisë Kryeministri Avdullah Hoti në mbledhjen e qeverisë ka thënë se qysh tash vendi ka hyrë në valën e dytë pandemisë. Ai