999 rezultate për

qesim

Nga Pato te Higuain, numrat 9 që kanë dështuar te Milani që pas largimit të Inzaghit (FOTO LAJM Te Milani numri 9 është kthyer në një makth që pas largimit të Inzaghit në vitin 2012. Janë plot 8 futbollistë që k
Ku ndryshon Zaev nga Gruevski? Përfaqësimi i shqiptarëve në Prokurori vetëm 1%! Me qëllim që të arrihet përfaqësimi adekuatë i shqiptarëve dhe komuniteteve tjera në Prokurorinë Shtetërore Publike, Zhu
Deputeti nga salla e Kuvendit të Kosovës përfundon në emergjencë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në sallën e Kuvendit të Kosovës para fillimit të saj. Kadri Veseli ka bërë të ditur se
Pite me mollë Përbërësit 500 gr petë te gatshme per bakllave 1.5-2 kg molle 3 luge sheqer 100 gr margarin 100 ml vaj
Ëmbëlsirë me ngjyra Përbërësit PËRBERSIT PËR SHTRESEN E KAFTË: 300 gr miell 100 gr margarin 100 gr sheqer 1 luge kakao 1
DASH nuk e harron injorimin që u bëhet shqiptarëve në Maqedoni Shqiptarët vazhdojnë ta kritikojnë përfaqësimin jo të barabartë në ministritë qeveritare dhe ndërmarrjet publike, vlerës
Përfaqësimi i shqiptarëve në Armatën e Maqedonisë ende shumë i ulët Përfaqësimi i shqiptarëve në Armatën e Maqedonisë mbetet akoma shumë i ulët. Zv/ministri i mbrojtjes, Bekim Maksuti tha
Si të gatuani tortë me mollë Përbërësit 5-6 molle te medha 3 vezë 200 gr sheqer 125 gr miell kanellë sheqer pluhur Hapat 1 Mol
Speca të mbushur me kungulleshka dhe patate Përbërësit 3 speca 3 patate 1 qepë 1 karrotë 1 kungulleshka (200gr) 2 thelbinjë hudhër 100 gr Krem
Kërkohet pëfaqësim i të gjithëve në bisedimet për emrin Cilido qoftë propozimi për emrin e ri të Maqedonisë, ai duhet që t’i përfaqësoj të gjitha grupet shoqërore në vend. Ky i
Ëmbëlsirë me Grizë (miell orizi) Përbërësit: 500ml ujë, 500ml qumësht, 200gr sheqer, 200gr grizë, 100gr çokollatë. Kremi: 1 liter qumësht, 4 puding
Musaka nga buka bajate: Nga jashtë kërcëlluese, brenda e njelmët dhe e butë! Musaka nga buka bajate: Nga jashtë kërcëlluese, brenda e njelmët dhe e butë! ▪ 500 g mish i bluar, ▪ gjy
Përfaqësimi i shqiptarëve në njësitet elitare, i papërfillshëm Në njësitë speciale të Armatës “ Ujqit” nuk ka akoma asnjë shqiptar, por ministrja e mbrojtjes Radmilla Sheqeriska thotë
Rikthehet pas shumë vitesh përfaqësimi i shqiptarve në Manastir Në qytetin e Manastirit koalicioni i partive shqiptare BDI – Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët kanë arritur të fit
Jeremiq: Kosova në OKB, ose përkeqësim të marrëdhënieve me faktorët ndërkombëtarë Kryetari i Qendrës për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim të Qëndrueshëm, Vuk Jeremiq, ka paralajmëruar se në vitin 2
Speca me uthull për turshi Përbërësit 5 kg speca SHELLIRA: 2 l ujë 1 filgjan kafes turke sheqer 1 filgjan vaj 1 filgjan uthull 2 filgjan k
Shqiptarët në Maqedoni të diskriminuar, përfaqësim i ulët në njësitë speciale Pas 25 viteve të themelimit të Armatës së Republikës së Maqedonisë (ARM) përfaqësimi i drejtë dhe adekuat i shqiptarëve
Çfarë është gastriti dhe cilët janë faktorët që ndikojnë në përkeqësimin e tij Gastriti është një term i përgjithshëm për një sërë gjendjesh shëndetësore me një të përbashkët: inflamacioni i shtresës
Kosova zgjeron përfaqësimin diplomatik edhe në Oqeanin Paqësor Pas hapjes së misionit të parë diplomatik në kontinentin afrikan, diplomacia e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re t
Pas paktit me Ramën, Basha fut aleatët në listat e PD Pas marrëveshjes së djeshme mes tij dhe kryeministrit Rama, e cila në thelb dëmton partitë e vogla në zgjedhje, Lulzim B