999 rezultate për

qeset

Së shpejti zgjidhja për fuqizimin e baterisë së telefonit Një nga problemet që po hasë thuajse gjithë shoqëria sidomos mosha e papë dhe e dytë është problemi I karikimit të bater
"Qeset e këpucëve përdoren si dyer për inkubatoret e foshnjeve" (FOTO LAJM) Deputeti i PD-së, Bardh Spahia, ka publikuar disa foto nga matarniteti “Koço Gliozheni” ku duket qartë se qeset që për
Australia ndalon me "forcë" qeset plastike Ka kaluar mes tensioneve kjo fundjavë në Australi, ndërsa shitësit me pakicë implementuan ndalimin e përdorimit të qesev
India si Shqipëria, i shpall “luftë” plastikës Nuk është vetëm Shqipëria që ka një problem me qeset plastike dhe që po mendon ndalimin e tyre me ligj. India synon që p
VENDIMI/ Nga 1 korriku nuk do të përdorni më qeset plastike! Qeset plastike nuk do të lejohen më pas datës 1 korrik. Qeveria i ka dhënë OK vendimit për ndalimin e prodhimit, imp
Moda e re, veshje nga qeset plastike Një markë spanjolle veshjesh ka menduar se në pranverën e këtij viti të gjithë duhet të veshim një qese plastike në vend
6.2 kg drogë në qeset e plehrave, kapet në flagrancë shqiptari Një shqiptar ka përfunduar në pranga pasi është arrestuar në Itali në kuadër të një operacioni anti-drogë në Livorno.
Nis aksioni i pastrimit, Veliaj: Të fitojmë betejën me mentalitetin; Reduktuam qeset me 60 % Bashkia e Tiranës iu bashkua sot aksionit kombëtar “Pastrojmë Shqipërinë që duam”. Bashkia e Tiranës, Ministria e Mjedis
Shqyen qeset e hodhën në det, skafistët tentuan të fshehin 1.5 ton drogë Një operacion i madh i zhvilluar mes Fierit dhe Vlorës kanë çuar në kapjen dhe sekuestrimin e rreth 1 tonë drogë. Po
E çuditshme, 24-vjeçarja fsheh kokainën në qeset e silikonit brenda gjoksit Kemi dëgjuar raste nga më të ndryshme për transportimin e lëndëve narkotike. Por teknika më e re është gati e pabesushme
LSI: Shikoni qeset me para që po ndan PS në Lushnje (FOTO LAJM Një tjetër denoncim ka ardhur sot nga LSI për shitje –blerje votash. Lëvizja Socialiste për Integrim ka shpërndarë d
Veliaj: Qeset me pagesë, e vetmja mënyrë si mund t’i vëmë fre ndotjes Nga data 2 prill, Tirana është qyteti i parë në Shqipëri që do të nisë reduktimin e përdorimit të qeseve Plastike, duke
Iniciativa për të ulur ndotjen, nga 5 qershori qeset plastike do të shiten Një nismë e re do të aplikohet në bashkinë Tiranë, ku sipas një vendimi duke nisur nga data 5 qershor të këtij viti qese
Ja përse mund të përdoren qeset e vogla të rrobave të reja Në xhepat e rrobave të reja ne shpesh gjejmë disa qese të vogla, që shumica nga ne nuk i kushton vëmendje dhe i hedhin m
Protestuesit shpërthejnë, ja qeset me domate, vezë e patate (FOTO LAJM) Qese me domate, vezë, patate, janë pasqyra e përgjithshme e protestës së PD, ndërsa ndaj kordonit të policisë nuk është
Art përmes qeseve të çajit (FOTO LAJM) Shpesh kemi dëgjuar për qeset e çajit që mund të kenë një ndikim të theksuar në rolin e tyre si pleh për pemët ose mater
Kapet 29 vjeçari që fshihte drogën në qeset e sheqerit Pakot e sheqerit ishin kthyer në një vend ku mund të fshihej lënda narkotike dhe më pas të shitej. Ishte kjo strategjia
Ja pse nuk duhet t’i hidhni bustinat e çajit Nëse i hidhi bustinat e çajit, po bëni një gabim të rëndë. Do të habiteni sa shumë mund t’ju hyjnë në punë ato. Shumi
Arrestohet ish-volejbollisti, 250 gr kokainë në stomak Arrestohet nga policia pas operimit ne Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza" në Tiranë ish-volejbollisti i kombët