999 rezultate për

qershorit

Rama mesazh të koduar opozitës: Të ankohesh pa i dhënë zgjidhje, quhet kuisje Kryeministri Edi Rama ka huazuar këtë të enjte një thenie të presidentit të 26-të të SHBA, Roosveltit. Vetëm pak orë
Rama flet pas mbledhjes: Marrëveshja e 5 qershorit do të votohet nesër! Kryeministri Edi Rama ka folur pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik në lidhje me Reformën Zgjedhore. Ram
Vjen reagimi i Opozitës së Bashkuar pas marrëveshjes me Ramën: Akt tinëzar prej frikacaku! Pas marrëveshjes mes opozitës parlamentare dhe kryeministrit Rama ka reaguar opozita e Bashkuar. "Ndryshimi i njëans
Zbardhet takimi i Ramës me ambasadoren Yuri Kim në Kryeministri Është zbardhur takimi ndërmjet ambasadores amerikane Yuri Kim dhe kryeministrit Edi Rama paraditen e sotme në ambientet
Rama vendoset në qendër të tavolinës të Këshillit Politik, Basha dhe Meta mungojnë Ka nisur mbledhja e Këshillit Politik në Pallatin e Kongreseve, për herë të parë do të jetë i pranishëm edhe kryeministr
Rama i ftoi në takim, reagon opozita e bashkuar Pasi kryeministri pranoi listat e hapura, duket se palët do të rikthehen edhe njëherë në tryezën e marrëveshjes në Këshi
Tërhiqet Rama, Meta nuk do të shkarkohet Presidenti Meta nuk do të shkarkohet nga detyra. Partia Socialiste është tërhequr pasi deputetët socialistë kanë dekl
Meta: Kushti i parë, miratimi urgjent i Marrëveshjes së 5 qershorit Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së eurodeputetëve të publikuar nga PE për çështjen e Marrëve
Brukseli: Miratoni shpejt marrëveshjen e 5 qershorit ndryshe pengohen negociatat! Në një deklaratë të përbashkët, tre eurodeputetë kanë dërguar një mesazh të fortë për Shqipërinë. Kryetari i Komisio
KE "goditje" Ramës: Marrëveshja e 5 qershorit duhet të ruhet Teksa kryeministri Edi Rama është shprehur pro listave të hapura, zëdhënësja e Këshillit të Europës Ana Pisonero ka bërë
Votoi pro marrëveshjes së 5 qershorit, deputetja largohet nga grupi demokrat Deputetja Fatjona Dhimitri është larguar nga grupi parlamentar demokrat. Deputetja ka deklaruar votën e saj pro marrëves
Gjermania e prerë: Tërhiquni nga ndryshimet kushtetuese ose bllokojmë hapjen e negociatave! Zv.kryetari i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul, ka reaguar pas zhvillimeve politike në vend ku Komis
Basha bën deklaratën e fortë: Sapo u prish marrëveshja e 5 Qershorit Pasi kryeministri Edi Rama ka pranuar lista të hapura, Lulzim Basha e ka konsideruar të prishur marrëveshjen e arritur n
A të detyroi Basha Ramën të pranoje marrëveshjen e 5 qershorit? Kryeministri është pyetur sot nëse ishte kryedemokrati Lulzim Basha ai që detyroi të pranonte marrëveshjen e 5 qershori
"Është shumë vonë për ndryshime", Komisioneri për Zgjerimin: Votoni marrëveshjen e 5 Qershorit Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley, bëri të qartë se Komisioni Europian nuk mbështet nismat për ndryshimin e si
Deputetja i hakërrehet Murrizit: Nuk jam pjesë e pazareve, ti s'më bën dot pis! "Unë nuk kam qënë pjese e asnje pazari politik në kafenetë e parlamentit për të votuar apo rrëzuar ligje në kundërshtim
Dështon opozita në Kuvend, deputetja konfirmon mbështetjen për marrëveshjen e 5 qershorit Deputetja e opozitës, Suzana Topi, ka konfirmuar qëndrimin e saj “pro” marrëveshjes së 5 qershorit duke u bërë kështu ka
Gjermania e prerë me shqiptarët: Parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit! "Aprovimi me konsensusin e partive politike i reformës zgjedhore, pa asnjë ndryshim, si dhe zbatimi i saj është kyç për
PD reagon për listat e hapura: Ta vendosë populli me referendum Partia Demokratike ka kërkuar që të mos bëhet asnjë ndryshim nga marrëveshja e firmosur me datën 5 qershor e këshillit p
"Ajo vajza ishte e trembur, njësoj si Sebastiano", detajet e errëta nga vrasja e Hekuran Billës Adiola Lakra, 26-vjeçarja, që është arrestuar nga Policia si bashkëpunëtore në ekzekutimin e 40-vjeçarit Hekuran Billa t