999 rezultate për

qershorit

Voltana Ademi çon zgjedhjet e 30 qershorit në Gjykatën Kushtetuese: Të paligjshme! Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ngre padi për votimet në Gjykatën Kushtetuese. Menjëherë pas bërjes funksio
Yuri Kim: Ndryshimet zgjedhore zhgënjyese, 5 qershori nuk u shkel Ambasadorja Amerikane Yuri Kim e ka cilësuar zhgënjyes faktin që ndryshimet zgjedhore u miratuan në kuvend pa konsesnus
Rritja e rasteve të COVID-19 në Shqipëri, Meta "zbulon" fajtorin "Që nga rrafshimi i pabesë dhe i paligjshëm i Teatrit Kombëtar në kulmin e pandemisë, e sidomos prishja e njëanshme e Ma
Meta i ashpër: Marrëveshja e 5 qershorit është ordinere! Presidenti Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Opinion” ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend. T
Ambasada amerikane kritikon qeverinë Rama: Dështoi! "Eshtë për të ardhur keq që shumica dështoi të respektonte përkushtimin e deklaruar prej vetë asaj për të kërkuar emërue
Meta i përgjigjet Rramës: Mister 1 Prilli, mos guxo të vesh dorë mbi Marrëveshjen e 5 Qershorit Ilir Meta i është përgjigjur akuzave të Ramës se po përbalt Shqipërinë me të huajt. "Mister 1 Prilli, ti gënjen edhe
Yuri Kim e kënaqur me opozitën: Çdo palë ti qëndrojë marrëveshjes së 5 Qershorit Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka folur nga Himara për situatën aktuale në vend duke thënë se është e lu
Ambasadorja Yuri Kim i tërheq "veshin" Ramës dhe Bashës: Jeni pala përgjegjëse Ambasadorja Yuri Kim ka paralajmëruar Bashën dhe Ramën në lidhje me përplasjet e tyre për hapjen e listave. Ajo i kuj
A do të vijojnë diskutimet në Këshillin Politik? PD zbulon se kur do të mbajë një qendrim zyrtar Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, thekson se nenet e marrëveshjes politike të 5 qershorit për koalicionet p
Reagon ambasada e SHBA-së: E kuptojmë zhgënjimin e opozitës! Ambasada Amerikane ka reaguar pas votimeve në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, ku thekson se këto ndryshime do të do t
Arrestohen dy autorët, zbardhet vrasja e Florian Lamçes në Elbasan Zbardhet ngjarja e rëndë në Elbasan, ku në orët e para të mëngjesit të sotëm mbeti i vrarë 40-vjeçari Florjan Lamçe.
Tre pika kyçe, zbulohen detaje nga takimet e Yuri Kim me krerët e vendit Ambasada amerikane në vendin tonë ka zbardhur detaje nga takimet e fundit që ambasadorja Yuri Kim ka pasur me presidenti
Zbardhet takimi, çfarë diskutuan tre ambasadorët me Bashën Ditën e sotme, tre ambasadorë i BE-së, SHBA dhe Britanisë së Madhe u takuan me përfaqësuesit e opozitës së bashkuar i zh
Tre ambasadorë "zbarkojnë" në zyrën e Bashës Ambasadorja amerikane Yuri Kim, , ambasadori i BE-së Luigi Soreca si dhe ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman d
Kush është ministri i Ramës që nuk e votoi marrëveshjen e "5 qershorit" Kuvendi i Shqipërisë ka votuar me 99 vota pro marrëveshjen e 5 qershorit. Gjashtë deputetë votuan kundër, 4 abstenuan, n
Reagon Yuri Kim: Marrëveshja e 5 Qershorit tani është ligj Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka ripostuar deklaratën e ambasadës amerikane në lidhje me votimin në Parlament të Marrëv
BE përshëndet marrëveshjen e 5 Qershorit dhe e pranon që ishte kusht kryesor BE përshëndeti miratimin e marrëveshjes së 5 qershorit, duke theksuar se është përmbushur një nga kushtet thelbësore për
Rama tha se nuk pyet njeri, vjen reagimi nga SHBA-të pas miratimit të marrëveshjes Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pasi Kuvendi votoi me 97 vota pro marrëveshjen e 5 Qershorit. Në deklaratatë
Kush janë deputetët që votuan kundër marrëveshjes së 5 qershorit Deputeti Murrizi ka treguar se Kuvendi miratoi me 97 vota pro marrëveshjen e 5 qershorit për Reformën Zgjedhore. Depu
Miratohet me 97 vota marrëveshja e 5 qershorit Deputeti Murrizi ka treguar se Kuvendi miratoi me 97 vota pro marrëveshjen e 5 qershorit për Reformën Zgjedhore. Kjo