999 rezultate për

qershori

30 qershori, si kufiri mes të shkuarës dhe të ardhmes! Alfred Peza Kjo javë ishte shumë e rëndësishme në aspektin politik, për të dhënë përgjigje dilemave pas vendimit të o
Qershori nuk jep garanci për heqjen e vizave Edhe pse zyrtarët e BE kanë kërkuar vazhdimisht nga liderët e Kosovar që të mos jepen data sa I përket kohës se kur mund
“Revolucioni” i Qershorit 2019, një ditë më pas! Alfred Peza Shqipëria ka të paktën katër sfida madhore për të përmbushur gjatë këtij viti kalendarik: Së pari, mar
“Hap i madh drejt fitores së qershorit”, Rama reagon për ndryshimet në qeveri Pas komenteve të shumta për ndryshimet në qeveri, ka reaguar dhe vetë Kryeministri. Me një postim në Twitter, ai shkr
Riorganizimi i brendshëm i PS-së, mblidhet Asambleja Kombëtare (FOTO LAJM) Partia Socialiste pritet të mblidhet ditën e sotme në në orën 10:00 për Asamblenë Kombëtare. Në këtë mbledhje asambl
Mister, aktorja e zhdukur prej qershorit, aludimet e medias do t’ju habisin Aktorja e njohur kineze, Fan Bingbing, është zhdukur pa lënë gjurmë. Ngjarja ka ndodhur në fillim të qershorit. Akto
Euro kap nivelin më të lartë që prej 13 qershorit Monedha vendase e ka mbyllur javën e dobët përkundrejt monedhave kryesore në vend. Euro ka vijuar që të fitojë pikë përk
Viti 2018 i keq edhe për bankat në Shqipëri, ja sa ra fitimi krahasuar me një vit më parë Fitimi neto akumulativ i bankave në Shqipëri u ul në 11 miliardë lekë (101.5 milionë dollarë / 87.7 milionë euro) në fun
E-albania, më pak përdorues të rinj të regjistruar gjatë qershorit Gjatë muajit qershor në portalin e-albania janë regjistruar 21,821 përdorues të rinj, sipas statistikave të publikuara n
Bie borë në një shtet ballkanik Një zonë malore në Slloveni është përfshirë nga bora. Kredarica është një majë malore në Alpet Juliane dhe ndodhet në 2.
BE- Shqipëri, fituesit dhe humbësit e 28 qershorit! nga Lutfi Dervishi - 48 orë para ende askush nuk mund të thotë me siguri se cili do të jetë vendimi i Këshillit Euro
Nesër EULEX mban seancën e fundit Gjykata Supreme e Republikës së Kosovës do të mbajë të martën seancën e Kolegjit të Specializuar të Dhomës së Posaçme.
Sinoptikanët japin alarmit: Javën që vjen mos u nisni për plazh E premtja ka shënuar ditën më të nxehte të Qershorit, ku termometri ka regjistruar 37 gradë në mesditë. Fundjava sjel
Reshje dëbore në fillim qershori, temperaturat minus 12 gradë Temperatura minus 12 gradë në fillim të qershorit. Ky është moti në Rusi. Në rajonet Perm dhe Komi të Siberisë është s
Edhe Elvana ka një urim për 1 Qershorin (VIDEO) Këngëtarja shqiptare, Elvana Gjata duket se ka uruar 1 Qershorin. Përmes një video ajo ka bërë disa mimika duke i ur
Jonida Shehut feston 1 qershorin, vajza e saj duket si një modele (FOTO LAJM) Jonida Shehu është një nga moderatoret më të dashura të publikut. Ajo tashmë ka prezantuar vajzën e saj e cila duket
Mesazhi i Limajt për 1 qershorin Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka uruar 1 Qershorin, Ditën e Fëmijëv
Veseli e nis ditën në mënyrë speciale (VIDEO) Kryetari i Kuvendit e ka nisur ditën me dhjetëra fëmijë të cilët e kanë vizituar në zyre, por edhe në sallën ku mbahen s
Ministri uron 1 qershorin me një video emocionuese (VIDEO) Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi u ka uruar fëmijëve ditën e tyre, 1 Qershorin. Ai është zotuar se do të punojë për t’
Ngjyrat e botës! Si u bë 1 Qershori, Ditë Ndërkombëtare e Fëmijëve Sot është 1 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë sot vëmendjen e prindërve, sht