999 rezultate për

qershia

Këto pamje vinë nga një qytet i Kosovës Një zjarr i madh ka shpërthyer sot në mesditë në një parcelë për mbledhjen e hekurishteve në Podujevë. Ende nuk dihen
"Rafall", NATO, BE dhe "qërshia mbi tortë"! Nga Destan JONUZI - Kjo javë do të jetë java vendimtare për Maqedoninë dhe qytetarët e saj, këtë javë Maqedonisë i b
Si qershia mbi tortë, politikani zvicerian tërbon serbët Tani, edhe Christoph Blocher i është bashkëngjitur gjithashtu debatit për shqiponjën dykrenare. Edhe pse i mbron lojtarë
Bie nga qershia, 50-vjeçari ndërron jetë në Korçë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë. Një 50-vjeçar ka ndërruar jetë pasi është rrëzuar nga qershia. Ngjarja e rë
Super Mateo Kovaçiç, ndaj Leganes ishte qershia mbi tortë për Realin (VIDEO) Mateo Kovacic pati një ndeshje shumë të mirë në fitoren e Real Madridi te Leganes. Kroati kompletoi 96.7 % të pasimeve (
Arrestohet shkodrani me 22 kg drogë në makinë Policia ka vënë në pranga një shtetas pasi iu kap një sasi droge prej 22.5 kg kanabis. Më datë 17.12.2017, nga forca
Mahrez mund të jetë qershia mbi tortë për romakët Monçi nuk harron të interesohet për Mahrez. Sipas Sky Italia, Monchi po ndjek nga afër sulmuesin e Leicesterit. Lojt
Përse duhet të konsumoni sa më shumë qershi këtë sezon Qershia është një frut shumë i shijshëm dhe në Shqipëri gjendet me shumicë. Sezoni i vjeljes së saj ka nisur dhe zgjat d
Luleshtrydhja dhe qershia 300-400 lekë/kg, pse kaq shtrenjtë perimet dhe frutat? Frutat e stinës si qershia, luleshtrydhja kushtojnë shtrenjtë në tregjet e kryeqytetit, 300 lekë/kg. Sipas një vëzhgimi
Fenomeni i rrallë i shkrirjes së akullit (VIDEO) Ngrohja atmosferike është dhe shkaku kryesor i shkrirjes së akujve, të cilët duket se kohët e fundit është përhapur shum
Efektet e shëndetshme të qershisë Qershia është një frut, që ka një rëndësi të veçantë në uljen e kolesterolit në trup. Konsumuesit e qershive mund të mos
Lila dhe Cikalleshi njëzëri: Franca "qershia mbi tortë" E shtuna po afron ndërkohë që kombëtaren e pret një sfidë shumë e rëndësishme miqësore ndaj Francës. Dy nga lojtarët e k
Vetitë kuruese të qershisë Qershia është një frut që është e pasur me vitamina A, C, E dhe acid folik, gjithashtu dhe me minerale si, kaliumi, magn
Joachim Low shpallet trajneri më i mirë Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, është fituesi i çmimit trajneri më i mirë i vitit. Low e drejtoi kombëtaren e tij
19-vjeçari plagos nënën dhe vëllain me armë zjarri në Dukagjin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Dukagjin të Shkodrës, ku djali ka qëlluar më armë zjarri nënën e tij dhe vëllain.
Vetëm 0-4, Reali në finale (VIDEO) Real Madridi ka marrë vizën për në finalen e Lisbonës duke e nënshtruar në gjysmëfinale fituesin e Ligës së Kampionëve n
A do te hame qershia ne qershor? nga Iljasa SalihuPrej vitit 2001 e këndej, nuk mbaj mend që në Maqedoni të ketë kaluar një