999 rezultate për

qepĂ

Delfinët dhurojnë spektakël në bregun e Qeparoit (VIDEO) Një grup delfinësh kanë vizituar Qeparoin duke dhuruar spektakël për pushuesit fare pranë bregut të detit. Pamjet e
Vrau gruan me sqepar, 35 vjet burg për Bashkim Mekollin Në vitin 2017, Bashkim Mekolli vrau me sqepar bashkëshorten e tij, Demirkë Mekolli. Vendimin e Prokurorisë për Krime
Ndodhi edhe kjo, dhelpra hyn te pulat por e pĂ«son rĂ«ndĂ« Pulat nĂ« njĂ« fermĂ« nĂ« veri-perĂ«ndim tĂ« FrancĂ«s, besohet tĂ« kenĂ« formuar njĂ« ‘bandë’ pĂ«r tĂ« mbytur njĂ« dhelpĂ«r tĂ« re.
Sqepar, kapsolla e shkopinj, çfarë gjeti Prokuroria pas protestës (FOTO LAJM) Policia e Shtetit pas protestës së dy ditëve më parë ka shoqëruar rreth 40 persona si të dyshuar për nxitje të dhunës dh
Vuani nga gjendra tiroide? Provoni recetën e vjetër me qepë të kuqe Sëmundja e gjëndrës tiroide prek rreth 200 milionë njerëz në botë. Ka trajtime të ndryshme dhe medikamente për çrregulli
Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi
Gjyshet e dinin sekretin, vetitë kuruese të qepës Nëse mendoni se qepa e ka vendin vetëm në kuzhinë gaboheni. Po të ishte e mundur ju do i mbanit qepët pranë shampove në
Qepa e kuqe bën mrekulli për gjendrat tiroide Një doktor rus nga St. Petersburg, Igor Knjazkin, ka zbuluar ilaçin e përsosur për gjëndrat tiroide. I vetmi përbërës që
Turqia rekord në 14 vite për inflacionin, "fajtore" qepa e thatë! Instituti i Statistikave Turke (TSI), sipas të dhënave nga 14 vitet e fundit, inflacioni vjetor është rritur në 15.39 %
Gjyshja ka tĂ« drejtĂ«, hudhra dhe qepa janĂ« antibiotikĂ« natyralĂ« MjekĂ«sia farmaceutike me atĂ« alternative me produkte natyrale Ă«shtĂ« gjithnjĂ« nĂ« “luftĂ«â€, pĂ«r tĂ« prodhuar ilaçe tĂ« reja q
E masakroi burri me sqepar, flet gruaja që e pa vdekjen me sy Një 57-vjeçare në Memaliaj i ka shpëtuar mrekullisht sulmit të të shoqit me sqepar, teksa ai ishte në gjendje të dehur.
"Nuk e di a do t'a fal!" Flet gruaja që u godit me sqepar nga bashkëshorti 55-vjeçarja Antoneta Myrtaj u qëllua me sqepar nga bashkëshorti i saj duke përfunduar me shumë dëmtime fizike në spital.
Gruaja rrëfen si e goditi burri me sqepar në kokë Një tjetër rast dhunë në familje është shënuar sot në Memaliaj, ku një burr 65 vjeç ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes
Role me speca të pjekur 10 speca të pjekur 400 gr mish i bluar 100 gr përshutë 1 kokë qepë 1 lugë biber i kuq 100 gr kaçkavall
Qepa e kuqe ilaç për parandalimin e kancerit dhe disa sëmundjeve të tjera Konsumi në masë i qepës së kuqe është i jashtëzakonshëm për shëndetin. Sigurisht që shumë njerëz e mendojnë dy herë përp
Si ta ndaloni gjakderdhjen për 10 sekonda Gjakderdhja nga hunda, ose siç njihet në gjuhën mjekësore, espistazi është një fenomen i shpeshtë që shfaqet tek të gjit
Krem çorbë me kungullesha Përbërësit 500 gr kungullesha 1 karrotë 2 patate 1 kokë qepë 1 decilitër ajkë 1,5 decilitra supë viçi
ÇfarĂ« do tĂ« thotĂ« kur syri juaj fillon e dridhet. PĂ«rgjigja nuk do ju pĂ«lqejĂ«! ShumĂ« prej nesh e dimĂ« se çfarĂ« Ă«shtĂ« kur tĂ« dridhet qepalla; nĂ« fakt, ne tĂ« gjithĂ« e kemi hasur kĂ«tĂ« moment nĂ« jetĂ«n to
Si të ulni fryrjen e qepallave me majdanoz Me siguri të gjithë do të donit një ilaç të thjeshtë dhe efektiv për zgjidhjen e problemit të fryrjes së qepallave.
Shtatë përdorime të qepës jashtë kuzhine Qepa është shumë e pasur në oligoelementë si sulfuri, potasiumi, magnezi, fluori, kalciumi dhe fosfori dhe vitamina. Enz