999 rezultate për

qenve

Lleshaj nxjerr në ankand për shitje tre qentë e policisë, sa kushtojnë e si mund t'i blini (FOTO LAJM) Ministria e Brendshme ka nxjerrVendimi/ Ministria e Brendshme ankand për shitjen e tre qenve të policisë në shitje tre q
Gjendet raca më e rrallë e qenve për herë të parë pas 50 vjetësh Raca e qenve e njohur si "qentë e këndimit" nga Guineja e Re është parë përsëri në malet e Indonezisë pasi besohej se is
Kim Jong-un urdhëron dorëzimin e qenve shtëpiakë për "mish restorantesh" Kim Jong-un njoftoi se qentë si kafshë shtëpiake janë një "simbol i dekadencës së kapitalizmit" dhe urdhëroi që të gjith
Holanda hyn në histori si shteti i parë pa asnjë qen endacak Holanda vendosi që të trajtojë problemin e qenve endacakë. Përpjekjet e bashkuara të qeverisë dhe qytetarëve çuan në suk
Ky i ri sot do kishte vdekur nëse s’do rriste dy qen besnikë Ai sot mund të ishte i vdekur nëse me vete nuk do të kishte dy qen besnikë. Bëhet fjalë për një të ri nga qyteti Bile
Nuk e ndërgjegjsoi as koronavirusi, Kina nis festivalin e mishit të qenve COVID-19 vazhdon të marrë mijëra jetë në të gjithë botën duke shkaktuar një ndër pandemitë më të gjata dhe më dëmtuese p
​Kinën nuk e tremb COVID-19, fillon festivali i mishit të qenve Kina nuk e ndal festivalin e qenve, pavarësisht pandemisë globale. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për ngjarjen vjet
Të destinuar për t'u prerë e shitur, COVID-19 u shpëton jetën 70 qenve (FOTO LAJM) COVID-19 ka pushtuar botën duke shkaktuar 3,851,435 të infektuar ku mes tyre ka 266,010 viktima. Duke iu referuar st
Qyteti kinez ndalon ngrënien e qenve dhe maceve me ligjin e ri ‘historik’ Një qytet në Kinë ka ndaluar banorët e tij të hanë mish qen dhe mace me një ligj të ri novator, në vazhdën e pandemisë s
Furnizojini policët me drogë për qentë: Zbulohet shkresa për prokurorët (FOTO LAJM) Policia kap me dhjetëra kilogram hashash por nuk ka drogë për të stervitur qentë e saj. Abc News ka arritur të sigur
Foto unike me kafshët shtëpiake për festa (FOTO LAJM) Marrja e një qeni për të pozuar për një foto shpesh mund të jetë një detyrë e ndërlikuar, e lëre më 17 të tillë njëherës
Mark Marku ironizon Ramën: Nesër ka për të bërë ligj për ndalimin e lehjes së qenve Mbledhja e Komisionit të Medias për ligjin anti-shpifje, ka pasur disa debate. Pedagogu Mark Marku u shpreh se me kët
Gjendet "këlyshi" i ngrirë 18,000-vjet më parë Shkencëtarët po përpiqen të përcaktojnë nëse një këlysh i ngrirë 18 mijëvjeçar, i cili u gjet në Siberi është qen apo uj
Hyn në fuqi ligji i ri: Burg kush zë rrugën apo nëse qeni pa maskë kafshon dikë Pas publikimit në Fletoren Zyrtare, sot kanë hyrë në fuqi ndryshimet e reja në Kodin Penal, të cilat ashpërsojnë dënimet
32 mijë euro kushton klonimi i qenve dhe maceve në Kinë Klonimi i kafshëve shtëpiake po fiton popullaritet në Kinë derisa Sinogen, një kompani e klonimit të kafshëve, thotë se
Historia tronditëse e futbollistit që vrau ish-të dashurën dhe ia hodhi qenve (FOTO LAJM) Bruno Fernandes, i cili ishte një nga yjet e futbollit brazilian dhe që për pak nënshkroi me Barcelonën, është lënë i li
Terapia e qenve: ja se si qentë ndihmojnë viktimat e dhunës në familje Që shoqëria e një qeni është e mirë për shëndetin kjo tashmë dihet, por hulumtimet e bëra në Spanjë po përpiqen të anal
Do të tmerroheni kur të mësoni këtë të vërtetë të frikshme për mjekrën e meshkujve Një lajm i keq për të gjithë adhuruesit e mjekrës! Sipas një studimi mjekra e meshkujve përmban më shumë baktere sesa gë
Pronarët e qenve apo të maceve? Studimi i fundit tregon se kush janë njerëzit më të lumtur Pronarët e qenve apo ata të maceve, kush janë më të lumtur? ‘Kjo është çështja’ në rrethin e kafshëdashësve! Hulumtime
"Taktikat" e qenit për të komunikuar me njeriun Studiuesit besojnë se strukturat fytyrës së qenve kanë evoluar gjatë mijëra vjetëve për t’i ndihmuar ata të komunikojnë