999 rezultate për

qente

"Një yll që shkëlqente", flet partneri i mjekes që humbi jetën në aksidentin tragjik në Gjermani (FOTO LAJM) Mjekja shqiptare, Eneida Doko, 34 vjeçe, humbi jetën në Gjermani pas një aksidenti rrugor. Lajmin e bën të ditur gazeta
Rrëfimi epik i Barack Obamës: Mora të dashurin e vajzës në shtëpi, nuk doja t'më pëlqente! "Ne e morëm atë në shtëpi dhe unë nuk doja të më pëlqente, por ai është një fëmijë i mirë..." Ish-presidenti i SHBA-v
Ngjela përplaset me historianin për Skënderbeun: Po të ishte lakuriq, do të të pëlqente? Spartak Ngjela i ftuar në emisionin OPEN ka debatuar ashpër me historianin Marenglen Kasmi, lidhur me statujën e Skënder
Biden bën xhiron e botës, detaji në çorape që u komentua kudo Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara ka tërheqer vëendjen e mediave. Joe Biden u shfaq në një takim në qytetin
I turren qentë endacakë, 4 vjeçari përfundon në spital Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë, ku një fëmijë është sulmuar nga qentë endacakë. Një fëmijë vetëm katër vj
Si ndryshon me moshën personaliteti i qenit tuaj Të gjithë adhuruesit e qenve e dinë që kafshët shtëpiake në moshë më të vjetër nuk janë njësoj si më herët, por pronarët
Gjendet shtëpia me 164 qenë në gjendje të tmerrshme Këta qenë u gjendën në kushte mizërie të shtypur njëri mbi tjetrin në një shtëpi shumë të vogël në Japoni, në qytetin Iz
Lleshaj nxjerr në ankand për shitje tre qentë e policisë, sa kushtojnë e si mund t'i blini (FOTO LAJM) Ministria e Brendshme ka nxjerrVendimi/ Ministria e Brendshme ankand për shitjen e tre qenve të policisë në shitje tre q
Avokatja e Fjolla Morinës: Nuk janë armë, njëra është pistoletë për të trembur qentë dhe tjetra çakmak Këngëtarja e njohur Fjolla Morina doli ditën e sotme përpara gjykatës së Kukësit për të marrë masën e sigurisë, pasi u k
TETOVË/ Qentë i shpëtuan jetën nga ariu (VIDEO) Gafurri jeton në këto bjeshkë gjatë gjithë jetës dhe jo rrallë herë është ndeshur me arinj e ujqër, por deri para dy dit
"Qentë" robotë të luftës bëhen pjesë e ushtrisë amerikane (FOTO LAJM) Dukej si një skenë nga një film fantastiko-shkencor. Nga një avion dalin, përveç ushtarëve, edhe miqtë e tyre me katër k
Gjendet raca më e rrallë e qenve për herë të parë pas 50 vjetësh Raca e qenve e njohur si "qentë e këndimit" nga Guineja e Re është parë përsëri në malet e Indonezisë pasi besohej se is
Kim Jong-un urdhëron dorëzimin e qenve shtëpiakë për "mish restorantesh" Kim Jong-un njoftoi se qentë si kafshë shtëpiake janë një "simbol i dekadencës së kapitalizmit" dhe urdhëroi që të gjith
Holanda hyn në histori si shteti i parë pa asnjë qen endacak Holanda vendosi që të trajtojë problemin e qenve endacakë. Përpjekjet e bashkuara të qeverisë dhe qytetarëve çuan në suk
"Për ndeshjen në Ballsh humbën miliona", flet Halili: Ishte për 4+, qentë nuk ia arritën qëllimit Refik Halili është i sinqertë dhe flet haptazi. Pranon se skuadra e tij u tërhoq në fushë, që Tirana mund të ishte thyer
Kina klasifikon qentë si kafshë shtëpiake dhe jo si ushqim Gjatë këtyre kohëve të vështira në të cilat kaloi e gjithë bota shkak kjo pandemia e koronavirusit, kemi nevojë edhe për
Shqipëria u solidarizua se i rrahën djalin, Zaida Çobo: Do më pëlqente të isha police e Ardi Veliut Dhuna e policisë ndaj adoleshentit te Liqeni Artificial shkaktoi një solidaritet në të gjithë Shqipërinë. Pak kohë p
Qentë mund ta detektojnë koronavirusin nëpërmjet nuhatjes në nënsqetulla Hunda e një qeni është 100 milionë herë më e ndjeshme sesa ajo e njeriut, sipas revistës shkencore ‘Science magazine’. S
​Pse qentë shijojnë aromën e këpucëve të njerëzve? Mund të na duket e çuditshme, por qentë kënaqen nga aroma e fortë, gjë që shumë shpesh shqetëson një person. Ata kanë
Fotografitë që dëshmojnë se macet dhe qentë kanë marrëdhënie të veçantë (FOTO LAJM) Macet dhe qentë asnjëher nuk janë menduar si miqë të mirë. Mirëpo siç duket ky është paragjikim pasi që macet dhe qen