999 rezultate për

qenit

Mosbindje civile? Zbulohet lëvizja e re e aktivistëve: Merrni filxhan me vete! Aktivisti Erion Kristo deklaroi ditën e sotme se do të dilte personalisht tek parku i liqenit artificial për të "shkelur
Pedagogu sfidon Ramën: Futet te parku i Liqenit Artificial në Tiranë Pedagogu Erion Kristo “sfidon” Ramën dhe “hap” parkun e Liqenit Artificial pasditen e sotme. Përmes një postimi në Fa
Qytetarët e pabindur që mbushën parkun e liqenit pushojnë nga puna shefin e policisë Është shkarkuar nga detyra shefi i komisariatit nr.1 që prek zonën e liqenit, Oltion Agolli. Shkak për pushimin e tij
Theu masat e karantinës dhe shkoi të bënte sërf, i riu vdes nga sulmi i peshkaqenit Një djalë vetëm 26 vjec nga Kalifornia e SHBA-ve, i cili theu karantinën dhe shkoi për të bërë sërf, është sulmuar nga n
Liqeni i Prespës, rënie drastike e nivelit të ujit Rënia drastike e nivelit të Liqenit të Prespës dhe gjendja alarmante në të cilën gjendet, mund të ketë ndikim edhe ndaj
Rama merr masën drastike, nga ky moment nuk mund të shkojmë më tek Liqeni Artificial Ditën e sotme kryeministri Edi Rama deklaroi sot se do të ndalohet frekuentimi i liqenit të Tiranës. Për shkak të mot
"Menduh Thaçi ka punuar dhe ende punon për BDI-në" Gazetari Naser Selmani në Emisionin “Enter” u shpreh se luksin e të qenit në pushtet të BDI-së në pushtet ia ka mundësua
Nxënësi nga Kërçova që shpëton Liqenin e Ohrit (VIDEO) Albin Aliu nga Kërçova, është nxënës në Kolegjin Yahya Kemal në Strugë. Ai ka punuar mbi idenë e përpunimit të letrës ng
Askush nuk e di arsyen, si liqeni brenda natës mbyti 1700 njerëz Gjatë natës së 21 gushtit 1986, fshatarët që banonin pranë liqenit afrikan Nyos dëgjuan bubullima të pazakonta … Për
Çfarë po ndodh? Krijesa misterioze del në breg dhe ngjall panik te banorët Duket sikur në këtë botë cudirat nuk kanë fund dhe këtë herë njerëzit kanë mbetur sërish pafjalë. Një krijesë misteri
5 rregulla strikte që Kate Middleton i ka mësuar nga të qenit dukeshë (FOTO LAJM) Britania e Madhe është një nga vendet e pakta që ka arritur të mbajë një monarki nëpër shekuj. Kjo u bë e mundur falë be
Kujdes! Me këtë veprim po i dëmtoni shëndetin qenit tuaj Kujdes kur i bërtisni qenit tuaj! Një studim i publikuar këtë javë nga studiuesit në Portugali zbuloi se qentë që tra
I gjetën dorën brenda peshkaqenit, gruaja e njeh nga unaza në gisht Dora e një 44 vjeçari është gjetur brenda stomakut të një peshkaqeni në Reunion Islands. Peshkaqeni ishte i llojit ti
Do të habiteni! Ja pse qentë bëjnë gropa në tokë Pronarët dhe adhuruesit e qenve me siguri shumë herë kanë pyetur përse ndonjë katërkëmbësh deri në rraskapitje bën gropa
Rritet niveli i ujit i Liqenit të Ohrit Niveli i ujit në Liqenin e Ohrit është për dy centimetra më i lartë se dje, por ende është për një centimetër më i ulët
I humbur prej 7 ditësh, dora e turistit gjendet brenda peshkaqenit Dora e një 44 vjeçari është gjetur brenda stomakut të një peshkaqeni në Reunion Islands. Peshkaqeni ishte i llojit ti
Mësoni 6 ushqime që janë shumë të mira për qenin tuaj Nëse keni një qen në shtëpi, e dimë se sa e vështirë mund të jetë për t'i rezistuar atyre syve të adhurueshëm kur ata ju
Misteri i liqenit, që mori jetën e mbi 1.700 personave Për afro 400 vjet, rreth vullkanit Nyos në Kamerunin Veriperëndimor, përgjatë kufirit me Nigerinë, shumë mite kanë qarku
U vranë 1700 persona brenda natës, çfarë ishte mjegulla që erdhi nga liqeni (FOTO LAJM) Gjatë natës së 21 gushtit 1986, fshatarët që banonin pranë liqenit afrikan Nyos dëgjuan bubullima të pazakonta … Për
Aksident pranë liqenit, Audi e bën parakolpin copë Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme shumë pranë zonës së Liqenit. Në fotografitë e mbërritura në red