999 rezultate për

qengji

Si ndodhi klonimi i qengjit Dolly? Shkencëtarët skocezë më 22 shkurt të vitit 1997, njoftuan klonimin e suksesshëm të një qengji, Dolly, me kontributin e t
Çfarë bën kjo grua me një qengj në bankë? (FOTO LAJM) Një grua i ka çuditur punonjësit e bankës kur brenda saj ka hyrë me një qengj të vogël. Muesirja hyri në sportel pa t
Recetë e vjetër orientale për qebapë: Kënaqësi për adhuruesit e mishit të qengjit! S’keni nevojë të përdorni skarën e zakonshme! Provoni diçka të re dhe kënaqni orekset tuaja. Përbërësit:▪ ½ kg
Si të pjekim mish qengji në furrë Përbërësit: 2 kg mish qengji pak rigon 2 thelpinj hudhër 2 gota verë të bardhë 1 gotë vaj ulliri kripë piper i
Recetë me mish qengji nga kuzhina franceze Koha e gatimit: 20 minuta Përbërësit për 4 persona: * 8 brinjë qengji * 500 g patate * 300 g e zemra Angjinare
Lind qengji me 6 këmbë (VIDEO) Një qengj me 6 këmbë ka lindur në Kinë. Videoja e mësipërme e publikuar nga “Mail Online” tregon se si kafsha qëndron
Tavë Kosi me Mish Qengji (VIDEO) Përbërësit 500 gr mish qengji (dhe lëngun pas zierjes) 3 kokrra vezë 400 gr kos 1 lugë gjelle oriz 1 lugë gjelle
Të brëndshme qengji me salcë domatesh "Për të dashur këtë llojë gatimi duhet të doni shumë të brëndshmet. Është një vakt ekonomik dhe një mënyrë e mirë për të
Ja si recitohet "Qengji i vogël" nga ky vogëlush (VIDEO) Poezia "Qengji i vogël" është shumë e populluar sidomos te fëmijët e vegjël. Përmes një video të hedhur në rrjetet socia
E rrallë, lind qengji me 5 këmbë (VIDEO) Një fenomen i rrallë ka ndodhur në një fermë në Uells, ku ka lindur dhe një qengj me pesë këmbë. Veçoria e rrallë e tij
"Qengji i vogël pse mendueshëm?", gallatë me delet e Ramës (FOTO LAJM) Vazhdon të përflitet ende fotoja e kryeministrit Edi Rama me një qengj në Ferras të Fierit. Përveçse thuhet që kafsha e
Edi Rama përqafon qengjin si Hashim Thaçi (FOTO) Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka publikuar një foto ku shihet duke mbajtur qengj në krahë. Të njëjtin veprim e pati
Qeni adopton qengjin Kafshë të çuditshme: po çfarë do të thotë kjo në të vërtetë? Ky përkufizim mund të thotë shumë gjëra, por një shembull q
Mish qengji me kos dhe makarona Përbërësit: 1 kg shpatull qengji 1 kg kos (grek) 3 thelpinj hudhër 3 lugë gjellë vaj ulliri 3 vezë Makarona