999 rezultate për

qengj

Si ndodhi klonimi i qengjit Dolly? Shkencëtarët skocezë më 22 shkurt të vitit 1997, njoftuan klonimin e suksesshëm të një qengji, Dolly, me kontributin e t
Si të flesh rëhat si një qëngj Nëse dëshironi të keni jetë të shëndetshëm, atëherë gjithsesi duhet të keni gjumë të mirë dhe të flini pa u zgjuar apo s
Nëse vuani nga pagjumësia, një gotë nga ky lëng ju bën të flini si qengj Do të kënaqeni me shijen e shkëlqyeshme dhe me të mirat e shumta të cilat jua ofron kjo pije. Gjumi i mirë është thelbë
Çfarë bën kjo grua me një qengj në bankë? (FOTO LAJM) Një grua i ka çuditur punonjësit e bankës kur brenda saj ka hyrë me një qengj të vogël. Muesirja hyri në sportel pa t
Arroganti Rama bëhet qengj e kërkon falje për tarifën e Rrugës së Kombit Në një komunikatë LIVE në ERTV, Kryeministri Rama po flet për protestën e sotme për taksën e Rrugës së Kombit. Me një
Hakmarrje e rrallë, 47-vjeçari i helmon pulat dhe qengjat fqinjës Shqiptarët shquhet për të gjetur mënyra të ndryshme për tu hakmarrë ndaj fqinjëve. Dhe një rast i tillë ka ndodhur ditën
Recetë e vjetër orientale për qebapë: Kënaqësi për adhuruesit e mishit të qengjit! S’keni nevojë të përdorni skarën e zakonshme! Provoni diçka të re dhe kënaqni orekset tuaja. Përbërësit:▪ ½ kg
Ish-ministri: Kujdes çfarë hani, 2 mijë qengja të ngrirë janë futur në Shqipëri Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti me anë të një statusi në Facebook ka denoncuar një skandal që sipas tij po ndo
Si të pjekim mish qengji në furrë Përbërësit: 2 kg mish qengji pak rigon 2 thelpinj hudhër 2 gota verë të bardhë 1 gotë vaj ulliri kripë piper i
Recetë me mish qengji nga kuzhina franceze Koha e gatimit: 20 minuta Përbërësit për 4 persona: * 8 brinjë qengji * 500 g patate * 300 g e zemra Angjinare
Armina Mevlani e pikëlluar: "Zemra ime nuk mund ta përballojë këtë..." (FOTO LAJM) Blogerja e njohur Armina Mevlani e ka deklaruar publikisht se i do shumë kafshët. Ajo njihet për macet që mban në sh
Nëse shqiptarët nuk lëshojnë pe, "luani" Gruevski do të bëhet "qengj" Edhe pak ditë kanë mbetur nga afati për formimin e qeverisë së re në maqedoni, edhe pse ende nuk ka asnjë koalicion që t
Lind qengji me 6 këmbë (VIDEO) Një qengj me 6 këmbë ka lindur në Kinë. Videoja e mësipërme e publikuar nga “Mail Online” tregon se si kafsha qëndron
Tavë Kosi me Mish Qengji (VIDEO) Përbërësit 500 gr mish qengji (dhe lëngun pas zierjes) 3 kokrra vezë 400 gr kos 1 lugë gjelle oriz 1 lugë gjelle
Të brëndshme qengji me salcë domatesh "Për të dashur këtë llojë gatimi duhet të doni shumë të brëndshmet. Është një vakt ekonomik dhe një mënyrë e mirë për të
Ja si recitohet "Qengji i vogël" nga ky vogëlush (VIDEO) Poezia "Qengji i vogël" është shumë e populluar sidomos te fëmijët e vegjël. Përmes një video të hedhur në rrjetet socia
E rrallë, lind qengji me 5 këmbë (VIDEO) Një fenomen i rrallë ka ndodhur në një fermë në Uells, ku ka lindur dhe një qengj me pesë këmbë. Veçoria e rrallë e tij
"Qengji i vogël pse mendueshëm?", gallatë me delet e Ramës (FOTO LAJM) Vazhdon të përflitet ende fotoja e kryeministrit Edi Rama me një qengj në Ferras të Fierit. Përveçse thuhet që kafsha e
Edi Rama përqafon qengjin si Hashim Thaçi (FOTO) Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka publikuar një foto ku shihet duke mbajtur qengj në krahë. Të njëjtin veprim e pati
Mish nga deponia e mbeturinave Erë e rëndë, mbeturina gjithandej, pluhur, lloç, ky është vendi në dalje të lagjes “Vranjevc” të Prishtinës ku çdo të ma