999 rezultate për

qendrueshmerine

Vasili: Vota e djeshme për qëndrueshmerinë ekonomike Në një deklaratë për mediat, kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka përshëndetur votimin e buxhetit 201
Gjuriç: Si iu bë Jabllanoviqit s'mund t’i bëhet asnjë serbi në Kosovë Drejtori i zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka deklaruar se janë mbledhur në Graçanicë për të tregu
Kosova ka qëndrueshmëri makro-financiare Kosova ka qëndrueshmëri makro-financiare, dhe vazhdon të arrijë zhvillimin më dinamik krahasuar me vendet e rajonit. Por
BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit Banka e Shqipërisë mban të pandryshuar normën bazë të interesit për lekun në nivelin 3.75%. Në një konferencë për shtyp,
"Pavarësia zgjidhja më e mirë për ta siguruar paqen dhe qëndrueshmërinë e Kosovës d Deklaratën e bëri kryeministri Sali Berisha, i cili saktësoi se çështjen e Kosovës e kishte temë kryesore të bisedimeve