999 rezultate për

qendrueshmeri

Zëri i Amerikës: Në Shqipëri po rritet paqëndrueshmëria politike Në qershor Shqipëria do të mësojë nëse Bashkimi Evropian do të vendosë për të hapur negociatat e anëtarësimit. Por po
Rusi përpiqet të prishë marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në Përfaqësuesi i Përhershëm i Federatës Ruse në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, ambasadori rus, Aleksand
SHBA kundër taksës që Kosova i vendosi Serbisë E ngarkuara me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Colleen Hyland, ka thënë se taksa e vendosur nga Q
Tashmë pa pushtet, Tahiri sulmon Hashim Thaçin Ish-shefja e bisedimeve teknike me Serbinë, Edita Tahiri ka ripërsëritur qëndrimin e saj për ndryshimin e kufijve. Aj
Një tjetër yll mund të lërë Borusia Dortmund Manchester United, Chelsea dhe Arsenal janë të interesuara për shërbimet e grekut të Borusia Dortmund, Sokratis. Lojt
Vuçiç provokon rëndë: Haradinaj ‘kriminel’ Lideri i SNS-së Aleksandër Vuçiç dhe kandidati kryesor për t’u bërë president i Serbisë, tha sot se gjatë fushatës presi
Komuniteti Mysliman kundër ndryshimeve kushtetuese: Cënon familjen! Komuniteti Mysliman i Shqipërisë është shprehur kundër ndryshimeve kushtetuese që prekin Kodin e Familjes, ndryshime kët
Ja çfarë i ndodh HTC 10! (VIDEO) Kompania HTC së fundmi ka prezantuar modelin më të fundit të telefonit të tij HTC 10, kjo pajisje është testuar menjëher
20 futbollistët më të mirë që nga viti 1992 në Champions League (FOTO LAJM) Para fillimit të përballjeve direkte në Ligën e Kampioneve, portali "goal.com" ka publikuar listën me 20 lojtarët më të
Vasili: Vota e djeshme për qëndrueshmerinë ekonomike Në një deklaratë për mediat, kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka përshëndetur votimin e buxhetit 201
Ahmeti: Koha e shqiptarëve, të punojmë për qëndrueshmëri, siguri dhe stabilitet Akademia solemne për shënimin e përvjetorit të Ditës së Flamurit dhe të Pavarësisë së Shqipërisë u mbajt sot në Shkup në
Rritet qëndrueshmëria financiare e Kosovës, PTK bëhet Telekom Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Energjinë Termike. Qëllimi i këtij ligji është përcakt
Gjuriç: Si iu bë Jabllanoviqit s'mund t’i bëhet asnjë serbi në Kosovë Drejtori i zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka deklaruar se janë mbledhur në Graçanicë për të tregu
Shteti drejt dështimit Kosova ka hyrë në një fazë kritike, ku qëndrueshmëria e shtetit po lëkundet. Deklarata është dhënë nga zëdhënësi i pr
Shqipëri-Kosovë, marrëveshje për një treg të përbashkët energjitik Ministri i Energjisë dhe Industrisë së Shqipërisë Damian Gjiknuri dhe ministri kosovar për Zhvillimin Ekonomik, Fadil Is
Cesc: Arsenali ka nevojë për qëndrueshmëri Cesc Fabregas, ka këmbëngulur se Arsenali duhet që të ketë qëndrueshmëri të madhe në mënyrë që të fitojë Premier Leaguen
Kosova ka qëndrueshmëri makro-financiare Kosova ka qëndrueshmëri makro-financiare, dhe vazhdon të arrijë zhvillimin më dinamik krahasuar me vendet e rajonit. Por
BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit Banka e Shqipërisë mban të pandryshuar normën bazë të interesit për lekun në nivelin 3.75%. Në një konferencë për shtyp,
Kosova me qëndrueshmëri financiare Presidentja Atifete Jahjaga gjatë prezantimit të raportit financiar të Bankës Qendrore të Kosovës u shpreh të mërkurën s
Qëndrueshmëria e kursit të këmbimit stabilizon inflacionin Kursi i këmbimit në vendin tonë është i stabilizuar duke stabilizuar edhe inflacionin e importuar. Në një intervistë për