999 rezultate për

qendrueshme

SHBA kundër taksës që Kosova i vendosi Serbisë E ngarkuara me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Colleen Hyland, ka thënë se taksa e vendosur nga Q
Tashmë pa pushtet, Tahiri sulmon Hashim Thaçin Ish-shefja e bisedimeve teknike me Serbinë, Edita Tahiri ka ripërsëritur qëndrimin e saj për ndryshimin e kufijve. Aj
Reagon edhe Ahmeti: Jemi në një rrugë pa kthim Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, pas votimit të mbrëmshëm të 80 deputetëve, pro ndryshimit të e
Schwarzenegger operohet me urgjencë në zemër, frikë për gjendjen e tij Arnold Schwarzenegger është shtruar në spital dhe mësohet se është në gjendje të qëndrueshme pasi i ëhstë nënshtruar një
Emri, nesër mbahet raundi i ri i bisedimeve Kryeministri grek, Aleksis Cipras inkurajon palën maqedonase të merr vendime të rënda, por të domosdoshme për zgjidhjen
Emri, nesër mbahet raundi i ri i bisedimeve Kryeministri grek, Aleksis Cipras inkurajon palën maqedonase të merr vendime të rënda, por të domosdoshme për zgjidhjen
Cipras: Dy kushte për zgjidhjen e kontekstit të emrit Për Greqinë ka dy kushte kyçe rreth kompromisit për emrin, njëri është emër i përbërë me përcaktim gjeografik, ndërsa i
Xhaferi: Shumica parlamentare është e qëndrueshme Nesër në fillim të seancës parlamentare do të konstatohen dorëheqjet e dy deputetëve të shumicës, Vasko Kovaçevski dhe S
Haziri kërkon rrëzimin e qeverisë Haradinaj Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka paralajmëruar se në pranverën e vitit 2018 mund të ketë sërish zgjedhje parlament
Qyteti ku nuk gjeni dot shtëpi me qera Procesi i qeramarrjes në këtë qytet është aq i gjatë sa është përfshirë në librin e rekordeve “Guinness”. Bëhet fjal
Trajneri i kundërshtarit të ardhshëm ushtron presion ndaj Joshuas: Je i paqëndrueshmëm Anthony Joshua ka mbrojtur titullin e kampionit të botës për peshat e rënda. Boksieri britanik ka triumfuan në saje të n
Nitaj: Rezultati tregoi se AAK është parti e qendrueshme Muharrem Nitaj i AAK-së është i bindur se rezultati i zgjedhjeve lokale ka dëshmuar se partia e udhëhequr nga Ramush Har
Lulet që sjellin fat! Mund t'i keni në shtëpi dhe nuk e dini Njëra ndër lulet më të qëndrueshme është Barbaroza. Shkencëtarët kanë konstatuar që nëse keni së paku një të tillë në sh
Viets: Kosova ka shumë sfida, qeveria të jetë e qendrueshme Ambasadorja gjermane në Kosovë, Angelika Viets ka deklaruar se se ndërkombëtarët nuk dëshirojnë të përfshihen në formimi
Një tjetër yll mund të lërë Borusia Dortmund Manchester United, Chelsea dhe Arsenal janë të interesuara për shërbimet e grekut të Borusia Dortmund, Sokratis. Lojt
Parashikimi i motit, e shtunë 13 maj 2017 Masat ajrore të qëndrueshme do të ndikojnë në vendin tonë mot kryesisht të kthjellët me vranësira të shpeshta, më të den
Vasili merr në dorë "frenat" e LSI: Me apo pa Metën, LSI forcë e qëndrueshme Petrit Vasili është pasardhësi i Ilir Metës në postin e kryetarit të LSI pasi Meta u zgjedh dje President i Republikës.
Trump premton se do të ketë marrëveshje SHBA-Rusi Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se gjithçka do të zgjidhet mirë midis SHBA-ve dhe Rusisë", dhe se kur të vij
Dëmtim i rëndë për Rizvanin, portieri jashtë rrezikut (VIDEO) Bledjan Rizvani ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjes mes Bylisit dhe Lushnjës, e vlefshme për Kategorinë e Parë por
Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë Masat ajrore të qëndrueshme që vijnë nga kontinenti do të kushtëzojnë në vendin tonë mot kryesisht të kthjellët por nuk