999 rezultate për

qendrore

Bëhuni gati për dimër të vërtetë! Ky është moti për ditën e sotme Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira dhe reshje të dobëta në zonat Qendrore dhe Veri të vendit ku priten edhe reshje
Grekët e pavarur kërkojnë referendum për emrin Republika Qendrore e Ballkanit Zëvendëskryetari i partisë së djathtë greke “Grekët e pavarur”, Panajotis Sguridis, partneri më i vogël i koalicionit në
Historiani serb tregon emrin e ri të Maqedonisë Aleksandar Rakoviq një historian serb në një deklaratë për mediat është shprehur se emri i ri i Maqedonisë Republika Qen
Shi në të gjithë vendin, ky është moti për ditën e sotme Moti mbetet me vranësira në të gjithë territorin duke gjeneruar shira me intensitet mesatar në Veri por shira të dobët n
Tërmeti lëkund Italinë qendrore Një tërmet me magnitudë 4.2 ka lëkundur këtë të hënë Italinë qendrore, pranë qytetit të Amatrice. Sipas mediave fqinj
Aleanca për Shqiptarët mbledh kryesinë qendrore Mbrëmjen e së premtes është mbledhur kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët. Ndonëse nuk dihet tema që po diskuto
Zgjerimi i rrjetit të ngrohjes përfshin vetëm dy lagje të kryeqytetit Projekti i zgjerimit të rrjetit të ngrohjes qendrore në Prishtinë, i iniciuar së paku dy vjet më parë, do të fillojë vit
Zyrat e Avokatit të Popullit të hapura Institucioni i Avokatit të Popullit (IAP) të dielën, sot ditën e zgjedhjeve lokale në Republikën e Kosovës, do të mbajë
Potera i Vetëvendosjes s’e përjashton koalicionin me PDK-në në Podujevë Kandidati i Vetëvendosjes për Kryetar të Podujevës, Ajet Potera ka konfirmuar se janë duke zhvilluar takime me rivalët p
Mblidhet LDK pas mbështetjes që Pacolli i dha Vetëvendosjes Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur një mbledhje urgjente në Selinë Qendrore të
Puigdemont mohon të jetë larguar për të këruar azil Presidenti i shkarkuar Katalonjës, Carles Puigdemont mohon të ketë udhëtuar për azil. Ai është shfaqur në publik në B
India nis një rrugë të re për tregtinë me Azinë Qendrore India e ka inauguruar një rrugë të re tregtare me Afganistanin, nëpër portin detar strategjik iranian, Çabahar, duke e a
S’ka më kohë të mirë! Sot priten reshje shiu e dëbore në të gjithë vendin Vranësira dhe shira dominojnë pjesën më të madhe të territorit shqiptar ku sasi më të konsiderueshme pritet të bien në z
Banka Qendrore e Kosovës nuk jep detaje për 'super' kamionin nga Serbia Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Një kamion i përmasave të mëdha ka dalë ditën e kaluar nga rrethinat e Bankës Qendro
Një kamion tejet i madh ka dalë nga Banka Qëndrore të Kosovës (FOTO LAJM) Një kamion i përmasave të mëdha ka dalë sot nga rrethinat e Bankës Qendrore të Kosovës. Ende nuk dihet se çfarë ka trans
Reshje shiu por rriten temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot Deri në mesditë, zonat Veriore dhe Qendrore mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke u rrezikuar nga shira të
Rrebeshe shiu por rritje temperaturash, ja çfarë parashikon moti sot Vijon dominimi i kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit, më të dukshme në zonat verior
TËRMET/ Tronditet Shqipëria qendrore Një tërmet ndodhi mëngjesin e sotëm në Shqipëri duke lëkundur lehtë qytetet e Cërrikut, Elbasanit, Belshit dhe Kuçovës.
Përmbytet Shqipëria, pas të nxehtit tropikal rrebeshet e shiut paralizojnë vendin Zonat Veriore dhe Qendrore dominohen nga vranësira dhe rrebeshe të përkohshme shiu deri në mesditë kur shirat zhvendosen
Përçahet LDK-ja në Drenas Mospajtimet rreth kandidatit për kryetar të Komunës ka përçarë degën e LDK-së në Drenas. Sipas Izet Abdylit, që ka dë