999 rezultate për

qendror

Anulohet ceremonia qendrore e ndarjes së çmimeve Nobel Fondacioni Nobel, i cili administron ndarjen e çmimeve prestigjioze Nobel, thotë se për shkak të pandemisë koronavirusit
"I mbështjellin me mushama, si qen", denoncimi i fortë i nga personeli urgjencës Bardh Spahia ka bërë publike në rrjetin social Facebook, SMS-të e stafit mjekësor të Urgjencës të cilët punojnë në kusht
"Thirri mendjes, ti je i sëmurë nga koka", zbardhet debati i ashpër mes Enverit dhe Koço Tashkos Publikohet një dokument i panjohur, nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së që bën fjalë mbi bisedën e sekr
Formacioni i "ëndrrave" i Schalkes nëse nuk do t’i kishte shitur yjet ndër vite chalke po kalon aktualisht nëpër një formë të tmerrshme në Bundelsigë. Skuadra gjermane nuk e ka filluar mbarë rikthi
Akoma të paqartë? Banka Qendrore Evropiane tregon a infektohemi nga paratë Banka Qendrore Evropiane (BQE) tha të martën se nuk ka rrezik të konsiderueshëm për kontraktim të koronavirusit nga bank
''Furtunë'' në qeveri, shkarkohen bordet e drejtorëve në dy ndërmarrje Qeveria ka shkarkuar bordet e drejtorëve në Ndërmarrjen Publike Qendrore “Korporata Energjetike e Kosovës” Sh. A, në Ndë
E humbën për pak, ky është formacioni i lojtarëve që dolën në vendin e 2 në garën për Topin e Artë Tashmë është e ditur se Topi i Artë është çmimi më i madh individual që mund të fitojë një lojtar. France Football ës
Kosovë, dezinfektohen paratë e gatshme Banka Qendrore e Republikës se Kosovës ka njoftuar se në vazhdimësi po dezinfekton ndërtesën dhe paratë e gatshme. Ky
Reshje shiu në të gjithë vendin, mos harroni çadrën Dita e sotme do të karakterizohet nga vranësira dhe reshje shiu. Mesdita dhe kryesisht pasditja sjellin kalime vranësira
Punimet vazhdojnë me ritëm të lartë, kështu duket sot kompleksi i Partizanit (FOTO LAJM) Punimet në Kompleksin Sportiv dhe stadiumin e “FK Partizani” vijojnë me ritme të larta. Aktualisht po realizohet porta e
Punimet ecin me ritme të shpejta, stadiumi i Partizanit merr formë (FOTO LAJM) Punimet në Kompleksin Sportiv dhe stadiumin e “FK Partizani” vijojnë me ritme të larta. Aktualisht po realizohet port
Kurti mbledh figurat qëndrore të partisë para takimit me Mustafën Një orë para nisjes së takimit në mes të Albin Kurtit dhe të Isa Mustafës, në selinë qendrore të LV-së janë mbledhur fig
A e dini sa rezerva ari ka Shqipëria?! Tendencës globale për të blerë ar nuk i ka shpëtuar as Banka e Shqipërisë, e cila në 10 muajt e parë të këtij viti ka rr
Tërmeti shkund Meksikën, sa ishte magnituda Një tërmet me madhësi 6.3 ballë goditi brigjet e Meksikës mbrëmjen e së martës. Tërmeti u regjistrua rreth orës 20:27
Thaçi: Banka Qendrore e Kosovës është model për rajonin Banka Qendrore e Kosovës sot po shënon 20 vjetorin e themelimit të saj. Në këtë përvjetor Presidenti i vendit Hashim
Nesër KQZ-ja shpall rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve në Kosovë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se nëse nuk ka ndodnjë ankesë në PZAP dhe Gjykatën Supreme, atëhërë nesë
PD kërkoi t’i hiqet mandati, KQZ merr vendimin për Agim Kajmakun Pas kërkesës së Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i cili kërkoi në emër të PD që Komisi
Arena Kombëtare, nisin ulëset në tribunën qëndrore (VIDEO) Arena Kombëtare tashmë është pothuajse gati. Impianti i ri është shumë pranë përfundimit dhe pritet të hapet në 17 nënt
U tregoi gishtin e mesit banorëve të Astirit, nis hetimi për ambasadorin Akoma nuk është harruar skandali me ambasadorin e OSBE-së i cili bëri një gjest të pahijshëm kundër protestuesve në Asti
Janë në krizë të thellë, United gati 6 blerje "Djajtë e Kuq" e kanë nisur njërin prej sezoneve më të dobët në histori të klubit. Ata planifikojnë t’i transferojnë në