999 rezultate për

qendresa

Qeqa tregon si po e përjeton kaosin në FFK Federata e Futbollit të Kosovës së fundmi është njëra ndër temat më të përfolura në Kosovë. Protagonisti i gjithë kës
Arrest shtëpie për ish deputetitn, flet për herë të parë Bardh Spahia Ish deputeti i PD, disa ditë më parë është arrestuar teksa po drejtohej një studio televizive, nga forcat e policisë.
Përfundon takimi i Bashës me aleatët në selinë e PD-së, çfarë u diskutua? Sapo ka përfunduar takimi I Bashës me aleatët në selinë e Partisë nDemokratike. Sipas informacioneve të para bëhet me
Habit gazetarja: Mashkulli duhet të vijë erë djersë (FOTO LAJM) Qëndresa Krelani është e para komentatore sportive në Kosovë. Ajo është edhe motra e këngëtares së njohur Flaka Krelani
Për herë të parë, një deputete shqiptare në Parlamentin e Zvicrës Pas zgjedhjes së saj si deputete në Parlamentin e Kantonit të Zyrihut, Qëndresa Sadriu, në një prononcim për “albinfo.ch
Ndahet nga jeta gazetarja shqiptare pas një goditje në zemër Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kosovë. Gazetarje e medias online "Telegrafi", Qendresa Rashiti Hulaj ka
Shkoi vite më parë ilegalisht në Zvicër, historia e dhimbshme e 72 vjeçares shqiptare Ajo eshte 72-vjeçare dhe megjithëse i bën të gjithë të qeshin, Qëndresa Camaj ka probleme të mëdha shëndetësore, përfshi
Në shtëpinë e Labit sot ka festë Labinot Gashi është njëri nga moderatorët më të njohur shqiptar. Ai muajt e fundit kishte qenë në kryetitujt e medie
Shpat Kasapi harron Afërditën, ja me kë është lidhur Shpat Kasapi, pas ndarjes nga bukuroshja Afërdita Dreshaj është parë së fundmi në praninë e një vajze tjetër, Qëndresa D
23 vjet nga qëndresa heroike e Jasharajve! Mëngjesi i 30 dhjetorit të vitit 1991, ishte dita kur forca të mëdha policore serbe ia kishin mësy Jasharëve për të burg
19-vjeçarja nga Gjilani do të zërë vend në një asamble të Zvicrës Qëndresa Sadiu është vetëm 19-vjeçe dhe pritet të zërë një vend në parlamentin e komunës së Glattbrugg të Zvicrës. 1
Në harresë qëndresa e Lumës kundër pushtuesve serb në 100 vjetorin e Pavarësisë Sheradin BERISHA Siç dihet Lufta e parë Ballkanike shpërtheu ne tetor 1912 nga shtetet e “Aleancës Ballkanike”që e përb