999 rezultate për

qendres

14 vjet më pas, ja kronologjia e ngjarjeve të 11 Shtatorit 2001 (VIDEO) Sot mbushen plot 14 vjet nga ngjarja e rëndë në World Trade Center, në New York, ngjarje kjo që i dha një drejtim të ri
Ja si do dukeni nëse nuk hiqni dorë nga duhani (VIDEO) Duhanpirja është një ndër veset që sjell probleme të shumta shëndetsore për organizmin tonë. Persona të shumtë dhe pse j
Plas sherri mes drejtorit dhe infermieres, zihen me grushta në sy të pacientëve Për shkaqe ende të paqarta, një situatë kaotike është krijuar mes një drejtori dhe nje infermiereje në Mirditë, ku nuk
Shtëpia e braktisur në Prishtinë, vendtakim i narkomanëve (VIDEO) Një shtëpi e boshatisur nga familjarët në rrugën “Hajrullah Abdullahu” në Prishtinë, është bërë çerdhe e personave që ko
Çmenduria e Maqedonisë, “Shkupi 2014″ detaje dhe lista ku shkuan paratë e popullit (FOTO LAJM) Kur ishte publikuar fillimisht plani për riorganizimin e madhor të kryeqytetit maqedonas në vitin 2010, projekti i njohu
Drejtori i Qendrës Emergjente: Larg diellit nga ora 11 deri në 17 Drejtori i Qendrës Emergjente në QKUK, Basri Lenjani ka thënë për Klan Kosovën se, me rritjen e temperaturave në tri dit
Topi: Në koalicion për administrimin e fitores, FRD parti e qendrës së djathtë Bamir Topi është shprehur sot se FRD-ja do të mbetet gjithmonë parti e qendrës së djathtë, por ishte në koalicion për ad
Mbyllja e konvikteve, reagojnë studentët Mbyllja e Qendrës së Studentëve, përkatësisht e konvikteve të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", ka sjellë d
Nis shpimi i puseve në Prishtinë (FOTO LAJM) Në vazhdën e mirëmbajtjes dhe revitalizmit të hapësirave të gjelbra Komuna e Prishtinës, respektivisht Drejtoria e Shërb
"Spitali i ri Pediatrik-Kirurgjik, siguri për një gjeneratë të shëndoshë" (FOTO LAJM) Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim një delegacion të Emirateve të Bashkuara Arabe,
Bamir Topi: Nesër vendosim nëse do hyjmë në koalicion me PS-në Kreu i FRD-së Bamir Topi ka thënë se brenda partisë së tij po nxirret një model politik i mirëpërgatitur dhe se nesër do
Armina dhe Shkëlzeni bashkë në hapjen e qendrës së autizmit (FOTO LAJM) Çifti Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha këtë herë janë parë përkrah njëri-tjetrit në një qendër të re për autizmin në
Dimri i Ukrainës ka shuar revolucionin The Atlantic ZOTËRIT e luftës janë midis nesh. Nuk janë ata ushtarët e dërguar ditët e fundit për të vëzhguar
Një pjesë e qendrës së Shkupit sot s'ka ujë Banorët e rrugëve “Kole Nedellkovski”, Mirosllav Kërlezha”, “Debarcës”, dhe objekti i shkollës fillore “Kole Nedellkovsk
Nis zbatimi i marrëveshjes Shqipëri-Kosovë në shëndetësi Marrëveshja për bashkëpunim për Kardiokirurgji, në mes të Qendrës Spitalore Universitare të Tiranës dhe Qendrës Klinike
Përshëndetja e hidhur e Gerrard pas lajmit të lamtumirës (FOTO LAJM) Steven Gerrard konfirmoi zyrtarisht se do të largohet nga Liverpool në fund të sezonit. Ish kapiteni i Kombëtares anglez
23 vjet nga qëndresa heroike e Jasharajve! Mëngjesi i 30 dhjetorit të vitit 1991, ishte dita kur forca të mëdha policore serbe ia kishin mësy Jasharëve për të burg
Neymar në Brazil për inaugurimin e qëndrës së tij sportive (FOTO LAJM) Pas ndeshjes të bamirësisë me miqtë e Nene Neymar vazhdon të qëndrojë në vendlindjen e tij, Brazil ku ka inaguruar proje
Procedohet drejtori i Qendrës Shëndetësore në Fanë për shpërblime të kundraligjshme Një 44 vjeçar me detyrë drejtor i Qendrës Shëndetësore në Fanë po procedohet penalisht, pasi i ka dhënë personelit në ku
70-vjet nga masakra e Bllacës (FOTO LAJM) Banorët e Bllacës kanë përkujtuar shtatëdhjetë vjetorin e masakrës në fshatin e tyre dhe dhjetë vjetorin e qendrës memor