999 rezultate për

qendrat

Masa të forta në Gjermani: Ata që refuzojnë karantinën, do të mbahen në qendrat e paraburgimit Gjermanët që refuzojnë të karantinohen pasi rezultojnë të infektuar me COVID do të mbahen në qendrat e paraburgimit, sip
Ecolog me qendra vaksnimi dhe ekipe mobile vaksinimi në shumë qytete gjermane Si formë e parandalimit të shpërndarjes masive të virusit Corona gjatë festave të fundvitit, shteti gjerman aprovoi fill
Evropa zbut masat anti-Covid për festat e fundvitit Duhet theksuar se në Itali, nga e diela tre zona të kuqe infektimi u shpallën si zona portokalli. Kjo lidhet me uljen e
Kamera në qendrat e votimit, KQZ i përgjigjet PD: Po vlerësojmë kostot finaciare! KQZ i është përgjigjur PD pas kërkesës së saj për kamera monitorimi në qendrat e votimit. Kreu i KQZ, Ilirjan Celiba
Probleme në qendrat e votimit në SHBA: Shpallja e fituesit mund të zgjasë disa ditë Ndërsa amerikanët po votojnë për Presidentin e ardhshëm të ShBA, zyrtarët dhe aktivistët e të drejtave të votimit raport
Trump-Biden, hapen qendrat e votimit në SHBA Qendrat e votimit u hapën sot për zgjedhjet presidenciale amerikane, ku garojnë presidenti aktual, Donald Trump, i cili
Seks apo…? Çfarë ndodh realisht në qendrat e masazhit (FOTO LAJM) Qendrat e masazhit në komunën e Prishtinës po vazhdojnë të mbesin problematike për veprimtarinë që ushtrojnë. Përkund
Goditjet nga COVID-19, ç'ndodh me qendrat e qyteteve Zonat tregtare në qendrat e qyteteve gjermane po mbushen përsëri, por shumë tregtarë kanë frikë për ekzistencën e tyre.
Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kis
Nis lehtësimi i masave, hapen qendrat tregtare Ditën e sotme janë hapur qendrat tregtare në Maqedoninë e Veriut. Po ashtu më tej është njoftuar se ato do të jenë hapur
Lehtësimi i masave, dalin disa detaje Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i propozon Qeverisë lehtësim gradual të masave restriktive, përkatësisht duke filluar ng
Tri javët vendimtare: Plani për rihapjen e aktiviteteve, nga sot deri më 1 qershor Kjo e hënë shënon fazën e tretë të hapjes dhe rikthimin në normalitet pas 2 muajve në izolim total të thuajse gjithë ven
Qendrat tregtare, si do zbatohen masat Përpos parukerive, klinikave dentare, ditën e nesërme (e hënë, 11 maj) nisin aktivitietin edhe një pjesë e dyqaneve të q
A do paguhet me lekë në dorë? Qendrat tregtare në Shqipëri duhet t' i përmbahen këtyre rregullave Nga fillimi i javës që vjen, e hënë 11 maj do të hapen qendrat tregtare ndërsa në platformën “e-Albania” është publikuar
Rama zbulon kur mund të hapen qendrat estetike: U kërkoj ndjesë grave Kryeministri Edi Rama deklaroise tashmë kanë një plan paraprak për të përcaktuar strategjitë e hapjes së vendit, mbi baz
Orari i ri deri në 17:30, si do funksionojë lëvizja e makinave Orari i ri i lëvizjes nga ora 05.00 e mëngjesit deri në orën 17.30 të pasdites duket se i ka hapur rrugën shumë qytetarë
Qendrat estetike janë mbyllur, Taynës i bien qerpikët: Më ka mbetur vetëm një (VIDEO) Për shkak të parandalimit të përhapjes së koronavirusit, janë mbyllur të gjitha lokalet, përfshirë edhe qendrat estetike
Kush janë 123 "heronjtë" në këto kohë të vështira? Rama: Nuk kanë ikur në shtëpitë e tyre! Shqipëria po kalon ditë të vështira nga koronavirusi i cili tashmë ka prekur dhe vendin tonë, duke e kthyer atë në një s
Shembet godina numër 15 në Qytetin Studenti (VIDEO) Është shembur ditën e sotme godina numër 15 në Qytetin Studenti për shkak të dëmeve nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo go
Fshatarët abuzuan me motrat e sëmura, reagon Bashkia Krujë Bashkia e Krujës ka reaguar, lidhur me rastin e dy motrave me problem psikologjike, të cilat, përpos këtyre problemeve,