999 rezultate për

qendra

Po dilte nga qendra tregtare, grabitet makina e një kompanie "Security" në Tiranë Një makinë e një kompanie security ka rënë pre e grabitësve ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur kur kjeti sapo ka dalë
Tërmet në Mal të Zi, epiqendra afër Tuzit Një tërmet me madhësi 3.3 ballë të shkallës së Rihterit ka goditur sonte Malin e Zi, njofton Sektori i Sizmologjisë i In
Vijojnë lëkundjet e tërmetit, sa i fortë dhe ku ishte epiqendra Vijojnë të ndihen lëkundje të tjera tërmeti në vend. Tërmeti i fundit është ndjerë pak minuta më parë në Durrës me m
Vijojnë lëkundjet e tokës, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Një tjetër lëkundje është ndjerë pak minuta më parë në Tiranë. Mësohet tërmeti ka qenë më magnitudë 4.2. Sipas IGJEUM
Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra Lëkundje të tjera sizmike janë ndjerë pak minuta më parë në Durrës dhe në Tiranë. Ndryshe nga herët e tjera, lëkundj
17 kilometra nga epiqendra e tërmetit, banorët në panik nga çarja e banesave Tërmeti tragjik që ra mëngjesin e 26 nëntorit ka shkaktuar deri më tani 42 viktima dhe mbi 700 të plagosur. Në Tiran
Tjetër lëkundje tërmeti para disa minutash, epiqendra në Thumanë Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë para disa minutash me epiqendër në Thumanë. Sipas faqes zyrtare që regjistro
Zhvendoset epiqendra, kjo ishte zona e re që u trondit nga tërmeti pak më parë (FOTO LAJM) Shqipëria qendrore dhe ajo e veriut janë duke përjetuar një stuhi tërmetesh që prej mëngjesit të djeshëm. Qindra lëk
E FUNDIT/ Tre lëkundje të forta trondisin vendin, ku ishte epiqendra Tre lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Shqipëri. Lëkundja e parë ishte me magnitudës 3.9 e shkallës
Goditja ishte e fortë, sizmiologu: Epiqendra ka qenë 9 ballë Shqipëria u godit të martën, nga një tërmet u fuqishëm, me magnitudë 6.4, që tronditi thuajse të gjithë vendin, duke shk
Tërmet i fuqishëm në Shqipëri, epiqendra dhe sa i fortë ishte Një tërmet i fuqishëm ra pak më parë në detin Adriatik. Nga të dhenat paraprake mësohet se tërmeti pati një magnitudë 6.
Marshimi i "Vetëvendosjes" me 28 Nëntor në Tiranë, Albin Kurti jep detaje Albin Kurti është pyetur mbrëmjen e sotme për marshimin e paralajmëruar nga qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë me
Shqipëria nuk gjen qetësi nga tërmetet, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Vendi ynë vazhdon të mos gjejë qetësi nga lëkundjet tektonike. Lëkundjet e fundit janë ndier në orët e para të mëngj
Tjetër tërmet në Ballkan, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Prej kohësh Ballkani po lëkundet nga tërmete të njëpasnjëshme. I fundit ka goditur Bosnjë Hercegovinën mëngjesin e di
Vëzhguesi i Nismës përjashtohet nga qendra e numërimit të votave Vëzhguesi i Nismës Socialdemokrate, Behar Amerllahu, është përjashtuar nga Qendra e Numërimit të Rezultateve. Koordin
Tërmet në Maqedoni, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Dridhje toke janë rregjistruar ditën e sotme në pjesën perëndimore të Maqedonisë. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.9 si
Fundi i Qendrave Tregtare, si po kthehen në gërmadha objektet e luksit (FOTO LAJM) Numri i qendrave tregtare që po mbyllen sa vjen e shtohet në SHBA.Më shumë se 8600 të tilla janë mbyllur në vitin 2019,
Tërmet 5.1 i shkallës richter, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Richter ka goditur Bosnje Hercegovinën pak minuta më parë. Sipas të dhënave ng
Fatura të majme, gruaja e Gjiknurit i kërkon Federatës 60 mln lek (FOTO LAJM) QSKZ (Qendra Sportive Kuqezi) ka bërë këto ditë një padi në gjykatë për të shfuqizuar ekzekutimin e një fature të majme,
Lëkundet sërish toka, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Lëkundje tërmeti janë ndjerë sot rreth orës 12:46 në Shijak. Epiqendra mësohet të jetë 20 kilometra larg Tiranës.