999 rezultate për

qenĂ

Disa mite që nuk janë të vërteta (FOTO LAJM) Ekzistojnë disa mite nëpër botë, gjëra të cilat askush nuk i ka provuar shkencërisht apo me eksperiment por që gjithmonë
AktivistĂ«t demonstrojnĂ« “votimin” e organizuar tĂ« banorĂ«ve tĂ« Liqenasit (FOTO-VIDEO) PesĂ«dhjetĂ« aktivistĂ« nga shoqata tĂ« ndryshme joqeveritare me anĂ« tĂ« njĂ« performance demonstruan sesi duket kur 50 njerĂ«z
Furrxhiu kosovar e paguan shtrenjtë zemërgjerësinë Azgan Qenaj dhuron bukë te njerëzit në nevojë në Zagreb, pavarësisht se ka paguar një çmim të lartë për veprat e tij të
Ivanov shpallet “Qytetar nderi” nga maqedonasit e ShqipĂ«risĂ« Presidenti Gjorgje Ivanov Ă«shtĂ« pritur si hero nĂ« KomunĂ«n e Liqenasit, tĂ« cilĂ«n maqedonasit e njohin si Pustec. NĂ« kĂ«tĂ«
Mali i Zi po i merr të gjitha Bjeshkët e Rugovës, Qeveria e Kosovës hesht Pas Pavarësisë së Kosovës u hapen diskutime të reja në mes Kosovës dhe shtetëve fqinje duke përfshirë këtu edhe çështja
AK: Ndryshimi i toponimeve nga shqiptare në sllave, pazar Berishian Gjatë një takimi elektoral në Pogradec ka reguar Alenca Kuq e Zi për ndryshimin e emrit të komunës nga Liqenas në Pustec
Meta në Fier: Vendi ka nevojë zgjedhje të drejta Nga qyteti i Fierit, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta kërkoi sot angazhim të klasës politike për realiz
Komuna Liqenas tani do të quhet Pustec Me 121 vota maxhornaca dhe opozita i kanë dhënë sot miratimin ndryshimit të emrit të Komunës Liqenas, në Pustec. Pavar
Komuna e Liqenasit kërkon ndryshimin e emrit Minoriteti maqedonas ka kërcënuar se do të bojkotojë zgjedhjet nëse propozimi për ndryshimin e emrit të komunës së Liqen
PD kërkon sllavizimin e emrit të Komunës Liqenas në Pustec Anëtarët demokratë të Komisionit të Ligjeve pranuan që të ndërrojnë emrin e komunës Liqenas në emër sllav Pustec, me kër
Ndryshimi i emrit të komunës Liqenas, opozita kundër Disa komuna si Paskuqani, Miloti apo Shëngjini nuk po arrijnë të marrin me ligj statusin e bashkive, ndonëse përmasat e
PĂ«rkujtohet heroi i UÇK -sĂ« Qenan Rahimi NĂ« njĂ«mbĂ«dhjetĂ« vjetorin e rĂ«nies sĂ« dĂ«shmorit Qenan Rahimi, Organizata e VeteranĂ«ve tĂ« LuftĂ«s sĂ« UshtrisĂ« Çlirimtare pĂ«
VMRO-DPMNE mbledh libra për maqedonasit në Shqipëri VMRO-DPMNE ka nisur një aksion për grumbullimin e librave për qytetarët e komunës së Liqenasit në Shqipëri. Kjo iniciati