999 rezultate për

qemal

Kokat e shtetit shqiptar i përkasin më së shumti kësaj shenje horoskopi (FOTO LAJM) Nuk është çudi që shteti shqiptar, që prej krijimit të tij në 1912-n, është drejtuar përgjithësisht nga figura që i përk
Shqipëri-Moldavi, "Elbasan Arena" mbushet me policë Sonte, prej orës 20:45, në "Elbasan Arena" do të luhet ndeshja eliminatore e grupit H, mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e v
Përplasen ashpër dy vëllezërit live në emision: Laj gojën kur përmend gruan time (VIDEO) Kjo është java e tretë që në këtë rubrikë shfaqet Qemal Bushi, diçka që nuk kishte ndodhur më parë në 7 vite transmetim
Plas në emision, burri gjuan gruan me shishe (VIDEO) Seanca e sotme ndërmjetësuese mes zonjës Anila Bushi dhe bashkëshortit të saj, Qemal Bushi pati edhe momente tepër të te
Meta për 5 majin: Sot është dita e Qemal Stafës, ja mesazhi për Ramën dhe Bashën Shënohet sot 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të Atdheut. Politikanët kanë nisur homazhet në varrezat Dëshmorët e Kombit. I
Festa e 7 Marsit, Veliaj dhe nxënësit e gjimnazeve mbjellin pemë për mësuesit Nxënësit e gjimnazeve “Ismail Qemali” dhe “Asim Vokshi” zgjodhën t’ia urojnë ndryshe festën e 7 Marsit mësuesve të t
Bashkia e Tiranës kurora me lule tek shtatorja e Ismail Qemalit Me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë së Shqipërisë, Bashkia e Tiranës vendosi në nderim
Nxënësit e gjimnazit “Ismail Qemali” e nisin vitin me ambiente të rikonstruktuara Ky fillim viti ka nisur i mbarë për të gjithë komunitetet e njësive 1 dhe 2 në kryeqytet. Një prej shkollave ikonë të Ti
Korrupsioni lindi me shtetin shqiptar, akuzat e Konicës për Ismail Qemalin E shpalli pavarësinë e Shqipërisë, por Ismail Qemajli duket se nuk po del të ketë qenë shumë “i pastër” në politikë. Sip
Nga vdekja e dyshimtë tek martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një libër historik për themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemalin. 1- Ditë
Ekstradohet nga Holanda vrasësi fierak, i dënuar me 32 vite burg Ekstradohet nga Hollanda 39 vjeçari nga Fieri i dënuar me 23 vite burg për "Vrasje", me 8 vite burg për "Trafik të na
Busti i Skënderbeut edhe në Craiova të Rumanisë (FOTO LAJM) Busti i heroit tonë kombëtar, Skënderbeut do të jetë tashmë edhe në Bulevardin ‘Nicolae Iorga’ të qytetit Craiova të Rum
“Shqiptarët më të vjetër se Hëna”, çfarë biseduan në jaht Ismail Qemali e Ferit Pashë Vlora Mars-Prill, 1910/ Autori austriak Sigmund Münz, i cili po bënte një udhëtim në Mesdhe me jahtin “Rovenska”, takohet në S
Shqiptarët, më të vjetër se hëna: Biseda e çuditshme Ferit Pashës e Ismail Qemalit Nga Ilir Ikonomi Autori austriak Sigmund Münz, i cili po bënte një udhëtim në Mesdhe me jahtin “Rovenska”, takohet në
Atentat në Lushnjë, një burrë rreth të dyzetave vritet para shtëpisë Një burrë rreth të dyzetave është vrarë mbrëmjen e sotme në Lushnjë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Shegasm në
Rikonstruktohet shkolla “Ismail Qemali”, me kushte më të mira për nxënësit Një prej shkollave ikonë të Tiranës, “Ismail Qemali”, do t’i kthehet shkëlqimi i dikurshëm. Bashkia e Tiranës po i jep d
E FUNDIT/ Zjarr i madh pranë shkollës "Qemal Stafa" në Tiranë (VIDEO) Një zjarr i madh është parë pranë shkollës Qemal Stafa në Tiranë. Akoma nuk dihet se çfarë ka ndodhur,shkruan albeu.com.
Kujdes, sot mund të përmbyten sërish rrugët në Prishtinë Moti ka befasur sërish. Shi i madh po bie edhe sot në Prishtinë, duke rrezikuar që të rikthehen vërshimet si ditën e dje
“Qenka më në rregull se ne", psikiatri habit me deklaratën për Qemalin 26-vjeçari Qemal Sela vrau me armë zjarri brenda biznesit familjar dy prindërit e tij Flamur dhe Zeqimete Sela, 56 dhe 5
Vrau dy prindërit, i riu deklaron se do vriste edhe vëllain dhe dajën 26-vjeçari Qemal Sela vrau me armë zjarri brenda biznesit familjar dy prindërit e tij Flamur dhe Zeqimete Sela, 56 dhe 5