999 rezultate për

qellim

Digjen dhjetë hektarë tokë në Lezhë, dyshohet se ishte e qëllimshme Një zjarr i madh ka përfshirë mbasditen e sotme në një zonë kodrinore të Njësisë Administrative Ungrej, në Lezhë. Sip
Digjet makina në Vlorë, ku dyshon policia Gjatë natës një makinë në qytetin e Vlorës është shkrumbuar nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në lagjen "Lirimi", ndërs
Ishte i qëllimshëm! Qytetarët kanë dyshime të forta për aksidentin e frikshëm në Gjilan (FOTO LAJM) Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në Gjilan, dhe sipas pamjeve që kanë dërguar nga Gjilani qytetarët, sh
Si po shkon procesi i votimit në Tuz Kjo është një ditë historike për shqiptarët që banojnë në Mal të Zi, pasi për herë të parë në Tuz votohet për kreun e ko
Makina hip në trotuar, shtyp disa persona Dy persona kanë humbur jetën dhe gjashtë të tjerë janë lënduar pasi u goditën nga një veturë në një rrugë të ngarkuar në
Mourinho akuzon Ramos: "E goditi qëllimisht Messi-n dhe motivi është i qartë" Tashmë në cilësinë e opinionistit, ish-trajneri ndër të tjerëve edhe i Los Blancos, Jose Mourinho, gjatë komentimit të E
Kartoni i verdhë i qëllimshëm, UEFA ndëshkon rëndë Sergio Ramos Komisioni i Disiplinës në UEFA, ka marrë edhe vendimin që pritej, për kartonin e verdhë të marrë qëllimisht nga kapiteni
UEFA nis hetimet ndaj Ramosit për kartonin e qëllimshëm kundër Ajaxit Komiteti Disiplinor i UEFA-s ka vendosur që edhe zyrtarisht të hapë rast kundër Sergio Ramosit, pasi qendërmbrojtësi i R
Dash Shehi zbardh vendimet e "opozitës së bashkuar" (VIDEO) Mbledhja e partive opozitare sapo është mbyllur. Në një prononcim për mediat kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka zbuluar ed
Të zhytur në baltë me qëllimin për të vrarë, ja si stërviten amerikanët (VIDEO) Ushtarët njihen me armët e tyre, përgatisin kostumet e tyre ‘Ghillie’ dhe mësojnë si të kalojnë pyjet në fshehje maksima
Kjo është përgjigja e Bashës për SHBA-në Në mbledhjen e vetëm pak çasteve më parë të PD-së, u miratua djegia e mandateve me votë unanime nga të gjithë deputetët
Lezhianët i bllokojnë rrugën, Rama ndryshon drejtim për në Pukë (VIDEO) Wë prej mëngjesit të sotëm banorët e Lezhës kanë bllokuar rrugën duke patur si qëllim bllokimin e kalimit të kryeministr
Ramos pranon se u ndëshkua qëllimisht me karton të verdhë, UEFA mund ta pezullojë UEFA mund të marrë një vendim drastik ndaj kapitenit të Realit Sergio Ramos. Spanjolli ka pranuar publikisht se në n
Zyrtari i Trump i dërgon letër Kosovës: Nuk po na besohet që nuk na bindeni Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mattheë Palmer, i cili u ka
Buzhala nxjerr të vërtetën e hidhur të darkës Gazetari i njohur Berat Buzhala ka komentuar përmes një statusi në facebook darkën e kryeministrit Edi Rama me liderët k
Zjarr i qëllimshëm, shtëpia në Finiq shkrumbohet në flakë Një shtëpi në Finiq është shkrumbuar në flakë të shtunën që kaloi. Banesa e Stefan Cakajt është djegur gjatë kohës ku
"Fast and Furious" në rrugët e Tiranës, radari kap mat shoferin (VIDEO) Policia Rrugore vijon kontrollet në rrugë me qëllim rritjen e parametrave te sigurisë rrugore dhe shmangien e aksidentev
Kapet në Kapshticë 36-vjeçari i shumëkërkuar në Gjermani Policia bën me dije se ka vënë në pranga shtetasin D.P, pasi rezulton i dënuar me 6 vite burg në Hamburg për veprën pena
EMRI/ Kapet fieraku i kërkuar për drogë në të gjithë Europën Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar sot në qytetin e Fierit me qëllim ekstradimi drejt Italis
Gruaja u mbyt për muaj mjalti, por e vërteta shokuese u zbulua më pas (FOTO LAJM) Luis dhe Isabela kishin shkuar për muaj mjalti në karaibe me jahtin e tyre. Në lundim e sipër jahti merr ujë dhe zhytët