999 rezultate për

qelizat

Hani çokollatë dhe pini verë nëse doni të jetoni më gjatë Sipas një studimi të ri, personat që konsumojnë verë dhe çokollatë rigjenerojnë qelizat e vjetra të tyre prandaj jetojnë
E vërtetuar shkencërisht, kjo "gjë" po ju thinj para kohe! Shkencëtarët mendojnë se mund ta kenë zbuluar arsyen përse stresi sjell thinjen e flokëve, si dhe mënyrat sesi mund të f
E keni në oborr, por nuk e dini se është më efektive sesa kimioterapia Kjo bimë konsiderohet si rrënjë, por ka veti të shumta shëruese, e krejt çfarë duhet të bëni është ta merrni nga hapësir
Zbulohet arsyeja e mistershme, përse obezët janë më në rrezik nga koronavirusi Arsyeja pse obezët mund të jenë më të rrezikuar të vdesin nga koronavirusi rezulton të jenë qelizat e tyre të dhjamit, t
Ekspertët: Njerëzit mbi peshë janë më të rrezikuar të vdesin nga COVID-19 (FOTO LAJM) Njerëzit e shëndoshë mund të jenë më të rrezikuar nga vdekja nëse infektohen me COVID-19. Daily Mail shkruan njerëzi
COVID-19 i shndërron qelizat e pacientit në "fabrika të viruseve" Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një “fabrikë virusesh”. Ai e nis me sipërfaqen e
Si e lufton sistemi imunitar virusin? Shkencëtarët australianë thonë se kanë arritur të detajojnë mënyrën sesi e lufton sistemi imunitar I njeriut koronavirus
A mund ta mposhtim COVID-19? Viruset janë agjentët infektivë më të vegjël që variojnë nga 20 deri në 300 nm (1 nano metër është një e milionta e mili
Rama publikon pamjet: Si koronavirus merr peng qelizat tona (FOTO LAJM) Deri tani koronavirusi ka marrë 4,754 jetë njerëzish në të gjithë botën. Kryeministri Edi Rama së fundmi ka publikuar
Zbulimi në Kinë, si i infekton koronavirusi qelizat e njeriut Shkencëtarët në Kinë kanë përdorur një mikroskop me krio elektrone për të zbuluar se si koronavirusi infekton njerëzit.
Pse duhet të ruani dhëmbët e qumështit të fëmijëve tuaj E mbani mend dhëmbin tuaj të parë që po bie? Për disa prej nesh, ishte e frikshme dhe e dhimbshme, ndërsa të tjerët morë
Taktika të thjeshta dhe natyrale për tu dukur më të rinj Largoni shenjat e para të plakjes duke përfshirë në rutinën tuaj këto hapa të lehtë. Zakonisht përkujdesi për lëkurën
Shkencëtarët kanë gjetur një vaj magjik që pastron qelizat e kancerit të zorrës së trashë Ne kemi shkruar shumë gjëra rreth vajit të arra kokosit sepse përfitimet e këtij lëngu janë të pafundme. Cilësitë më të
Lëngu i famshëm që vdes qelizat e kancerit për 42 ditë, austriaku ka shëruar mbi 45 mijë njerëz Qelizat e kancerit vdesin për 42 ditë: Lëngu i famshëm i Austrisë shëroi mbi 45k njerëz nga kanceri dhe sëmundje të tjer
4 arsye të pazakonta përse ndiheni të plogësht edhe kur gjumin e bëni të plotë Nëse e pyesni veten shpesh se pse deri ne fund të orarit të punës , energjitë ju shterojnë, e nuk keni më fuqi për asnjë
Pse një mollë në ditë ngadalëson plakjen dhe zgjat Jetën Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë n
Me qelizat e bretkosave po krijohen për herë të parë robotët e gjallë (VIDEO) Studiuesit parashikojnë përfitime të shumta për njerëzimin, por gjithashtu pranojnë edhe çështjet etike. Nëse ngrihet
Çfarë duhet të dimë për kancerin e tiroides Kanceri i tiroides ndodh në qelizat e tiroides – një gjendër në formë fluture, e vendosur në bazë të gushës suaj. Tiroid
Lajm i mirë, modifikimi i ADN tek të sëmurët me kancer sjell rezultat pozitiv Kodi gjenetik përcaktohet sipas një alfabeti me vetëm katër shkronja. Të jesh në gjendje të lexosh, studiosh dhe krah
Kanceri i lëkurës, 3 format më të zakonshme të shfaqjes Ka 3 lloje kryesore të kancerit në lëkurë, të cilat prekin pjesën më të madhe të njerëzve: 1- Tumori kanceroz në qeli