999 rezultate për

qelizat

3 llojet më të panjohura të kancerit që as që e mendoni se mund të ekzistojnë Kanceri! Një ndër emrat që nuk do të donit të lexonit apo shqiptonit kurrë, një prej sëmundjeve vdekjeprurëse që po merr
Shkencëtarët arrijnë të krijojnë zemrën e njeriut Shkencëtarët kanë zhveshur qelizat e zemrës së një miu duke lënë skeleturën e fortë, në të cilën pastaj janë vendosur qe
Helmi i bletës i shkatërron qelizat e HIV-it? A e keni menduar ndonjëherë pse bletët janë aq të rëndësishme për mbijetesën tonë? Një nga njëmijë arsyet është fakti se
Speci djegës lufton qelizat e kancerit Sipas një studimi të ri, Kapsaicina, komponenti përgjegjës për djegies , një ditë do të mund të shndërrohet në një trajt
Shafrani, rrushi i kuq dhe mollët, kombinimi perfekt kundër kancerit Konsumimi i shafranit, rrushit të kuq dhe mollëve mund t’u ndihmojë njerëzve kundër kancerit të prostatës, thuhet në stu
Zbulimi shkencor: Edhe bimët kanë tru Shkencëtarët në Universitetin britanik të Birmingamit kanë kryer një studim ku kanë gjetur se edhe bimët kanë tru, apo m
Kjo është qeliza që thinj flokët Sekreti i rritjes së flokëve dhe pse thinjen është në një proteinë. Mekanizmin që mund të ndihmojë në identifikimin e tr
Kanceri i zorrës së trashë, sëmundja që prek pa shenja Koloni dhe rektumi janë pjesë të sistemit tretës. Ata formojnë një kanal të gjatë muskulor të quajtur zorra e trashë.
Qumështi i gjirit, një kurë për kancerin? Qumështi i gjirit mund të përdoret në të ardhmen për të luftuar kancerin pasi shkencëtarët kanë zbuluar se përmban një i
Qumështi i gjirit, një kurë për shërimin e kancerit Disa shkencëtarë po përdorin qumësht gjiri për të luftuar kancerin, pasi aksidentalisht zbuluan se ai përmban substanca
Zbulimi rastësor mund të jetë kura për rënien dhe thinjen e flokëve U zbulua rastësisht, por mund të jetë përgjigja për miliona lutje të meshkujve. Shkencëtarët janë shumë pranë zhvillimit
Zbulohet kura për rënien dhe thinjen e flokëve U zbulua rastësisht, por mund të jetë përgjigja për miliona lutje të meshkujve. Shkencëtarët janë shumë pranë zhvillimit
Dhëmbët e parë të qumështit mund t’i shpëtojnë jetën fëmijës tuaj Rënia e dhëmbëve të fëmijëve shoqërohet me disa legjenda, siç është “të hedhurit të dhëmbit mbi çati që të mbijë prej fl
Kujdes me këtë ushqim të përditshëm, ushqen qelizat kancerogjene Studimet e viteve të fundit kanë hedhur dritë mbi produktet që konsumojmë dhe që janë shumë të dëmshme për shëndetin ton
Shkencëtarët rusë gjejnë kurën për kancerin? Shkencëtarët rusë thonë se në bashkëpunim me kolegët evropianë kanë gjetur një mënyrë që në të njëjtën kohë të diagnosti
Pija e “mrekullisë” që vret qelizat e kancerit Një doktor në SHBA ka shpikur atë që quhet "pija e mrekullisë”, e cila thuhet se ju ruan nga qelizat e infektuara që for
Xhenxhefili, bima magjike që kuron qelizat kancerogjene dhe ndihmon për të rënë në peshë Xhenxhefili, me aromën e tij të fortë të erëzës, e ka vendin e vet në kuzhinë indiane. Ai mund të përdoret si i fres
Kanceri i zorrës së trashë, sëmundja që prek pa shenja Koloni dhe rektumi janë pjesë të sistemit tretës. Ata formojnë një kanal të gjatë muskulor të quajtur zorra e trashë.
Bakteri i ushqimit “salmonela” mund të shkatrojë kancerin Sipas një studimi të fundit bakteri i cili shkakton helmim të ushqimit mund të jetë një shkatërrues i vërtetë i kancerit
Leuçemia, shenjat paralajmëruese dhe shkaqet Leukemia është një kancer i qelizave të gjakut, e cila e merr zanafillën e saj në palcën e kockës e cila gjendet brenda