999 rezultate për

qarkut

Mark Marku, drejtues politik i qarkut të Lezhës Pedagogu i departamentit të gazetarisë dhe komunikimit, Mark Marku është caktuar si drejtues politik i qarkut të Lezhës.
Zbulohet se kush do të jetë drejtuesi politik i qarkut të Shkodrës për zgjedhjet e 25 Prillit "Ne ofrojmë modelin e qytetarisë. Shkodra ka zgjuarsinë për të bërë dallimin..." Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazme
Infektohet me koronavirus prefektja e qarkut të Beratit Prefektja e qarkut të Beratit, Valbona Zylyftari ka rezultuar pozitive me koronavirus. Nga 20 rastet e raportuara gjatë
Zbuloni pse Safet Gjici i hoqi titullin Veton Surroit: Çfarë nderi i qarkut është ky? (VIDEO) "Duhet ta heqim sot, t’ja heqim sot, të shkojë të na çojë në gjykatë po të dojë..." Ditën e sotme këshilli i Qarkut t
Rikthehet Jozefina Topalli? Lista e kandidatëve për deputetë në Shkodër Demokratët e Qarkut të Shkdorës do të votojnë këtë të mërkurë për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë k
Rama mbledh në Elbasan kryebashkiakët socialistë, çfarë pritet të diskutohet Një tjetër takim pas atij të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, do të zhvillohet sot në Elbasan ku kryeministri E
Kush është prefektja e re e qarkut Shkodër Majlinda Jubani Angoni është emëruar si prefekte e qarkut të Shkodrës. Ky vendim vjen pikërisht një ditë pas mbledhjes s
Dibra humbet një deputet në zgjedhjet e ardhshme, si lëviz mandati Në zgjedhjet e ardhshme banorët e qarkut Dibër do të kenë mundësinë të zgjedhin një deputet më pak. Ky ndryshim vjen
Shkarkohet prefekti i Shkodrës, Lleshaj caktohen koordinatorin e ri te qarkut Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka shkarkuar nga detyra Prefektin e Qarkut të Shkodër, Çesk Millja me argumentin se
Shkrumbohet në mënyrë misterioze muzeu në Has, godina më e vjetër e gjithë qarkut Mëngjesi i sotëm nuk ka qenë aspak i mirë për zonën e Hasit, kjo për shkak të një zjarri. Godina më e vjetër dhe e pa
Arrestohet kryebashkiaku, i vodhi gjyshes 400 mijë dollarë Një kryebashkiak i qytetit Tenesi të SHBA-së, është paditur për vjedhje të 400,000 dollarëve nga gjyshja e tij gjatë vit
I qethi keq djalin, babai plagos berberin Një burrë nga Teksasi po kërkohet nga policia pasi që dyshohet se hapi zjarr në një dyqan berberësh të Qarkut Harris.
Dëmtohen shkolla e bashki, lëkundjet e tërmetit arrijnë deri në Shkodër Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë dhe në Shkodër, ku sipas informacioneve ka pasur shkolla e shtëpi. Forca e tërmetit
Erërat e forta bëjnë të pakalueshme rrugën e Llogarasë Për shkak të motit të keq rruga e Llogorasë është e pakalueshme. Si pasojë erës së fortë janë rrëzua shtylla tensioni t
Rama mbledh me urgjencë koordinatorët: Tre çështjet e rëndësishme që po diskutohen Kryeministri Edi Rama ka mbledhur koorsdinatorët dhe deputetët e qarkut Shkodër në një mbledhje urgjente Prej disa mi
Rama urdhëron largimin e 80 % të drejtorëve në bashkitë e qarkut Shkodër Gjatë takimit të sotëm me Këshillin Koordinues për Veriun, mësohet se Rama ka urdhëruar largimin nga puna të 80 për qind
Naim Maloku tregon se do të intervistohet nga Specialja Ish eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Naim Maloku është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë për t’u intervi
Shkodra pa kryetar bashkie, Prefekti i shkruan letër Metës Një javë pasi Valdrin Pjetri dha dorëheqjen si kryetar i zgjedhur i bashkisë së Shkodrës, Prefekti i Qarkut, Çesk Millja
E kapi me gruan, i pret organin gjenital me gërshërë (FOTO LAJM) Një person në Florida u arrestua pasi u përplas në shtëpinë e të dashurit të gruas së tij, duke e lidhur atë me kërcënim
Dëbora paralizon Dibrën, kaq familje po jetojnë në izolim Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë dy ditëve të fundit ka pasur probleme në disa njësi të Qarkut Dibrës si në L