999 rezultate për

qarkun

Ku do të kandidojnë ministrat e Ramës si deputetët Pesë ministra të qeverisë Rama nuk janë deputet dhe ato pritet që të përfshihen në listat e kandidatëve në siglën e Part
Alarm për qarkun në jug të vendit: Vatër e nxehtë Covid-19 Në 24 orët e fundit në Shqipëri u regjistrua një tjetër rekord i rasteve të reja me koronavirus e po ashtu dhe i viktima
U lanë pa aprovim për të kandiduar, si e pritën ish-deputetet e PD Ish-deputetët e PD-së, Ervin Salianji dhe Luan Baçi, reaguan në lidhje me listën e përgatitur nga Komisioni i Vlerësimit
Del lista, kush janë 140 kandidatët e PD-së në qarkun e Tiranës Janë zbardhur emrat e 140 kandidatëve të mundshëm për deputetë nga ana e PD-së në qarkun e Tiranës. Ndërkohë që nga
U propozua si favorizim, ulja e pragut në 1% vështirëson garën për partitë e vogla Partia Socialiste deklaroi pak ditë më parë se ka vendosur të ulë pragun e hyrjes në parlament për partitë e vogla nga 3
Del lista, kush janë kandidatët e PD-së në qarkun e Korçës Partia Demokratike ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë dhe kryetar bashkie në qarkun e Korçës. Qarku i Ko
Kush janë kandidatët për deputetë të PD në qarkun e Vlorës Qarku i Vlorës do të votojë të dielën për 12 deputetë nga 39 kandidatë. Demokratët kanë të drejtë të votojnë në bllok
Kush janë emrat që garojnë për deputetë në qarkun e Durrësit Lulzim Basha nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë në qarkun e Durrësit, një nga qarqet me rezultate
Kush janë emrat e kandidatëve për deputetë që do të votohen nesër në qarkun e Lezhës Të enjten demokratët e Lezhës do të votojnë për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin para
Këta janë 26 kandidatët e PD për Qarkun e Beratit Edhe pse qarku i Beratit ka vetëm 8 mandate deputetësh në Parlamentin e Shqipërisë, brenda Partisë Demokratike garojnë p
Nesër votohet në Qarkun e Gjirokastrës, dalin emrat e kandidatëve të PD Demokratët e Qarkut të Gjirokastrës do të votojnë të dielën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kal
Kush janë kandidatët për deputetë të PD në qarkun e Dibrës Partia Demokratike ka zbardhur emrat e kandidatëve për deputetë në qarkun e Dibrës të cilët kanë kaluar fazën e parë.
EMRI/ Rama zëvëndëson Dakon, kush do e drejtojë Durrësin për fitoren e PS Ditën e sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me drejtuesit e qarqeve në lidhje me fushatën e re zgjedhore.
Përfundon mbledhja e PS-së, Rama largon Dakon dhe merr mbi vete drejtimin Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, e cila zgjati për rreth një orë, që po zhvillohej në
Lëkundje tërmeti në vend, kaq ishte magnituda (FOTO LAJM) Tërmet me magnitudë 3.4 i shkallës Rihter në qarkun e Shkodrës, sipas ESMC. Ndërkohë, IGJEUM raporton se lëkundja u n
Fierakët nuk binden! 11 të infektuar të rinj në plazhe e dasma Covid-19 po përhapet në masë në qarkun e Fierit, ku së fundmi 11 persona janë infektuar në plazhe dhe dasma. Edhe pse
"Lëvizja do të relaksohet", Rama tregon qytetet që do rinisin qarkullimin Kryeministri Edi Rama ka njoftuar qytetarët për zonat, ku do të bëhet një relaksim i lëvizjeve. Rama tha se do të bëh
Dy persona të prekur me koronavirus në Vaun e Dejës Në qarkun e Shkodrës është rritur numri i të prekurve me koronavirus. Mësohet se në Vaun e Dejës, dy persona kanë re
Gjoba në masë në 24 orë: Lokale të hapura, shoferë të pabindur dhe këmbësorë në rrugë! Gjatë 24 orëve të fundit i është hequr leja e drejtimit 78 shoferëve që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit. A
U kthyen nga Italia e Greqia, vetëizolohen 73 persona në Gjirokastër Në qarkun e Gjirokastrës janë karantinuar 73 persona, të cilët më parë kanë qenë në Itali por edhe në Greqi. Konkreti