999 rezultate për

qarkullimin

E rrallë, kjo grua arrin të dëgjojë edhe qarkullimin e gjakut nëpër vena Gemma Cairns është emri i 32-vjeçares skoceze e cila vuan nga një sëmundje e rrallë , që prek 1 në 100.000 njerëz në bot
Nuk ndodh shpesh, trafik kilometrik në Pogradec (VIDEO) Pas trafikut të rënduar në Vlorë, këtë herë radha është e Pogradecit. Aktualisht radhë të gjata makinash kanë rënduar
Recata që ka shpëtuar mijra njerëz nga kjo sëmundje Sistemi limfatik është jashtëzakonisht i rëndësishëm për përtëritjen e indeve dhe shërimin e shumicës së organeve të për
Si të eliminoni celulitin dhe variçe, vetëm me ujë Sado e çuditshme të duket, një nga terapitë më të thjeshta, më të lira, më të shëndetshme dhe më të dobishme është ajo m
Shiu rrëzon pemët në Pudojevë (VIDEO) Moti i keq ka qenë prezent gjatë ditës së sotshme në qytetin e Podujevës. Përveç që ka vështirësuar qarkullimin, ai k
Disa mënyra natyrale për të parandaluar trashjen e gjakut Kohëve të fundit, stili i jetës, aktivitetet e pakta fizike dhe ushqimi jo i shëndetshëm kanë një ndikim të madh negativ
Bie pema shekullore në Berat, zë poshtë një fugon Një pemë shekullore, rrap, është rrëzuar pasditen e sotme në aksin mes 2 urave në qytetin e Beratit dhe ka rënë mbi një
Dëbora mbulon zonat malore, probleme me qarkullimin Maji ka ardhur me temperatura të ulta në vend duke sjellë edhe reshje dëborë në një pjesë të mirë të zonave malore.
Kujdes, mbyllet ura e rëndësishme në Deçan Komuna e Deçanit ka njoftuar qytetarët se ura mbi lumin Lumbardhë e cila gjendet mbi Manastirin e Deçanit do të mbyllet
Jeni për rrugë? Kujdes, në këto akse ka prani të akullit (FOTO LAJM) ARRSH njoftoi sot se po vazhdon puna për mirëmbajtjen dimërore me mjetet borëpastruese dhe fuqi punëtore. Në Rajonin
Bora mbërthen Shqipërinë, ja akset me probleme (FOTO LAJM) ARRSH ka njoftuar mëngjesin e sotëm mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit në kushtet kur gjatë natës ka pasur reshje
Dëborë dhe ngrica, probleme me qarkullimin në këto akse Trafiku në rrugët shtetërore vazhdon të zhvillohet në rrugë të lagështa, me mbetje të dëborës. Për disa rrugë është h
Bora bllokon qarkullimin në disa akse rrugore Maqedonia është përfshirë nga temperatura të ulëta dhe reshjet të borës. Sipas të dhënave të Entit Hidrometeorologjik re
Mjegulla vështirëson qarkullimin në akset kryesore Qarkullimi në rrugët e vendit po zhvillohet pa ndërprerje por nëpër korsi të lagura dhe me mjegull të dendur. Për sh
Dëbora arrin 1 metër në Dardhë, probleme me energjinë dhe qarkullimin Bora e dendur që ra gjatë dy ditëve të fundit në qarkun e Korçës ka krijuar mjaft probleme me qarkullimin si edhe energj
Këmbë dhe duar të ftohta gjithnjë? Kuptoni arsyen pse dhe si të mos ndodhë më Këmbët ose gishtat e ftohtë të duarve mund të jenë shenja për probleme serioze ose stres, sikurse edhe për mungesë të he
Pak minuta shi përmbytin e bllokojnë qarkullimin në Fushe Krujë - Milot Vetëm pak minuta reshje të dendura ka mjaftuar për të përmbytur nënkalimin e superstradës pranë Fushë-Mamurrasit. Sit
Kujdes! Këto janë shenjat që tregojnë se vuani nga migrena Përafërsisht 12 orë para sulmit të migrenës zakonisht lajmërohet shenjat e para, siç është dëshira për një ushqim, për s
Përmbyset makina e mallrave në rrugë, bllokohet aksi (FOTO LAJM) Një aksident ka ndodhur rreth mesditës së sotme në aksin rrugor Librazhd-Përrenjas. Siç mund t'a shihni në galerinë m
Ministri i infrstrukturës mbyll qarkullimin e rrugës Kaçanik-Hani i Elezit Ministri i infrastrukturës Pal Lekaj, përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se rruga që lidh Kaçanikun me Hani