999 rezultate për

qarkullimi

Nga sot mbyllet Shqipëria pas orës 10, si do të funksionojnë gjobat Këtë të mërkurë futët në fuqi ora policore e vendosur dy ditë më parë nga Komiteti i Ekspertëve në vend për të parandalu
Aksidenti i rëndë i merr jetën 27 vjeçarit në Divjakë Një aksident i rëndë, ka ndodhur mbrëmë në Divjakë ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën një 27 vjeçar. Ai
Ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja, plani për devijimin e trafikut Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja do të ndalohet për shkak të punimeve për ndërtimin e Unazës së Madhe tek z
Ndryshon leja e qarkullimit, çfarë përmban urdhri i ri i Ministrisë së Infrastrukturës (FOTO LAJM) Ministrja e Infrastrukturës ka miratuar vendimin për lejen e qarkullimit në bazë të direktivave të Bashkimit Evropian.
Franca rikthen oraret e ndalimit të qarkullimit, Italia gati për masa të reja Rrugët e Parisit dhe tetë qyteteve të tjera franceze u shkretuan të shtunën në mbrëmje ndërsa u zbatuan ora e re policor
Nis qarkullimi drejt Maqedonisë së Veriut pa testin PCR, shtohet qarkullimi i qytetarëve Në pikën kufitare në Han të Elezit sot vërehej shtim qarkullimi i automjeteve dhe qytetarëve që po shkonin drejtë Maqedo
Rrugorja bën "kërdinë" me arrestime e gjoba, ç'ndodhi gjatë orëve të fundit në Tiranë Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave të sigur
Bllokohet qarkullimi te Shkëmbi i Kavajës, radhë kilometrike në autostradë Autostrada e Durrësit që çon drejt Golemit dhe Jugu është bllokuar ditën e sotme, duke shkaktuar radhë të gjata kilometr
Aksident i rëndë në aksin Fier - Vlorë, furgoni kthehet përmbys dhe bllokon qarkullimin Një aksident është shënuar mëngjesin e së hënës në autostradën Fier-Vlorë, pranë rrethrrotullimit të Panajasë. Një fu
Punimet në rrugën e "Durrësit", si do devijojë lëvizja e urbanëve në vazhdim Vijonë punimet në rrugën e Durrësit në kryeqytet, teksa si pasojë ka ndryshuar dhe linja e qarkullimit ë urbanëve. Ng
Tapë në timon dhe me shpejtësi skëterrë, "fluturojnë" 9 patenta (VIDEO) Heqje patentash dhe gjoba te mira per gjithe shkelesit e rregullave te qarkullimit rrugor. Policia jep detaje nga Plani
Katër përfitimet e rëndësishme të të notuarit në det Noti në det mundet të përmirësojë humorin dhe shëndetin në përgjithësi. Efektet shëruese të ujit të detit u përmblodh
Një "rrëmujë" tjetër në Tiranë, bllokohet rruga e Durrësit Rruga e Durrësit në Tiranë është bllokuar. Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në mbledhjen e sotme të Këshillit B
Po "fluturonin" në rrugë, 9 shoferëve i merret patenta (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme i është hequr patenta për shpejtësi tej normave të lejuara 9 personave, ndërsa për 12 të tjerë është
Benzi merr para 6 vjeçaren, largohet me shpejtësi nga vendi i ngjarjes Një 30-vjeçar me iniciale A.N. është arrestuar nga policia pasi një ditë më parë ka aksidentuar një të mitur 6-vjeçare d
Shkarkohet nga detyra shefi i qarkullimit në Korçë dhe shtatë efektivë Shefi i qarkullimit të Qakrut Korçë, Ervin Dervishaj është shkaruar nga detyra. Dervishaj është pezulluar bashkë me
EMRI/ Aksident në mbikalimin e Golemit, përplaset shefi i qarkullimit Një automjet i policisë është aksidentuar ditën e sotme nga një 20 vjeçar në mbikalimin e Golemit. Mësohet se Xhoi Tresa
Gati për protestë: Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë Kanë filluar të mblidhen qytetarët e parë në afërsi të vendit ku ndodhej Teatri Kombëtar, i cili u shemb para 5 ditësh.
KOSOVË/ Publikohet orari i ri i qarkullimit për qytetarët Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e ri të qarkullimit për qytetarët në fazën e dytë të masave lehtësuese në K
Rregulla të reja për qarkullimin e automjeteve, Manastirliu sqaron qytetarët Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” sqaroi qytetarët lidhur me rreg