999 rezultate për

qarkullim

Ruani një 50 euro për "nostalgji", prej 4 prillit do të ndryshojë tërësisht Kartmonedha 50 euro nuk do të duket më me prerjen e saj aktuale. Bakna Qendrore Evropiane bën me dije se në datën 4 pri
Bashkia e Tiranës publikon aktivitetet për "Ditën e Verës", mos guxoni të dilni me makinë! Tirana do të festojë nesër "Ditën e Verës", teksa në këtë ditë Bashkia e Tiranës ka publikuar dhe aktivitet që do të z
Shiu në Tiranë, makina bllokohet dhe fiket mes ujit (FOTO LAJM) Shirat e rënë ditën e sotme në Tiranë pavarësisht se në sasi të pakët, kanë sjellë probleme në qarkullimin e mjeteve në
Shpërthim i fuqishëm në një tunel në Angli, kaos në qarkullim (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm që çoi në përhapjen e flakëve nëpër tunelin poshtë Aeroportit të Manchester në Angli ka shkaktu
Protesta e PD-së shqetëson drejtorin e hotel "Rogner", ja debati i fortë me shefin e Policisë Rrugore (FOTO LAJM) Një debat i ashpër ka ndodhur me shefit të Policisë Rrugore për Tiranën Ervin Hasrama dhe drejtorit të një hoteli privat
Bora vështirëson qarkullimin e automjeteve Bora që ka filluar të bie në mesnatë mbi vendin tonë, ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve në shumicën e rrugëve.
Pas disa ditësh protesta, hapet qarkullimi në Evzoni Pas disa ditësh protesta në kufirin me Maqedoninë, të bujqëve grekë, më në fund, vendkalimi kufitar Evzoni është i kalue
Rikthehen në qarkullim pas 4 vitesh treni në Aleppo Burra, gra dhe fëmijë u rreshtuan pranë dritareve të trenit që kishte më se 4 vjet që nuk qarkullonte në Siri. Pas më
Arrestohet 28-vjeçari në Lezhë, aksidentoi rëndë 45-vjeçarin Policia e Lezhës ka vënë në pranga nje 28 vjeçar i akuzuar për aksidentimin e shtetasit A.Ll në supërstraden Lezhë – Mil
Arrestohen 9 persona për shkelje të rregullave të qarkullimit 102 drejtues mjetesh në kryeqytet i janë nënshtruar kontrolleve të policisë rrugore këtë fundjavë.Si rezultat i shkeljev
Taksat e papaguara/ Ja sa afat keni për të mbajtur makinën në qarkullim Drejtuesit e rreth 144 mijë automjeteve, që nuk kanë paguar taksat me ligjin e ri të fshirjes së detyrimeve, parashikohe
DRAFTI/ 140 mijë makina do të dalin nga qarkullimi, ja kush preket Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor ka deklaruar se janë të paktën 140.644 mjete që nuk kanë pagu
Shenja që le këpuca detyron kompaninë të heqë këpucët nga qarkullimi Një shenjë që lë këpuca ka detyruar që kompaninë e madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të heqë këpucët nga tregu.
Rikthimi i dëborës, ja rrugët ku duhet të përdorni zinxhirët (FOTO LAJM) Tiranë-Segmenti Tiranë – Qafë Priskë - Shëngjergj, qarkullimi është pa zinxhirë. Segmenti Qafë Priskë – Qafë Mollë, i ka
Moti i ftohtë/ Kalueshmëri me zinxhirë në rrugë Rritja e temperaturave me disa gradë duke kapërcyer në shifra pozitive, ka ndikuar në lehtësimin e situatës në shumë zon
BORA/ Përmirësohet qarkullimi, ja segmentet ku kalohet me zinxhirë Ministria e Transportit nga komunikimi me Drejtoritë e Rajoneve, informon se situata e qarkullimit në akset kombëtare pa
NGRICAT/ Ja akset rrugore më problematike deri në mesditë Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme dhe akti
“Nomofobia” frika nga mungesa e celularëve, fobia më e re në qarkullim Në këtë epokë ku kompjuterat dhe telefonat janë të pranishëm në çdo moment të jetës tonë, është gati e pamunduar ta mend
MOTI I KEQ / Vështirësi në qarkullimin e automjeteve, shoferët të kenë kujdes Reshjet e dëborës dhe temperaturat e ulta në Maqedoni, kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve në Maqedoni. Në k
Ja akset rrugore në vend ku kalohet me zinxhirë Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar bllokimin e disa akseve rrugore. Në disa akse nacionale ka pasur vështirësi në
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}