999 rezultate për

qarku

E plotë, lista me 140 kandidatët e PD-së sipas qarqeve Tashmë janë publikuar listat e PD-­se që janë dërguar në KQZ. Rënditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Beris
Lista, kush janë 12 të besuarit e Bashës në zgjedhjet e 25 qershorit Kreytari i opozitës Lulzim Basha mbrëmë dorëzoi listën e 140 kandidatëve për zgjedhjet e përgjithshme më 25 qershor.
Lista e krerëve të qarqeve, Basha “zbraps” Berishën Sot pritet që Lulzim Basha të dorëzojnë në KQZ listën e kandidatëve për deputetë të forcës së tij politike në 12 qarqet
Lista e PD-së, zbulohet kush do të kryesojë në 12 qarqet e vendit Sot pritet që Lulzim Basha të dorëzojnë në KQZ listën e kandidatëve për deputetë të forcës së tij politike në 12 qarqet
Reshjet e shiut vështirësojnë qarkullimin në Maqedoni Pasditen e sotme Maqedonia është përfshirë nga reshjet e dendura të cilat mund të shkaktojnë probleme në qarkullimin e a
Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramë
Çmontohet pas 90 ditësh “Çadra e lirisë”, nis qarkullimi i mjeteve Ditën e sotme bulevardi “Dëshmorët e Kombit” është zgjuar pa “çadrën e lirisë” e cila qëndroi aty bashkë me demokratët p
Marrëveshja, PD rrezikon mandatin e Ramës, Ruçit dhe n/kryetarit të LSI Arritja e një marrëveshje mes Ramës dhe Bashës ka shkatuar reagime pozitive në politikën shqiptare por edhe dyshime dhe
PS hap nesër fushatën zgjedhore në Tiranë pranë çadrës së PD Pavarësisht se negociatat mes palëve akoma nuk janë konsideruar të zyrtarisht të dështuara, PS vijon normalisht fushatën
Shqipëria në krizë ekonomike, jugorët braktisin vendin Kriza ekonomike po rikthen emigracionin në Qarkun e Gjirokastrës që përfshin edhe Tepelenën dhe Përmetin. Popullsia po z
Ilir Meta falenderon banorët e Skraparit Nëvijim të turit të tij të falenderimeve, ish-Kryetari i LSI-së, z. Ilir Meta zhvilloi një takim me banorët e Skraparit.
Kandidatët e PS-së për qarkun Durrës takim me të rinjtë e FRESSH Kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste në Qarkun Durrës, ju bashkuan aktiviteteve sportive të organizuara nga të
EMRAT/ Këto janë kandidatët e PS-së me emra të ndryshuar (FOTO LAJM) Ditën e djeshme janë publikuar listat e kandidatëve në 12 qarqet dhe formularët e tyre të dekriminalizimit. Nga një
A e dini se një shqiptar dhe një serb janë pushkatuar të përqafuar?! (FOTO LAJM) Shqiptarët dhe serbët kanë një histori të përgjakshme mes tyre që kur sllavët u dynden në Ballkan dhe synuan detin Adria
Topi publikon listën, ja kë ka zgjedhur kandidat të parë në Tiranë Partia Fryma e Re Demokratike më në krye Bamir Topin ka publikuar listën me emrat e kandidatëve për deputetë në 12 qarqe
Habit Bojaxhiu, fut në listen e Tiranës ish-këshilltarin e Berishës (FOTO LAJM) “Sfida për Shqipërinë” ka publikuar listën e kandidatëve për deputet në të gjitha qarqet e vendit. Listën për Qarkun
Lista e PDIU-së, Idrizi sfidon të mëdhenjtë në Tiranë, Fier, Elbasan, Dibër dhe Shkodër Shpëtim Idrizi dhe Mesila Doda do të kandidojnë në Tiranë duke e kthyer kryeqytetin në qarkun ku do të bëhet gara më e f
Peleshi kryeson listën e qarkut të Korçës, riciklohet Elisa Spiropali PS ka zbuluar edhe kandidatët për deputetë në qarkun e Korçës. Zv.kryeministri Niko Peleshi si drejtues tha se këto z
PS publikon listën zyrtare të Qarkut Lezhë, Lindita Nikolla e para Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka qene ajo qe ka lexuar kandidatet zyrtare te PS ne Qarkun e Lezhes. Lista si me p
PS zbardh listën zyrtare të Kukësit, Shkodrës dhe Dibrës Partia Socialiste ka miratuar sot listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 18 qershorit. Paraditen e sotme, kry