999 rezultate për

qark

Infektohet me koronavirus prefektja e qarkut të Beratit Prefektja e qarkut të Beratit, Valbona Zylyftari ka rezultuar pozitive me koronavirus. Nga 20 rastet e raportuara gjatë
Kush janë emrat që PD propozon në krye të 12 qarqeve Partia Demokratike ende nuk ka përcaktuar drejtuesit e qarqeve lidhur me përgatitjet për zgjedhjet e 25 prillit, ndërsa
Qarqet që kanë humbur banorët në 4 vite, Tirana do të bëhet me 36 deputetë Dibra dhe Gjirokastra do të kenë një mandat më pak në Kuvendin e Shqipërisë, pas zgjedhjeve të ardhshme. Tashmë vendimi
Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financ
Zbuloni pse Safet Gjici i hoqi titullin Veton Surroit: Çfarë nderi i qarkut është ky? (VIDEO) "Duhet ta heqim sot, t’ja heqim sot, të shkojë të na çojë në gjykatë po të dojë..." Ditën e sotme këshilli i Qarkut t
Këngëtari shqiptar reagon ashpër ndaj Festivalit të RTSH-së: Mbizotëron k*rvëria Çdo edicion i Festivalit të RTSH-së shoqërohet me polemika… dhe gjithmonë këto polemika kanë të bëjnë me fituesin. Që
Do të legalizohen makinat me targa të huaja që qarkullojnë në Maqedoni? Automjetet me targa të huaja që lëvizin në shtetin tonë do të legalizohen, respektivisht do të marrin targa të Maqedonis
Ku do të kandidojnë ministrat e Ramës si deputetët Pesë ministra të qeverisë Rama nuk janë deputet dhe ato pritet që të përfshihen në listat e kandidatëve në siglën e Part
Alarm për qarkun në jug të vendit: Vatër e nxehtë Covid-19 Në 24 orët e fundit në Shqipëri u regjistrua një tjetër rekord i rasteve të reja me koronavirus e po ashtu dhe i viktima
Studimi nxjerr të dhënat e dyshimta, COVID-19 qarkulloi në Itali që në shtator të 2019 Virusi Covid-19 ka qenë aktiv në Itali disa muaj para se të zbulohej zyrtarisht për herë të parë. Në këtë përfundim ka a
COVID-19/ Këto janë 3 qarqet e rrezikshme dhe qarku me më pak të infektuar Tirana rezulton të jetë qarku më i prekur nga COVID, i ndjekur nga Durrësi dhe Fieri, ndërsa Dibra është qarku me më pak
Ditë zie për arsimin! COVID-19 u mori jetën 3 mësuesve vetëm sot (FOTO LAJM) Ditën e sotme u raportuan 11 viktima nga COVID-19 të shkaktuara në 24 orët e fundit. Nga viktimat, mësohet se janë 3
Nga sot mbyllet Shqipëria pas orës 10, si do të funksionojnë gjobat Këtë të mërkurë futët në fuqi ora policore e vendosur dy ditë më parë nga Komiteti i Ekspertëve në vend për të parandalu
Artan Lame: Korçarët janë treguar të paaftë për të ndërtuar pa leje! Kreu i Kadastrës Artan Lame, teksa vizitoi qytetin e Korçës, njoftoi se procesi i legalizimeve në këtë qark është drejt
Aksion si në filma ndaj "Audit" në Lungomare, kapet një person me rrezikshmëri të lartë Policia ka zhvilluar një operacion në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Tre fuoristradat e forcave operacionale ka
Aksidenti i rëndë i merr jetën 27 vjeçarit në Divjakë Një aksident i rëndë, ka ndodhur mbrëmë në Divjakë ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën një 27 vjeçar. Ai
U lanë pa aprovim për të kandiduar, si e pritën ish-deputetet e PD Ish-deputetët e PD-së, Ervin Salianji dhe Luan Baçi, reaguan në lidhje me listën e përgatitur nga Komisioni i Vlerësimit
Ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja, plani për devijimin e trafikut Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja do të ndalohet për shkak të punimeve për ndërtimin e Unazës së Madhe tek z
Ndryshon leja e qarkullimit, çfarë përmban urdhri i ri i Ministrisë së Infrastrukturës (FOTO LAJM) Ministrja e Infrastrukturës ka miratuar vendimin për lejen e qarkullimit në bazë të direktivave të Bashkimit Evropian.
Evropa drejt euros digjitale, kur pritet të jetë në qarkullim Derisa pandemia e koronavirusit po ndikon me shpejtësi te njerëzit që gjithnjë e më pak të përdorin para të gatshme, por