999 rezultate për

pylli

E FUNDIT/ Zjarr në Dhërmi, zona pyjore e rrezikuar Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në zonën e Dhërmiut. Flakët kanë rënë në një biznes dhe më pas janë zgjerua
Kjo grua del çdo ditë në oborr dhe thërret dikë nga pylli (VIDEO) Kur ta shihni këtë femër që del në oborr dhe thërret dikë, do të mendoni që nga pylli do të dalë ndonjë qen ose mace, po
Historia e pyllit misterioz nazist Ishte viti 1992, kur në Gjermaninë Lindore u zbulua një formacion pemësh në formën e suastikës, kryqit të thyer, fshehur
I vë flakën pyllit, duhet të paguajë 36 mln $ dëmshpërblim Një adoleshent që pranoi se ka nisur zjarrin që pothuajse dogji një pyll të tërë në Oregon është urdhëruar nga gjykata t
“Betonizohet edhe pylli i Sodës, prefekti ndërton pallat në plazhin publik” Ish-kryeministri, Sali Berisha, këtë herë ka denoncuar një ndërtim që po bëhet në Pylli i Sodës. Sipas mesazhit, pre
Sulmohet roja i pyllit në Podujevë Gjatë ditës djeshme rreth orës 22:00 në fshatin Dobratin të komunës së Podujevës tre persona të dyshuar kanë sulmuar roj
Detajet, nuk përfundon me tragjedi zhdukja turistes çeke në Llogara Policia e Shtetit njofton se ka gjetur turisten e humbur në pyllin e Llogarasë. Pas 9 orë kontrolli në pyllin e Llogoras
Turistja çeke humb në pyllin e Llogarasë Një shtetase Ceke që kishte ardhur për turizëm në Shqipëri është shpallur e humbur. Sipas burimeve policore, turistja
Shkëputet teli i linjës, merr flakë pyllin në Kukës Një sipërfaqe prej dy hektarësh pyll dushku në njësinë Malzi të Kukësit raportohet se është përfshirë nga flakët. Bur
Sportiv mes pyllit, Meta jep një mesazh të rëndësishëm për shqiptarët Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh në Ditës Ndërkombëtare të Tokës. Me anë të një postimi në Facebook, Meta b
Plaku që jeton me zogjtë dhe pyllin në Kosovë (FOTO LAJM) Në një shtëpi të vogël që as shtëpi nuk mund ta quash, më mirë të themi një kasolle, në cep të pyllit i vetmuar jeton nj
Zbardhet sherri Noka-Rama: Në të sëmës do shkosh (VIDEO) Të shumta ishin momentet e tensionit që nuk janë parë në kamera gjatë seancës së sotme plenare, ku mbizotëroi kaosi dhe
Kjo grua del çdo ditë në oborr dhe thërret dikë nga pylli, nuk do mund të besoni çfarë është (VIDEO) Kur ta shihni këtë grua që del në oborr dhe thërret dikë, do të mendoni që nga pylli do të dalë ndonjë qen ose mace, por
Projekti i Pyllit Orbital, nënshkruhet marrëveshja e financimit me Kooperacionin Italian Projekti ambicioz i Bashkisë së Tiranës për Pyllin Orbital, i cili do të rrethojë kryeqytetin me një brez të gjelbër me
Ushqimet anti stres Stresi është një simptomë nga e cila përftojmë shumë gjëra negative. Ai mund të na shtyjë të konsumojmë ushqime të shpej
Momenti i sherrit Rama-Noka: Kam ardhur nga pylli i satëme (VIDEO) Flamur Noka u përjashtua nga seanca e ditës së sotme pas fyerjeve ndaj kryeministrit Rama. Gjatë debatit mes tyre u s
Zbulohet lulja e rrallë mishngrënëse në Rrajcë (FOTO LAJM) Një lule e rralë mishngrënëse është identifikuar në pyllin e Rrajcës. Lulja është e njohur me emrin shkencor Pinguinkul
Pylli Orbital, mbillen 150 pemë në zonën e Liqenit të Thatë Nga një hapësirë që dikur përdorej si vend grumbullimi mbetjesh urbane dhe inertesh, zona para digës së Liqenit të Thatë
U denoncua i zhdukur, policia gjen kufomën e tij mes pyllit të thepisur Vetëm pak ditë më parë një vajzë denoncoi në polici babain e saj të zhdukur. Sot ajo ka marrë lajmin tragjik pasi ku
Pylli Orbital, Bashkia e Tiranës vijon mbjelljen e pemëve në Liqenin e Farkës Liqeni i Farkës po shndërrohet dita ditës në një park të mirëfilltë dhe në një nga destinacionet më të frekuentuara të q