999 rezultate për

pyeongchang

Suela Mëhilli nuk shkon më shumë se vendi i 53-të në “PyeongChang 2018” Suela Mëhilli u rendit në vendin e 53-të në garën e slalomit gjigant në Lojërat Olimpike Dimërore “PyeongChang 2018”. Sk
Italia fiton medaljet e para në PyeongChang Italia ka fituar medaljet e para në Lojërat Olimpike Dimërore të Pyeongchangut Në garën e patinazhit të shpejtësisë 5
Lojërat Olimpike Dimërore 2018, plus 2.8 milionë euro për transport Organizatorët e lojërave olimpike dimërore "Pyeongchang 2018" kanë thënë të hënën se do të shpenzojnë 2.77 milionë dolla
Albin Tahiri nderon Kosovën, shkëlqen në garën e parë të PyeongChang Albin Tahiri është renditur në vendin e 37-të në garën e parë të PyeongChang të Koresë së Jugut. Në këtë garë ishin p
Medalja e artë Olimpike "Pyeongchang 2018" kushton 600 dollarë Momenti që një sportist merr një medalje Olimpike është gjithmonë i veçantë. Shumica prej nesh nuk ndalen kurrë të mendo
Shqipëria dhe Kosova të bashkuar si gjithmonë dhe në LOD PyeongChang 2018 Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore ka filluar nga ora 12:00, ku të gjitha shtetet një nga një kanë kryer defi
Kosova bën parakalimin historik gjatë hapjes së LOD PyeongChang 2018 (FOTO LAJM) Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore PyeongChang 2018 ka filluar nga ora 12:00, ku të gjitha shtetet një nga nj
Për Pacollin është historike ngritja e flamurit për qëllime sportive Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur për herë të parë në Pyeongchang të Koresë Jugore, ku edhe po mbahen Lojëra
Sportistët rusë kërkojnë pjesëmarrjen në Pyeongchang 2018 Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë orët e fundit ka marrë kërkesa të tjera nga 32 sportistë rusë për të qenë pjesëm
Lojërat Olimpike Dimërore 2018, ceremonia hapëse deri në -22 gradë Celsius Tensioni mes Koreve ishte shqetësimi kryesor i autoriteteve, kur vendosën të organizonin për herë të parë Lojërat Dimëro
Pyeongchang 2018, mësoni disa nga gjërat e Fshatit Olimpik (FOTO LAJM) Me Lojërat dimërore në PyeongChang që nisin më 9 shkurt u hap zyrtarisht edhe Fshati Olimpik, aty ku u paraqitën delegac
Samsung prezanton PyeongChang 2018 Olympic Games Limited Edition Kur na ndan më pak se një muaj nga Lojrat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, Samsung Electronics Co., Ltd., Partner i L
Korea e Jugut shtëpia e lojrave Olimpike 2018 Qyteti i Koresë së Jugut, Pyeongchang është zgjedhur nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik për të organizuar Olimpiadën Dimë