999 rezultate për

putin

Gënjeshtrat dhe e vërteta e aneksimit të Krimese Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Vetëm dhjetë ditë para referendumit në Krime, më 6 mars 2014 Departamenti Amerikan i Sht
Philips: Thaçi është mashtruar nga Putin David Phillips, ekspert amerikan i politikës së jashtme, ka deklaruar se Rusia e kundërshton çdo marrëveshje mes Kosovës
Putin po e humb besimin e rusve Një sondazh i zhvilluar nga Qendra për Hulumtimin e Opinionit në Rusi, ka bërë të ditur se besimi në presidentin e Rusis
Haradinaj: Ndryshimi i kufijëve është ide e Putinit Në konferencën për media të mbajtur sot, Kryeministri Ramush Haradinaj është përgjigjur në disa pyetje rreth qëndrimeve
SHBA-të i kemi 5 minuta larg! Putin i bie tamtameve të luftës Vladimir Putin ka paralajmëruar Donald Trump se raketat ruse mund ta godasin Amerikën në vetëm 5 minuta, nëse tensionet
Daçiç: Putin ka pranuar që të vendoset kufiri midis serbëve dhe shqiptarëve Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se presidenti rus, Vladimir Putin, para pesë vjetëve ka rënë dakord
"Trump dhe Putin parashikojnë luftë", si po e përdor Vuçiçi propagandën për Kosovën Që Shtetet e Bashkuara e kanë marrë seriozisht realizimin e qëllimit të tyre për arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Ser
Vladimir Putin letër Vuçiçit: Taksa ka cenuar jetën e serbëve Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin me anë të një letre drejtuar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka mbajtur qën
Thaçi habit me deklarata, dëshiron Putinin por jo Rusinë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për REL sërish i ka dërguar mesazhe Kryeministrit Haradinaj, pa i pë
Vuçiçin e pret hakmarrja e Putinit nëse afrohet me Kosovën Para se Vladimir Putin të arrinte për vizitë në Beograd, në Serbi si nga mediat e pushtetit, po ashtu edhe nga Vuçiqi dh
Putin dhe Erdogan i thonë njëri-tjetrit: I dashur mik Presidenti rus Vladimir Putin mirëpriti homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, të mërkurën në Kremlin, për të disku
S'ka marrëveshje Rusi-Japoni, a do të tensionohet situata? Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se "ka ende punë" përpara se Rusia të arrijë një traktat paqeje me Japonin
Thaçi: Putini na mbështet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të gjatë për agjencinë austriake të lajmeve ‘APA’, ka folur për ma
Ky është qeni shqiptar Detlar Ilir, është ndryshe nga ai që mori Putin (FOTO LAJM) Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ka njoftuar se qeni shumë i përfolur në media këto ditë ‘detlar ilir’ ësh
Mediat serbe zbulojnë çantën që i rrinte pas Putinit, është e frikshme (FOTO AJM) Kur Vladimir Putin arriti në Beograd, presidenti rus shoqërohej nga një truproje me një çantë të zezë në dorë. Ai nuk i
Këngëtari Daçiç i këndoi "Kalinkan" Putinit (VIDEO) Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç ka përsëritur një tjetër performancë para miqve të rëndësishëm në Beograd. N
Makina me targa shqiptare alarmon serbët gjatë vizitës së Putinit Një makinë me targa të Shqipërisë ka alarmuar autoritetet serbe gjatë vizitës së djeshme të Putinit në Beograd. Medi
Vuçiç: Putin nuk tha se do ta njohë Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, i është kundërpërgjigjur menjëherë deklarimeve të kryetarit të Kuvendit të Repub
SHBA i reagon indirekt Vuçiçit në ditën kur e priti Putinin Në ditën kur presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, po qëndronte në Beograd, presidenti i SHBA-së në Serbi, Kyle Scott, i
Mesazhet e freskëta gjeopolitike të Vladimir Putin në Beograd! Enver Bytyçi Më 16 tetor të vitit 2014 Vladimir Putin vizitoi për herë të fundit Beogradin, ndërkohë që në muret e kr