Rekord, kjo është sasia e heroinës që u kap në laboratorin e Hasit
999 rezultate për

pusit

Ranë në fund të pusit dhe humbën jetën, nxirren trupat e dajës dhe nipit Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur Lezhën ditën e sotme. Daja dhe nipi, 35 dhe 21 vjec në Torovicë, kanë humbur j
"Nuk e di nëse do e shoh më nënën gjallë", rrëfimi i dhimbshëm i Donald Lu Edhe ambasadori amerikan Donald Lu është bërë pjesë e nismës #ipërkasimnjëritjetrit. “Nisma #ipërkasimnjëritjetrit u
Hasani mirëpret ndarjen e parcelës për Kampusin e Universitetit të Gjilanit Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka mirëpritur vendimin e Qeverisë për ndarjen e parcelës për ndërtimin
Gjeneralit serb nuk i interesojnë kritikat, krenar për krimet në Kosovë Nuk është më fshehtësi se doktrina ushtarake serbe, aftësia dhe fitoret në mbrojtjen e vendit gjatë bombardimeve të NATO
E rrallë, kobra mbron qenushët e rrëzuar në pus Një histori e veçantë vjen nga shteti indian i Punjab. Dy qenushë të vegjël aksidentalisht përfunduan në një pus. Gryka
Vajzat kapen për flokësh pranë Korpusit, ndërhyjnë meshkujt (VIDEO) Një ngjarje aspak e hijshme ka ndodhur në mbrëmje pranë Korpusit në Tiranë. Dy vajza janë goditur me njëra-tjetrën p
Tradhëtoi burrin me punëtorin e pusit, i kërkon publikisht atësinë për fëmijën Një grua është rrëfyer lidhur me historinë e saj të veçantë ku ka tradhëtuar burrin e saj në Greqi me një 66 vjeçar. Ajo
Korpusi amerikan i Paqes në Kosovë ndihmon të gjitha komunitetet Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim lamtumire me drejtorin
Jahjaga pret vullnetarët e Korpusit amerikan të Paqes (FOTO LAJM) Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur grupin prej 37 vullnetarësh të rinj të Korpusit amerikan të Paqes në K
Jahjaga: SHBA, mike e përjetshme e Kosovës Sot në Prishtinë u bë betimi i Vullnetarëve të Korpusit amerikan të paqes. Në këtë ceremoni mori pjesë edhe president
Ndërtimi i kampusit gjigant të Apple (FOTO-LAJM) Fotot më lartë i përkasin punës që po bëhet për ndërtimin e kampusit gjigant të Apple. Ato janë realizuar nga reporteri
Banorët e Bradasheshit kundër ndërtimit të landfillit Ndërtimi i një landfilli për përpunimin e mbetjeve në komunën Bradashesh është kundërshtuar nga banorët e kësaj komune t
Brenda kampusit të ri të Apple (FOTO-LAJM) Publikohen foto të reja të kampusit të ri të Apple i cili po ndërtohet në Cupertino, Kaliforni. Modeli i parë 3D i selis
Eksperimenti i Hito Çakos: 4000 predha në tunelin me 70 kursantë Leonard Veizi - Nuk ishte stërvitje me municion manovër dhe qeniet mbi të cilat testohej armatimi nuk ishin kavje për
Nënshkruhet marrëveshja për Korpusin e Paqes Update- Është nënshkruar marrëveshja ndërshtetërore me SHBA-të për hapjen e programit të parë të Korpusit të Paqes edhe
Një i vdekur dhe 15 të plagosur në Kajro Një person ka vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi kundër protestës së qindra mbështetësve të presidenti
Kampusi Universitar, Kule: Gati të nisë puna Brenda këtij viti pritet të nisë ndërtimi i Kampusit Universitar të Tiranës. Rektori i këtij universiteti Dhori Kule dek
Bedër nis punën për ndërtimin e kampusit të ri universitar (VIDEO) Universiteti Hëna e Plotë Bedër, hodhi sot themelet për ndërtimin e kampusit të ri universitar në zonën e Saukut në Tira
Universiteti Bedër nis punimet për ndërtimin e kampusit të ri (VIDEO) Universiteti Bedër, organizon këtë te premte ceremoninë e inaugurimit për fillimin e ndërtimit të kampusit të ri univers
Pesë miliardë dollarë për ndërtimin e kampusit të ri të Apple (FOTO-LAJM) Kampusi i ri i Apple do të kushtojë deri në 5 miliard dollarë, duke kaluar shumën e përdorur në World Trade Center në Ma