999 rezultate për

pushtimin

Forcat speciale turke "pushtojnë" ishullin në Egje (FOTO LAJM) Ushtria turke ka zhvilluar një stërvitje të madhe në rajon e Egjeut duke simuluar pushtimin e një ishulli. Mediat tu
83 mijë raste të reja në 24 orë, COVID-19 vazhdon "pushtimin" në SHBA Rekord rastesh me COVID-19 janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë 24 orëve autoritetet shëndetëso
Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia " Shkaku i ketij konflikti qendron ne pushtimin e territoreve te gjera nga Armenia e mbeshtetur nga Rusia te Republikes
Lufta pritet të plasë çdo moment, Rusia mund të fillojë pushtimin Protestat e fundit në Bjellorusi kundër Presidentit Lukashenko cilësohen si një situatë e ngjashme me revolucionin kundë
Tirana nën pushtimin e COVID-19, qytetarëve pavarësisht rrezikut s'u rrihet brenda (FOTO LAJM) Shqipëria po kalon ditë të vështira për shkak të koronavirusit i cili deri më tani ka marrë dy jetë. Pavarësisht masa
Sanxhaku përkujton me protesta pushtimin e Serbisë Partia e Veprimit Demokratik e Sanxhakut ka paralajmëruar mbajtjen e një marshi protestues në Novi Pazar për sot. Me
Kosova nën pushtimin e erërave, ky është numri i emergjencës Erërat e forta kanë pushtuar sot territorin e Kosovës. Disa nga qytetet kryesore të Kosovës, por edhe fshatrat përreth
Robotika nis pushtimin e botës Shpesh shohim në filmat e zhanerit fantastiko-shkencorë situata dhe ralitete të cilat duken shumë larg nga ajo që po jet
Parlamenti Evropian dënon persekutimet ruse në Krime Parlamenti Evropian, ka adoptuar një rezolutë ku dënon vendimin e Rusisë për dënimin e dhjetra personave nga Krimea që k
Kim Jong-un, urdhëron pushtimin e Premier Leagues, presion Realit: Gjunjëzohu KIM JONG-UN është një fans i cmendur i Manchester United dhe ai beson se është thjesht cështje kohe për talentet e Kores
Nuk ndalet Duterte, urdhëron pushtimin e ishujve në Detin e Kinës Jugore Presidenti filipinas, Rodrigo Duterte njoftoi sot se ka urdhëruar ushtarët për t’u dislokuar në shkëmbinjtë dhe ishujt e
Alarmohet Lituania / Përgatituni për pushtimin rus! Lituania ka paralajëmruar qytetarët e saj se çfarë duhet të bëjnë në rastin e një pushtimi rus. Sipas disa broshurav
Ukrainë/ Poroshenko: Nuk përjashtojmë pushtimin e plotë nga Rusia President i Ukrainës, Petro Poroshenko, ka thënë se “mbesin të rëndësishme”gjasat për përshkallëzimin e konfliktit me Ru
Harta e ISIS për pushtimin e botës, gjendet edhe Kosova me Shqipërinë (FOTO) Një hartë e frikshmeqë zbulon planin e ISIS për të pushtuar botën deri në vitin 2020, duke përfshirë Spanjën, Kinën dhe
Poroshenko paralajmëron pushtimin rus Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ka thënë se territori ukrainas po vihet në rrezik nga ushtria ruse. Ai tha se u
Letra e 1951-shit/ Libri gjerman, sekretet që zbulonte për Mbretin Zog me pushtimin e Italisë Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo
Ja cili ishte plani i Hitlerit për pushtimin e Jugosllavisë (VIDEO) Ish-lideri nazist i Gjermanisë, Adolf Hitleri nuk sulmonte asnjë shtet pa pasur një plan për pushtimin e tij. Një plan a
Dibra nën "pushtimin" e dëborës (FOTO-LAJM) Dibra është gdhirë sot nën "pushtetin" e dëborës. Reshje të shumta bore kanë rënë gjatë gjithë mbrëmjes së djeshme d
RDK: Me Car Dushanin legjitimojnë pushtimin serb Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK) reagon ashpër në lidhje me vendosjen e lapidarit të Car Dushanit në qendër të Shkup
Basha: Plani për pushtimin e kryeministrisë Ministri i Brendshëm Lulzim Basha, po dëshmon para komisionit hetimor parlamentar për ngjarjet e 21 janarit. “Elementët