999 rezultate për

pushtetit

MPJ britanike përkrah zgjedhjen e Talat Xhaferit Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Britanisë ka përshëndetur përzgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit në Maqedoni d
Zaevi mbledh Komitetin Qendror të LSDM-së Sot në selinë e LSDM-së është caktuar takimi i Komitetit Ekzekutiv të partisë, dhe menjëherë më pas atë të Komitetit Qen
Zaev-maqedonasve: Nuk do ndryshohen simbolet shtetërore Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, ka folur për ngjarjet e fundit në Maqedoni për agjencinë Bullgare të Maqedonisë "BG News", k
Mustafa emëron ministrin serb në Administrimin e Pushtetit Lokal Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka dhënë vendimin për emërimin e Ivan Todosijeviç, si ministër i Ministrisë së Admi
Bejta: Pushtetit lokal t'i vazhdohet mandat Ende nuk dihet se si do të veprohet me zgjedhjet e pushtetit lokal në Maqedoni, dhe në lidhje me këtë dilemë, kryetari i
Qeveria merr vendimin për kompetencat ligjore të komunave Qeveria e Maqedonisë ka marrë vendimin e krijimit të një grupi pune i cili do të shqyrtojë opsionet ligjore të cilat do
Shilegov: Rënia e Gruevskit nuk shënon mbarimin e jetës Deputeti i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Petre Shilegov, ka deklaruar se debatet dhe 51 deputetët e VMRO-DPMNE
Ish-deputetja Mehmeti: Shqiptarët po kërkojnë transferim të qetë të pushtetit Ish deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ermira Mehmeti, gjatë një interviste për "360 gradë", ka thënë se qyt
LSDM: VMRO-ja të mundësojë transferim të qetë të pushtetit Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, përmes një deklarate për medie i ka bërë thirrje VMRO-së që të gjejë një zgjedhje
LSDM i bën thirrje Ivanovit: Mundëso transferimin e qetë të pushtetit LSDM-ja me anë të një deklarate për medie, i ka bërë thirrje presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, që të mundësojë n
Spahiu: Presioni ndaj Ivanovit zgjidh ngërçin politik Opinionisti Artin Spahiu, duke folur për situatën politike në Maqedoni, ka thënë se partitë politike veçanërisht BDI dhe
Ndahet torta e pushtetit, Meta në vend të Tahirit, PDIU-ja jashtë? Rama dhe Meta patën një darkë që bëri shumë bujë mbremë, në të cilën duket se janë marrë vesh shumë mirë. Burime nga
LSDM-ja kërkon transparencë dhe qetësi për transferimin e pushtetit LSDM-ja me anë të një deklarate për medie, ka apeluar që të respektohet vullneti i qytetarëve dhe të mundësohet transfer
LR-PDSH dënon dhunimin e gazetarëve: Tregues i vandalizmit të pushtetit në ikje LR-PDSH ka reaguar në lidhje me rastin e dhunimit të gazetarëve në protestën kundër shqiptarëve në Shkup. Për këtë pa
"RD" sulmon hapur Majlinda Bregun: Paguhet nga Edi Rama Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike”, ne editorialin e sotëm është marrë me parcelizimin e prote
Patozi paralajmëron qeverinë për protestën e 18 shkurtit: Lutuni për një rotacion normal të pushtetit… Astrit Patozi, deputeti i Partisë Demokratike mori fjalën në Kuvend ku paralajmëroi qeverinë të mos e marrë me tallje p
Totozani apel kryebashkiakëve: Përgatisni vendstrehime për të pastrehët e njerëzit në nevojë Avokati i Popullit, Igli Totozani, përshëndet qëndrimin e Ministrisë së Shëndetësisë, që paralajmëron popullsinë për tem
Tetë mijë marshues në paradën e marrjes zyrtarisht të pushtetit të Presidentit Donald Trump Tetë mijë marshues nga 40 banda dhe njësi kalorësish kanë pranuar ftesën për Paradën pas betimit të Presidentit Donald T
Jep dorëheqjen ministrja e emëruar nga Mustafa, Mirjana Jevtiç Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal Mirjana Jevtiç e cila erdhi në këtë detyrë vetëm disa ditë më parë, e emëru
"Gruevski po paraqitet gjithnjë e më shumë nervoz" "Ish-kryeministri i Maqedonisë njëkohësisht dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, është gjithnjë e më nervoz për