999 rezultate për

pushteti

Kryebashkiakja Ademi: Jam kërcënuar nga Denar Biba, Rama dhe drejtues të policisë Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Kjo javë” në “Neës 24” tha se të gjithë b
Basha: Drejtësia në duart e krimit, kontrollon pushtetin lokal Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar sërish pas vendimit të gjykatës së Durrësit, që i dha mandatin e kryebashkiakes,
Probleme shëndetsore të përsëritura, Merkel mund të lërë pushtetin Kancelarja gjermane Angela Merkel mund të detrohet që të lëshojë pushtetin më shpejt se sa që ishte parashikuar për shka
Serbët protestuan për të 30-ën herë kundër pushtetit të Vuçiçit Protesta "1 nga 5 milionë" në Beograd është mbajtur edhe dje. Kjo protestë është e tridhjeta me radhë, që kur qytetar
Përgjimi Aga-Qefalia, Ceka: Ky është pushteti i Haxhi Qamilave Arkeologu Neritan Ceka i ftuar në emisionin “360 Gradë”, në RTV Ora u shpreh se në Shqipëri është kthyer pushteti i Haxh
Basha reagon për përgjimet e "Bild": Zëri i pushtetit mafioz të Edi Ramës Përgjimet nga BLID ragon Basha "Blid" ka publikuar sot përgjimet mes Vangjush Dakos dhe Avdylajt. Këto përgjime, të p
Basha i përgjigjet Ramës: Nuk heq dorë nga rruga ime, ti ke rënë Kryetari i PD, Lulzim Basha reagoi pas çeljes së fushatës për zgjedhjet e 30 Qershorit nga Partia Socialiste duke deklar
Basha kërcënon hapur Ramën nga Kurbini, do përfundosh në burg Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvillaur ditën e sotme njëtakim me qytetarët e Kurbinit. Përvecc thirjes se
Kriza politike, Sonila Meço: Burimet më thonë se ka një platformë për tranzicion kushtetues të pushtetit Mbrëmjen e djeshme Sonila Meço në emisionin "Tempora" ka deklaruar në lidhje me krizën politike në vend se ekziston një
Topi rrëfen si ia qëlluan me raketa helikopterin në Irak: Rama i ka dhënë Berishës copa pushteti Libri i ish-Presidentit vazhdon të ngjallë sërish debat e kërshëri qe prej javës së shkuar kur doli në qarkullim. Pje
Rrahje mes opozitarëve e pushtetit në Serbi Dalibor Stanojevic, këshilltar i Partisë demokratikë të Serbisë dhe njëri prej organizatorëve të protestës “1 nga 5 mili
Rama duke iu marrë fryma: Nuk iki se unë i duhem këtij vendi (VIDEO) Kryeministri Rama është duke mbajtur një fjalim të gjatë para kandidatëve të PS për zgjedhjet lokale duke i quajtur derd
Bamir Topi rrëfen raportet me Nanon: Atë e përdoren disa karrieristë, sot janë të rëndësishëm Për Bamir Topin është e rëndësishme që gjithkush të thotë të vërtetën e tij. Si dëshmitar i disa prej ngjarjeve më të rë
Rrëfimi i Topit për Fatos Nanon: I shthurur, e shitën pasi doli nga burgu Për Bamir Topin është e rëndësishme që gjithkush të thotë të vërtetën e tij. Si dëshmitar i disa prej ngjarjeve më të rë
Rama: Nëse unë ik nga pushteti këtë vend e djeg Sali Berisha Në asnjë moment nuk pranoi të jap dorëheqjen, duke thënë se opozita nuk fiton dot zgjedhjet dhe kërkon pushte në tavolin
“Dy foto dhe ndonjë këshillë për Edvinin”, Berisha i drejtohet Ramës (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha ka një apel për kryeministrin Edi Rama. Nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’, Berisha publi
HISTORIKE/ Heq dorë nga pushteti Perandori i Japonisë Perandori Akihito hoqi dorë zyrtarisht nga pushteti, duke u bërë monarku i parë i Japonisë që abdikon në më shumë se 200
Basha: Nuk synoj karriken e pushtetit për t'u bërë kryeministër Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij si i ftuar i Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesm
E FUNDIT/ Haradinaj emëron ministren e re Kryeministri Ramush Haradinaj, ka emëruar Adriana Hoxhiqin ministre të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal.
I quajti gjakpirës shqiptarët, Haradinaj shkarkon ministrin Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar Ministrin e Administratës së Pushtetit Lokal, Ivan Teodosijeviq. Shkarkimi