999 rezultate për

pushtet

Italia sërish nën pushtetin e COVID-19? 17 mijë raste në 24 orë Italia ka konfirmuar 17,012 raste të reja ditore me koronavirus, pasi të dielën vendi regjistroi plot 21,273 të infektua
Basha tregon ligjin e parë që do të miratojë kur të vi në pushtet: Do u kthej lekët e vjedhura! Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një intervistë për emisionin Ilva Now u shpreh se në momentin që PD do të
Rama sulmon ashpër Metën: E bëra president, ëndërron të më rrëzojë nga pushteti! Vazhdojnë më të njëjtin intensitet akuzat dhe kundër akuzat mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta. Kry
Kurti kërcënon qeverinë Hoti: Me ardhjen e VV-së në pushtet do të del para drejtësisë Kreu i VV-së, Albin Kurti, është treguar shumë i ashpër me kryeministrin Hoti për marrëveshjen e nënshkruar në Uashingto
VOA: Zgjedhjet në Mal të Zi vulosin të ardhmen e Gjukanoviç, dy partitë që nuk pritet të fitojnë! Në Mal të Zi u mbyllën votimet për zgjedhjet parlamentare, në të cilat as partia pro-perëndimore në pushtet dhe as alean
"Shqipëria nuk ka ministër të Jashtëm" Nga Veton Surroi Bota ndahet në Uruguai dhe ne 1. Kjo javë e fundit e verës – sipas përllogaritjes tradi
Braçe për zgjerimin e Greqisë 12 milje në Jon: Qetësohuni, nuk na ka pushtuar kush! "Nuk na ka pushtuar kush e as po na rrëmben kush tokë, det!" Pas deklaratave të kryeministrit Kyriakos Mitsotakis se
Kim Jong-un është në gjendje kome, motra e tij pritet të marrë pushtetin Lëvizjet e fundit nga Korea e Veriut, të dërgojnë drejt një skenari sa të vjetër aq edhe të ri, e cila lidhet me vdekjen
Tirana nën "pushtetin" e zjarrit, në flakë pika e grumbullimit të skrapit Një zjarr ka përfshirë një pikë skrapi në rrugën Tiranë-Ndroq, në dalje të Kombinatit. Nuk dihet ende se si është shkakt
Për editorialet pro Lulzim Bashës dhe PD Dr. Ndriçim Ciroka Ka kohë që shoh opinione dhe gjoja analiza me lëpirje të pështirë ndaj kreut Lulzim Basha dhe Pd.
Në këtë qytet të botës nuk ekzistojnë paratë, pushteti dhe as feja Në Indi ekziston një qytet “utopik” me 25 mijë banorë, i quajtur Auroville, ku paraja, pushteti dhe feja nuk kanë asnjë
Pse rotacioni është i pashmangshëm? Nga Namir Lapardhaja: “Për të pasur pushtet varet nga gatishmëria për të hequr dorë prej tij...”, shkruante di
Basha i sigurt që do të vijë në pushtet, i premton Kosovës se do të heqë taksën e rrugës së Kombit Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u prit në një takim nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ku në bisedën
Nard Ndoka shkon me vonesë në emision dhe vihet në siklet: Kështu do vini në pushtet ju?! Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka shkuar me vonesë në një emision televiziv ku ishte i ftuar. Pas prezantimit të të ftuarv
Jul Deda thirrje shqiptarëve: Ramën të mbajmë edhe 20 vjet në pushtet apo ta heqim me ceremoni? Aktori Julian Deda është i njohur edhe aktivist i Partisë Demokratike. Madje në rrjetet sociale ai është tepër aktive, s
Të fuqishëm dhe të pushtetshëm! Këto 4 shenja horoskopi janë liderë të lindur Çdo shenjë e horoskopit ka karakterisitikat e saj, por 4 prej tyre dallohen për një karakter më të fortë dhe janë më të
Rama thyen pritshmëritë, pretendon të mbajë pushtetin deri në 2029 "Ata shqiptarë që janë në majë të malit apo të fund të hartës buzë detit, dhe që kanë një biznes të vogël familjar, do t
A i ndryshoi pushteti Albin Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje? Ish-kryeministri Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje erdhën, por nuk qëndruan gjatë në pushtet, mirëpo sa mund t’i ketë ndiku
Manjani: Vettingu nuk është i drejtë, disa fshehën të kaluarën e tyre Ish-ministri i Drejtësisë, Yll Manjani e cilëson të nevojshme rishikimin e ligjeve në drejtësi, pasi për të reforma ka n
Pandemia si mjet për rrëmbimin e pushtetit, ëndrra e një udhëheqësi diktatorial Autokratët e shohin katastrofën si mundësi për shfrytëzim. Bota është e shpërqendruar dhe publiku ka nevojë për shpëtim