999 rezultate për

pushimin

Vdekja e gruas së Alban Hoxhës, mjekët kërkojnë pushimin e çështjes Nëna 25-vjeçare, bashkëshorte e portierit të Partizanit, Alban Hoxha, humbi jetën pas një komplikacioni shëndetësor disa
Ja vendi ku femrat marrin pushimin kur janë me menstruacione "Dita e nënës", kështu e kanë cilësuar banorët e Zambias, që ndodhet në qendër të pjesës jugore të Afrikës, vendi ky që
Franca i bën thirrje Rusisë të respektojë armëpushimin në Siri Franca i ka bërë thirrje Rusisë t'i ndalë veprimet ushtarake në Siri dhe ta respektojë armëpushimin e ndërmjetësuar nga
Këshilli i Sigurimit mbështet armëpushimin në Siri Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka votuar pro marrëveshjes së armëpushimit në Siri, marrëveshje e cila ësht
Mister vdekja e shqiptarit në Itali, gjendet në sheshpushimin e pallatit Mediat italiane kanë raportuar për një ngjarje të rëndë, ku një 48 vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në sheshpushimi
Marrëveshja me CEZ/Gjykata e Lartë rrëzon KLSH-në Gjykata e Lartë ka rrëzuar një padi, kërkesë të Kontrollit të Lartë të Shtetit kundër Prokurorisë për mbylljen e hetimev
"Putin shkeli armëpushimin sepse nuk ka respekt për Obamën" Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar së fundmi se Rusia ka shkelur marrëveshjen me
SHBA-BE: I takon Rusisë të shpëtojë armëpushimin në Siri SHBA-të, BE-ja dhe ministrat e Punëve të Jashtme të shumë vendeve evropiane, në një komunikatë të përbashkët, kanë vlerë
Rusia: Sulmet e SHBA-së mbi ushtrinë siriane vënë në rrezik armëpushimin Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë sot se sulmet ajrore të koalicionit të udhëhequr nga SHBA-të mbi forcat ushtarake
Turqia reagon ashpër: "Nuk do ta pranojmë kurrë armëpushimin me kurdët në Siri" Turqia ka reaguar më në fund pas kritikave të ashpra nga Irani dhe Franca për ndërhyrjen ushtarake në Siri por edhe pas
Interesante/ Ja çfarë bëjnë gjyqtarët në pushimin mes dy pjesëve (VIDEO) Ndeshja mes të Charltonit dhe Shrewsburyt në kategoritë e ulëta angleze ka sjellë diçka interesante që ka të bëj me gjyq
Rusia e gatshme për armëpushimin 48 orësh në Alepo Rusia i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së bërë nga i deleguari special i OKB-së për Sirinë, Stafan de Mistura, i
Agolli: Ja si na motivoi De Biasi në pushimin e ndeshjes Futbollisti i Kombëtares Ansi Agolli, në një intervistë për GSH, rrëfen për momentet kur kanë hyrë në dhomat e zhveshjes
Dhuna ndaj Strazimirit, rrëzohet kërkesa për pushimin e çështjes Në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj Genti Strazimirit për shkak të detyrës, është rrëzuar kërkesa për pushimin e çështje
Hamasi refuzon armëpushimin në Gaza Organizata palestineze, Hamasi ka refuzuar zgjatjen e armëpushimit 3-ditor në Gaza, që mbaron sot në mëngjes. Sipas
Izraeli pranon armëpushimin egjiptian Izraeli ka pranuar një propozim të mbërritur nga Egjipti për t’i dhënë fund ofensivës ushtarake një-javore në Rripin e G
Rrëzohet kërkesa për pushimin e cështjes Gjika Update- Gjykata e Tiranës rrëzoi kërkesën e kryebashkiakut të Vlorës, Shpëtim Gjika dhe të pandehurve të tjerë për pushi
Xhaferri nuk firmos pushimin falas për fëmijët e të rënëve Mediat maqedonase kanë vënë sërish në qendër të vëmendjes ministrin e Mbrojtjes Talat Xhaferri, pasi ka anuluar pushimin
Gjykata liron Elvis Roshin Gjykata e Kavajës ka vendosur të lërë të lirë kryetarin e Bashkisës së Kavajës, Elvis Roshi, i arrestuar të dielën pas k
Assad pranon armëpushimin për Kurban Bajram I dërguari i OKB-së dhe ligës arabe Lakhdar Brahimi ka arritur një marrëveshje modeste për të bindur qeverinë siriane dh